Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (81)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Ioana dupa-amiaza le pun la posta si ne zic ele cum ajung !

Vero cand era bb fara dinti eu ii masam gingiile cu mana (fara calgel) si statea asa cuminte cu gura cascata. Ii placea nevoie mare. Acum nu prea ii mai fac ca ma musca . La el si mie mi s-a parut ca are efect clagelul (la mine or fi gingiile prea nesimtite ).

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Buna zanelor!
Aseara nu m-a lasat puica sa termin de citit...si azi-noapte s-a sculat si a plans pe la vreo 2 lucru cu care nu sunt obisnuita...si dimineatza era intoarsa pe burta in patuc si dormea asa, e prima data ccand o gasesc intoarsa in pat, ea se rasucea pana acum doar cand ne jucam; si nu-i place totusi sa doarma asa si incepe plansul in 10min...hmmm...Tonnia, oare iti calc pe urme? Felicitari pentru somnicul de azi-noapte! Oare preiau stafeta?
Marlena, felicitari pentru vorbaraie!!!
Irina, ce bine ca esti in regula, te-ai linistit si tu!
Dani, felicitari pt. ! Si multumim pentru felicitari!!!
Dana_Lucia, ce baiat mare ai!!! E super ca n-ai nici o problema cu el!!! Felicitari pentru !!!
Karmenutza, felicitari pentru statul in fundulet si pentru ba-ba-ba si pentru pa-pa-pa!!! Si pentru achizitie!
Multumim Cristina!!! Nici noi n-avem inca dintisori!!! Victoras!!!
Vera, multumim!
Codru, felicitari pentru ma-ma!!!!!




Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Buna tuturor si "La multi ani!" pentru sarbatoritii de azi!
MIFLORE multumim ca ne-ai "remarcat" mesajul si ca
ne-ai felicitat.Si noi o felicitam pe Ana ca e o fetita atit de curajoasa!
Sa aveti o zi cit mai buna si salutari,
Dana Lucia si Alberto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Nanadana, multumim pt. felicitari!!! Sa-ti fie de bine micilaii!!! Si du-te la control! Eu iti urez bafta de-acum!
Bine-ai revenit Kristinutza!!! Cum sa nu te tinem minte? Am mai aflat vesti despre tine de la Raluca! Ofofof, prin cate ai trecut, esti foarte curajoasa!!! Bafta la control! SI sa ne scrii si azi!!!
Marinela, eu zic ca nu trebuie sa-ti faci griji cu mucusul din scaun...dar mai urmareste-l...poate fi de la vaccin! Felicitari pentru bebe vorbitor!!!
Anto, nu-ti face griji, intr-o buna zi se va rasuci, peste 3 zile va sta in fundulet si peste alte 7 o sa-i iasa dintisorii! Nici a mea nu facea nimic si deodata si-a dat drumul, in cateva zile s-a si rasucit, vroia si in fundulet, gangurea mai altfel si tot felul; si toate astea de curand, aproape de 6 luni! Asa ca stai linistita! Electroforeza eu stiu ca depisteaza daca ficatul merge bine, adica daca produce un numar necesar de proteine pt. ca organismul sa functioneze bine si sa se apere impotriva virusilor sau microbilor; i-a fost recomandata Anei pt. ca la analizele precedente i-au iesit hemoglobina spre limita normala superioara si fierul spre limita normala inferioara _deci amandoua in limitele normale); dar astea in mod normal sunt ori amandoua spre limita superioara ori amandoua spre limita inferioara); deja e kestie de fineturi! Multumim pentru laude! Si multa sanatate!!!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Raluca, du-te la control!!! Haide haide!!! Eu iti zic bafta de-acum!!!
Ce-o mai fi cu RalucaN? Nimic nu mai zice!!! Unde te-ai ascuns? Speram ca esti bine!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Da, Irina, este vorba de acel sirop, ele[prietenele] se lauda ca are efect
Hildegard, stai linistita, la capitolul preietene nici eu nu stau mai bine, din simplul motiv ca nu imi place sa imi fac prietene de genul, toata ziua cafea, eu nu beau si barfe, nu imi sta in caracter.Majoritatea prietenelor pe care le am sunt la distanta si ne vedem o data sau de doua ori pe an.Asa ca ma delectez cu forumul unde fetele sunt dragute si nu exista loc de invidii si alte mizerii de genul asta,.ca doar ne-am adunat aici sa vorbim de bebeii nostri nu de altceva.Nici mie nu mi s-a raspuns de fiecare data dar nu m-am suparat, poate fetele nu s-au confruntat cu o anumita pb si atunci mi s-a parut normal sa nu imi raspunda, sau pur si simplu s-a trecut cu vederea mesajul meu.Eu ma bucur ca sunt aici si imi este suficient.Cred ca e fain ca fetele din capitala se pot intalni, dar nu ma deranjaza sa le cunosc asa fara sa le vad, e ok si imi place aici.
Ma duc la pitic ca isi papa o sosetuta,ma omoara cred ca schim cate 5 perechi la zi si cu toate face la fel, le scoate si le mozoleste.Daca nu le poate scoate isi baga piciorul in gura cu totul.

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Buna fetelor!
M-a strafulgerat asa o intuitie in ce-a impachetat Irina cd/dvd-urile.Dar nu vreau sa-i stric surpriza.Oare am intuit bine?Is curioasa,ca de obicei stau bine la capitolul asta.De!is femeie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Sa scriem si noi mesajul de dimineata.

Multumim ptr felicitari. MiFlore
Sa stii ca Ana seamana mult cu Anca noastra.

Si sa imi laud si eu fata, sta f. bine in fund.
A stat aseara si s-a jucat cu cosul de la bicicleta lui frati-sau de a uitat sa mai cada intr-o parte cum facea de obicei.
In rest, si ea ar sta in picioare, merge cu premergatorul dar in spate si da niste chiote de bucurie.
Si stie de joaca, isi trage patura pe fata, dupa care si-o da la o parte si moare de ras.
Bona a zis ca ieri n-a mancat piureul de legume si ii daduse 2 portii de fructe.(desi pana acum n-au fost pb cu piureul de legume).
L-am mai dat eu o data prin blender si l-a mancat fata.

Victor e bine, isi pregateste serbarea de primvara care va fi sambata.

Kristinutza, iti tinem pumnii ca sa ne mai scrii azi.

O zi buna,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Maddy, daca te hotarasti cu crema, spune!
Ioana, de analize de ficat eu stiam de: Alaninaminotransferaza (GPT/ALAT/ALT), Aspartataminotransferaza (GOT/ASAT/AST), analize de proteine sanguine (proteine totale de ex) si electroforeza de care ziceam mai devreme; cred ca si acidul uric, ureea si creatinina, dar nu sunt sigura; dar mai sunt gramada, cel mai bine cred ca te lamureste Dr. Anya!!!
Vero, noi suntem prietenele tale!!! Felicitari pentru dimensiuni si bafta la vaccin!!! Pentru poze intra in adresa comuna si acolo e un fisier in care sunt explicati pasii!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Diana, in pampersi?
mifloricico. Moama da' le ai cu denumirile astea medicale.
Dr. Anya, ti-am facut DVD-ul cu Baby E. Nu vii sa ne intilnim si sa-mi explici cum e cu analizele bonei?

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput