Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (81)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Buna dimineata!
Felicitari Tonnia pentru somnic. Se pare ca si bebeii au faze, ca si noi.

Eu totusi cred ca ii ies la Petra dintisorii, baleste si ma musca de deget foarte tare.



Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Buna dimineata!
Bine ca s-a incalzit vremea ca eu deja de dimineata ma gandesc unde s-o tulim de acasa, eu si fata.
Kristinutza, succes maxim la spital, sa nu te mai opreasca aia acolo.
Eu iar am facut supa degeaba, ca fii-mea o scuipa de nu se vede! i-am bagat mar ras in piureul de morcovi + cartofi, ca sa fie dulce. Abia asa a mancat.
Mucioasa tot mai e, forneieee...si nici nu mai sta cumintica sa o aspir in nas ca la 2 luni! deh...a crescut fata, are personalitate. Se zbate si plange. Nici de tusit nu mai tuseste, nici febra nu a mai facut. A inceput sa zica ba-ba, pa-pa. Cand zice baba cred ca la mine se refera. Eu repet dupa ea "baba" si ea radeee.
Eu am impresia ca mancarica asta diversificata nnu ii tine de foame asa de bine ca laptele. Cere mancare mai repede decat dupa ce papa laptic.
Tonnia, o sa incerc sa pun poza cu caruciorul aici dar nu cred ca-mi iese. O sa o pun la pozele de la semnatura.
Gata, am pus caruciorul in albumul de 5 luni.Carucior
Am reusiiit!! Cica repetitia e mama invataturii.


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Mi-am luat si eu geanta bebe din aia roz, Lamonza. Am gasit in Metro la 450.000 lei.
Karmenutza e super fain caruciorul. Are la cal chesti din aia de bumbac, care poate fi spalata, nu? Cat a fost?

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata fetelor! La multi ani Luca, Vlad si Lucas! Felicitari si pentru toti !

kristinutza, bine ai revenit! Bafta multa la spital, speram sa ne scrii si azi. PS: cred ca pe tine te-am stresat cu telefonul crezind ca esti alta cristina (cge); imi cer scuze.
maddy, da un PM userului Admin si zi-i de problema ta.

Rog una din mamicile mediciniste sa-mi spuna care din analizele de singe arata ca sint/nu sint boli la ficat. Va multumesc mult. Mi-a venit bona cu o listoaca de analize facute luna asta, si vreau sa stiu ca e ok cu hepatitele, chiar daca nu are markerii aia facuti. Daca ar avea hepatita ar iesi ceva, nu?

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Codruta, toata chestia aia bej be care sta bebe poate fi spalata. Este prinsa de barele alea de metal cu niste capse foarte tzapene. Se da jos toata si se spala la 30 grade. Caruciorul a fost 2900000 lei la Cora. Oscilam intre asta si C.T. 05 de la Chicco si l-am luat pe asta. Nu era mare diferenta intre ele, doar ca cel de la chicco nu se lasa asa de mult pe spate, cand doarme copilul, statea cam sus si avea alt sistem de hamuri, parca mai sigure. Erau ca la scaunelele de masina. Si cosul de cumparaturi de jos era mai mic. Si am concluzionat ca daca e cazul ii cumpar niste hamuri separate si le pun la asta.


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Haloo,

apreciez Mary, Godzila, Nanadana ca ati constatat absenta mea.

Noi suntem bine.
am zis ca voi sunteti din Bucuresti si v-ati intalnit deja, eu ma simteam asa ...in plus., Ca nu imi mai raspundeati la ce intrebam eu.
Dar hai sa va mai scriu, ca mi-e tare dorrrrr. nu pot sa nu va scriu.
V-am citit tot timpul.
Nu am prietena aici in Arad, singura care am avut-o a murit. am mai avut 2 care s-au dussssss.....un cu capu (adica invidioasa pe mine, de situatia mea...., una s-a suparat pe mine ca m-am maritat si nu mai merg la disco cu ea...auzi, ce chestie!
A innebunit lumea.... deci,n-am noroc la prietene, asta e!

raportam datele: avem 8 kg, 72 cm, suntem tot cu ochi albastri, si sanatosi.
azi la 12 mergem la vaccin.
v-as pune o poza dar nu stiu cum sa fac, s-o pun direct unde scriu.

va tuc


Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

'neata,

Vera la mine nu a avut efect calgelul, dar la bb sigur functioneaza (ca el nu stie inca de efecte psihologice si daca eu ii spun ca trece, trece ).

Miflore,Nanadana, Dani !

Marinela calma baby e siropul ala din plante italienesc? Daca da, eu i-am dat lui bb cand era mai mic fara nici un rezultat!

Kristinutza iti tinem pumnii sa fie totul OK si sa te lase acasa !

Vero bine ai revenit ! Felicitari pentru dimensiuni si bafta la vaccin!


Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Apropo de Calgel, la noi inca functioneaza, cel putin asa am observat eu.
Se bucura cand ma vede ca desfac tubuletul si ii masez gingiile. Imi deschide gurita si gangureste...aaaaaaa. Cred ca il ajuta, zic eu.
Il dau de vreo 4 ori/zi.

aveti niste copii minunati, toate. am vazut toate pozele.

Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

karmenutza fain carut, dar eu vreau poza cu caruciorul in portbagajul masinii !!!!

Eu m-am hotarat sa-i fac analizele lui bb. Papa bine, dar mai tot timpul e kk verde. Eu ma obisnuisem cu el asa dar ma speriati voi ca va ambalati la kk verde asa ca l-am dus la analizat! SI cu ocazia asta si pisu! care abia l-am adunat ca plodul a facut jumate pe mine azi de dimineata (ma duc sa joc la loto ).

Si am reusit sa improvizez pachet pt CD/DVD. O sa va povesteasca ele dupa ce o sa se strice de ras la primirea pachetelor .

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

irina, si eu vreau sa trimit la citeva mamici din tara! Te rog sa-mi spui daca mamicile au primit dvd-ul intreg, si daca da, sa-mi zici si metoda de ambalare.
Tonnia, nu te mai plinge ca te doare capul de la dormit legat, ca poate citeste Dinu forumul si te trezeste de iteva ori pe noapte ca sa nu te mai plingi.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput