Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (83)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:



N-am timp nici sa suflu.... Dar pt voi gasesc eu cumva .

Multumiri tututror pt laude !

Sofia bestial stitlul tau de a scrie/raspunde!!!

Ioana rejansa dubla e cu 2 bentite care fiecare e cu ata ei (asta daca stii cum e simpla ). Si sunt cumva pe contra-sens => o incretire ordonata uniform (nu mai trebuie sa o asezi cu mana sa fie creturile egle). Daca vrei pozez pt lamuriri clare. Cu intalneala vb pe YM cand apuc ca nu stiu daca la 11 nu doarme plodul. Vladut nu se agata de nici o perdea (nici scurta, nici lunga).

Incerc sa mai revin....

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

si la voi bebeii sunt asa de maraiti si somnorosi daca incaseaza raceala?
de azi dimineata tot in brate. doarme 30 min si se scoala si tot asa....
nu sunt odihnita deloc
nu stiu ce oi face. il pun pe sotu sa steie acasa vreo 2 zile.



Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
Stefan Peter

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

La multi ani bb-ilor sarbatoriti astazi !
Fetelor, ajutati-ma cu un raspuns. Lui Fabiano ii curge un oki, de azi de dimineata, si face secretie galbuie. Eu il sterg, in 5 min colecteaza din nou. Cu ce sa-i sterg okishoru´? Va rog, raspundeti, cele care v-ati confruntat cu o astfel de problema. Multumesc mult,



Carmi

Foto bebe Fabiano cel zambaretz (20.10.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:

Carmi deocamdata spala-l pe bb cu ser fiziologic la ochisori pana il vede un doctor sau poate ne spune mai multe dr. Anya.
Si noua ne-a curs un ochisor dar pana a doua zi ne-a trecut...

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Irina, bafta la servici! Sigur ca vorbim pe YM cu intilneala, ne sincronizam noi programele de somn si masa.

Eu de luni ma duc la servici, dar nu ma gindesc la asta deloc, parca vad ca dupa 2-3 ore fug acasa sa verific ce mai face miruna.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Alexandru se agata de perdele si trage in jos.

Alinam ce bine ca Vladut nu a avut nimic de la vaccin...a avut Alexandru si pentru el..febra si zi si noapte si urlaturi..eu stiu ca la un an copii au in jur de 10-12 kg..uniii chiar 13 kg asa ca nu e asa grasut Vladut mai ales ca e lungut.

Astazi kupilul e tare linistit ..spre deosebire de ieri.

In legatura cu pipaielile...si noi practicam..in sala de asteptare pentru vaccin am pipait o fetita cu 9 zile mai micuta dar care avea doar 7 kg si arata asa micuta, iar Alexandru tot vroia sa o tina de manuta.
Acum 2 zile insa in parc a venit la carutul nostru o fetita care mergea in picioare in ham( parca sa se cheama) si ne-a bagat mana in ochi iar noi stateam si ne uitam la ea vrajiti..era blonda cu oki albastri .


Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Irina l-am admirat pe Vladut in picioruse cu parul valvoi.

Ioana e tare dragutza Miruna si pletoasa.

Zilele trecute si-a descoperit si Alexandru parul si a inceput sa se traga cu mana de el si radea.

Acum 2 zile mi-a venit si CM2 si e putin dureros spre deosebire primul.

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

alina, intilnire placuta cu galacentele.
marlena, eu in toate cartile si articolele pe care le-am citit am vazut ca la 1 an copii trebuie sa aiba 9-10 kg. Indiferent ca s-au nascut mai grasi sau mai slabi, pina la 1 an ar trebui sa se "uniformizeze" cu toti si sa fie in jurul a 9-10 kg.

Cum ramine cu propunerea mifloricicai de a ne intilni si noi lunar, si vine cine poate? Stiu ca a fost votata pozitiv de toata lumea, dar cine propune o locatie si o data?

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Veronica, da, si Matei a fost extra marait in perioada de raguseala.

Copilul meu s-a prins in sfarsit ca daca face parturi orale in timp ce are mancarea in gura se intampla chestii misto si azi mai mult de jumatate din piureul de fructe a ajuns ori pe masa ori pe mine. Fraiera de mine a inceput sa rada prima data cand a facut asta, deci concluzie e cool ce fac, deci mai facem ca mami rade.

Ruxandra, mama de www.hps.ro/matei" target="_blank"> Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Ruxandra, la noi mocheta din living e imbibata cu continutul borcanaselor, pentru ca si miruna sufla in lingurita. Asa ca am mutat luarea mesii in bucatarie.

Multumesc de raspunsurile cu perdeaua. Eu vad ca fata mea se agata intotdeauna de fata de masa din living si pina nu o da jos nu se lasa (nu, nu va ginditi ca am masa in living, am o cutie de lemn plina cu pleduri pe care o folosim drept masa).

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput