Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (93)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Da, este doar impotriva rujeolei.

Si mi-a zis dr ca ii facem rapel cu celelalte 2, nu mai retin daca la 9 luni sau 1 an.

Simonique, merci de raspuns. Credeam ca sunt singura care a luat decizia asta si nu eram impacata, acum sunt mai linistita.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

MIflorce o sa faca Antoine fara Ana? ,3luni sint asa de mult , dar o sa ne gandim la voi
Cgefelicitari pt progresele Ancutei

Voi vorbit de funie in casa spanzuratului ,pai eu am 1.57 cm si 67 kg acolo productie , ca o buturuga ,numai trebuie sa intru la regim ,care l_am inceput intr_o zi am tinut o saptamina si dupa accea pauza

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Si noi facem vaccinul antirujeolic la 6 luni ,adica joia viitoare ,mi_a explicat dr ca nu exista nici un pericol si nici nu a fost pina acuma la bebelusi ,mai mi_a zis ca cu cit il facem mai repede (bebelus) cu atat mai bine

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Eu nu am mancat niciodata urzici.

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Nu puteam iesi afara fara sa scriu si eu ceva la capitolul asta nou

DORY & ALEXANDRA DENISA
http://photos.yahoo.com/dory232002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Diana n - nici nu te gandi sa-i dai lui bb cereale, pt ca oricum are o greutate peste medie. Le-am asemanat, ce-i drept, cu painea, dar doar pt faptul ca, la fel ca si aceasta, cerealele ingrasa, de aceea se dau la copiii care au greutatea la limita inferioara sau la cei cu greutate in limite normale, dar in cantitate mica.
BB isi ia suficiente glucide si fibre din fructe si legume (cartoful, de ex.,are destul fainos).

Alina
Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi!
Vai ce mult imi plac urzicile cu mamaliguta Nanadana..cat despre spanac.

Jadi sanatate mamei2.

Sotul mi-a ocupat calc si asa ca am timp mai putin sa scriu. Deja se uita urat la mine. Va pup.




Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Ina, sa inteleg ca dupa maritis, noi suntem cele mai importante!Prima bineinteles ca e Ilinca!
Ioana, te-apuci de facultate? Ai grija ca pe urma o sa sarim toate pe capul tau asa cum facem acum cu Dr. Anya!!! Bafta!!!
Nanadana, ai papat urzici?
Ege, daca-i faci vaccinul in mod normal nu se intampla nimic; adica ar trebui sa se intample, sa capete copilul imunitate! E discutabila vaccinarea pt. ca totusi vaccinul a fost creat pt. copii de 1 an si nu de 7 luni si organismul s-ar putea sa nu fie prea pregatit...zic si eu...eu nu cred c-o sa-l facem inainte de an;
Simona, nu te impacienta cu kk verde, daca e doar atat; probabil de la antibiotic; legat de povestea ta cu semipareza facila si eu stiu un baiat de 17 ani care a facut exact la fel, el s-a spalat pe cap si si-a dat cu gel si-a iesit afara iarna; s-a rezolvat, dar e neplacut, cred c-ai fost super stresata cu tratamentul si cu Maia in burtica!!! Bine c-au trecut si ca s-au rezolvat toate cu bine!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Dr Alina, te rog mult, spune-mi daca 4 masuri de cereale pe zi e mult/ok/putin. Asta inseamna 20 de grame.

Dr Calapod recomanda vaccinarea cu antirujeolic mai incolo, la 1 an. Eu merg pe mina ei.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Nanadana mie mi se pare bestial tortul tau! Felicitari!!!

ceg deci exista un vaccin anti rujeolic de cumparat. Eu cand am intrebat de ruvax (e drept ca nu am scris cu 'ou', dar asa mi-l notesa doctorita pe hartie), nimeni nu stia nimic (poate ca doar ca e ceva care tine de medicina veterinara ). Si cum in doctorita de fam pe care o are Vladut nu am mare baza am tras concluzia ca poate a gresit . Se pare ca nu... Oricum pe ala gratuit nu l-am facut si acum parca as regreta putin, deoarece il duc pe Vladut in parculetul din fata blocului care e plin de copii de toate varstele, deci are sanse sa ia ceva boala . Mai vad eu ce fac...

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput