Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (93)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Buna tuturor si La multi ani pentru sarbatoritii zilei dar si pentru cei care au implinit lunita zilele trecute!
Fetelor mi-ati facut o pofta de urzici.... mmmmmmmm, mie tare mult imi plac urzicile dar maninc acum destul de rar so please faceti-va mila si trimiteti la pachet, se poate??
Noi nu avem nimic deosebit de raportat, bebe Alberto creste fara nici o problema, e in continuare un mare mincacios (a luat in greutate ultimele doua saptamini 475 g!) si e posesorul a 4 dinti deja.
Sa aveti o zi cit mai buna, salutari cu drag din ,
Dana Lucia si Alberto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Mai fetelor, trebuia sa puneti si voi semn cu "atentie, reteta periculoasa la pag. 10", mor de pofta dupa urzicile alea ale Danei.

Despre soare si Matei, v-a explicat Mifloricica ce si cum. Eu n-am auzit inca de bebe care sa stea la soare si sa nu zica nica. Ieri am dat spectacol de incapatanare amandoi in fata ei si a Anei care dormea. Matei urla de nervi sa-l iau in brate, eu o tineam una si buna ca poate adoarme, el isi smulgea sosetele din picioare, se contorsiona ... nu stiu ce are copilul asta. Si Ana dormea ca un ingeras, impasibila. Si nu va mai zic, cand s-a trezit a inceput sa rada toata. Sa nu te zgarii pe ochi?

In alta ordine de idei, daca ii fac branzica din lapte normal Dorna si nu are nimic copilul, pot sa-i pun un pic de lapte in piureul de spanac? (daca ma hotarasc sa incerc sa produc asa ceva)

Ruxandra, mama de www.hps.ro/matei" target="_blank"> Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Roxy, cum e cu infasuratoarea copilului in prosop ud? Ne spui?
Cristina, e frumusel tare Matei!!! Si ce serios se uita el la TV, e foarte atent, era emisiunea perforata?
Dory, felicitari pentru dimensiuni si pentru viitorul ! A mea a devenit la 6 luni si cateva zile!
Diana, eu zic ca nu-i problem daca nu-i dai cereale baiatului; doar are 9,8kg!!! Felicitari pentru dimensiuni!!!
Nanadana, super tort ursulet!!!! Cred ca e tare buuuunnnn...!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Ce mai faceti ladies?

Am citit si eu in diagonala, dupa bunul obicei instaurat pe aici.

Mifloricico mierla e vie si nevatamata in pomul ei! Pana la urma mi-am dat seama ca saraca n-avea nici o vina, de vina erau piticii din stomacul lui fi-miu...da' ce sa-i faci? la 3 noaptea trebuie sa dai vina pe cineva si o gasii pe biata mierla.

Jadi multa sanatate mamei2

Ruxandra si la mine tot ce s-a depozitat in plus este in zona "Marelui Fund"

Ioana Avene 50+ a fost recomandata de dr. Calapod?...ca eu cand am ajuns aseara acasa era sa-mi pice miocardul pe jos cand s-a uitat fi-miu la mine cu o moaca de-a dreptul bronzata. Admirase cu ta-su fantanile arteziene din Herastrau vreo doua ore (in soare bineinteles )

Simonique scrie fiecare in functie de posibilitati La noi nu exista colt, asa ca pofteste pe aici cand iti doreste inimia si cant te lasa diversificare, care, fie vorba intre noi si pe mine ma omorase in prima faza...dar repetitia este mama obisnuintei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Iar am citit in diagonala si nu am retinut mai nimic . Mi-e dor de vremea cand eram la curent cu toate alea si ma mai bagam si eu in seama . Asta e, poate voi reusi totusi sa tin cat de cat pasul cu voi...

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Irina, parerea mea este ca poti sa o suni pe dr si sa o intrebi daca este tarziu acum sa ii faci vaccinul lui Vladut.


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Nu e chiar asa periculos (din punct de vedere al rujeolei) cu copiii mai marisori. Conform schemei de vaccinare a min.sanatatii - pana acum vre-o 6 luni vaccinul antirujeolic se facea la 1 an si 1 luna. Care va sa zica toti copiii care au peste 1 an ar trebui sa fie vaccinati si sa nu prezinte "pericol" de rujeola pt pui.
Din cate am inteles de la doi pediatrii consultati de mine in aceasta problema - rujeola da complicatii la copiii slabiti imunitar (care stau mult prin spitale, centre de copii...etc). Pentru un copil crescut in mediu "normal" cum e cazul la noi, chiar daca ar dezvolta rujeola evolutia bolii va fi una obisnuita si va duce la imunizare.

Fie vorba intre noi, voi ati facut pojar? Eu da si se pare ca am scapat intreaga

Eu prefer sa-i fac trivaccinul rujeola-rubeola-oreion la 1 an si 1 luna, asa cum i-am facut si fratiorului lui.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Cucu-bau dintre bagaje va spun !
Mifloricika, Karmenutza, multam de raspunsuri.
Karmenutza, spune-mi te rog zona in care e Piticotu´, ca strada nu-mi spune níka-nika.
Ma dor creierii de cate boarfe trebuie sa caram pt. bebe, nici nu stiu unde sa pun atatea, nu-mi imaginam ca e chiar asa. Abia astept sa ma vad la Bucuresti, sa nu mai aud 17 zile de bagaje.
Sa traiasca si sa creasca mari bebelusii sarbatoriti astazi !
Ma intorc la valize.
Pupici,



Carmi

Foto bebe Fabiano cel zambaretz (20.10.05) si www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Simo, ne-a transmis kid de la dr Calapod de Avene 50+. M-am cam albit la fatza cind am vazut cit costa, a vazut si farmacistul, si a zis ca are si ceva mai ieftin pentru mine.
Carmi, spor la impachetat.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Fetelor, eu la Bucuresti nu o sa am net, asa ca va urez
de pe acum la toate si familiilor voastre
un PASTE FERICIT, CU MULTE BUCURII !
!







Carmi

Foto bebe Fabiano cel zambaretz (20.10.05) si www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput