Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (83)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

veniti cu sotii? ca eu vreau sa vin cu el....

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia2904 spune:

Ce bine ca puteti iesi afara,la noi este innorat si s-ar putea sa ploua .A-ti vazut la TV.ce vijelie a fost la Hunedoara?Eram pe afara cu copiisi,noroc ca am ajuns in bloc chiar inainte de vijelie. [list]Mamica de 2000 si2005.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Si pe noi ne-a prins ieri in parc vijelia era o vijelie de praf cu cateva picaturi. Am venit fugind acasa. Si dupa aia a dat soarele

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitu spune:

Salutare la fete!
La multi ani sarbatoritilor Simon Andrei, Mara Karina, Robert Daniel, Sara Maria, Arzu-Ege, Gabita!
Salutam ginere frumos, de la Clara pentru Iaris!
Aluna, bun venit (o sa fim doua forumiste de la Focsani)!
Fetele, eu am avut net-ul lipsa 5 zile si-mi era taaaare dor de voi, da' acum cu vremea asta recuperez.
Timp nu mai am (care are de vanzare?) si sunt tot pe fuga intre pregatit mese de bb, plimbari prin parculet si ceva activitati casnice (putine si plicticoase).
Fata mea e cam agitata si maraita, lapte tot nu vrea (azi bagam iar Milumil 2), dar mananca restul (fructe, legume, cereale, branza, iaurt, carne) destul de bine.
In max. o luna sunt mutata la Focsani (ne doream asta de vreo 2 ani, dar acum sunt cam ). Imi va lipsi Bucurestiul cu bunele si relele lui, dar a fost alegerea noastra, fara sa avem vreo constrangere. O sa vizitam insa capitala destul de des, fiinca las fata inscrisa la policlinica aici, eu pastrez buletinul, pastram casa, avem familionul, asa ca nu va fi asa dureros.
Ioana, bona ta e ok pana acum. Cred ca ai avut noroc.pentru Miruna, cumintica nu ca de Clara, care are o maraiala pe ea de nu mai stiu ce sa-i fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Piua un pic ca nu mai inteleg, vorbim de intalnire in parc sau da Ioana un ceai cu pipaieli la care se vine in grup, ca sa fie pipaiala in toata regula?
Parca era vorba de cismigiu, weekend ...

Ruxandra, mama de www.hps.ro/matei" target="_blank"> Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Buna fetelor,

La multi ani sarbatoritilor zilei!!!

Dr.Anya,multumesc mult de raspuns

Tonnia,imi pare rau ca Dunu iar nu papa. Sper sa le treaca cat mai repede perioada asta.


Sofia,si eu ma gandeam sa schimb Nan 1 cu humana sau milumil,cred ca mai apropiat ar fi humana,ma mai gandesc...bafta cu noul laptic.

Ege,si Bianca mananca putin piure de fructe,cam 70-90ml si nu mai vrea deloc suculet dupa.Eu ii mai pun si cate o lingurita de cereale,apa i-am dat cateva lingurite dar nu-i place,in schimb mai bea ceai.

Ioana,am vazut pozele cu Mirunica,scumpa foc.Eu i-am taiat breton fetei,ca-i dadea in ochi si nu-i placea clama.

Am lasat ieri fata dormind pe spate si cand am venit pe la ea era pe burta.In sfarsit s-a intors singurica ca de cand asteptam...
De unde n-a mancat mai nimic ieri, s-a trezit pe la 1,mancata de la 11, si tipa de foame..Sper sa pape mai bine azi..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Moki, si noi aseara am cazut din patul din dormitor. Am tras o sperietura zdravana.A plans 1 minut si gata.

acum are la muci din greu...noroc cu batista beblusului.
A luat de la mine raceala. Nu are febra. Ii dau Panadol la 8 ore 4 ml si picatturi in nas.
dar e marait de numaaaa........
papa bine, titi la greu.

Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
Stefan Peter

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

locca, eu vorbesc de parc...fetele nu stiu....

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia2904 spune:

La 5 luni jumatate cite mese diversificate le dati.Eu ii dau la 10 sucul de fructe iar la 13 supa-crema de legume.Oare sa-i dau seara un fainos ca sa nu se mai trezeasca de foame peste noapte?Si oare ce cereale sa-i dau?Azi i-am dat cereale de orez[o lingurita],in pireul de para si ia placut.Pot sa-i dau si seara cu lingurita tot cerele de orez?sau o sa o constipe,luam si fier care stiu ca constipa.

Mamica fericita de fetita 13.11.2005 si baiat 30.07.2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Fetele, eu dau ceai (am Twinnings de-ala originalu' in cutie de tabla din Olanda), dau si bfa, si bca (adica bere cu/fara alcool), numai sa stiu cite pleduri de stat pe jos pregatesc.

Crista, sa aveti noroc acolo la Focsani, si te mai asteptam pe forum, gaseti tu un provider de internet acolo. Bona mea vera sa se intilneasca cu tine, ti-a promis niste foi ceva, a zis ca azi intre 2 si 3 incearca sa fie in parculet.
Cristina, nu stiu daca ai vazut subiectul asta despre cresa noastra.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput