Montignac: ce am mancat azi! (74)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

buna dimineata!

Raport: 67.7kg grasa si nu foarte frumoasa...

dimineata am papat fulgi de ovaz cu lapte degrasat
prinz salata de rosii cu brinza, omleta
seara mere

spor la slabit!

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorica avram spune:

am inceput sa tin o saptaman de dieta cu supa de varza dar monty. nu e greu si sper sa dau jos cele 6 kg celebre apoi voi tine un regim de schimbare a metabol;ismuluii tot monty.va tin la curent cu schimbarile.
meniul meu de azi:
d.ceai verde si 1\2 grape fruit si 1\2 para
p. o cafea si un mar si suc de fructe fara zahar ori de cate ori imi este foame
c. o salata de fructe din capsuni ,mere ,pere, portocale,kiwi
si, bineintele cate un bol cu supa de varza foarte iute.
va pup.

viorica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Buna dimineata!! Am citit carticica si de azi incep si eu regimul. Va dau datele mele, si va rog sa ma treceti si pe mine in tabel, poate asa ma apuca si pe mine rusinica cu cate kilograme am : am 1,65 si 73 kg (aveam 72 saptamana trecuta dar am mancat linistita ca stiam ca ma apuc de luni de monti) si vreau sa ajung la 57 kg si la un IMC normal...
meniul zile MD omleta si cafea
P pui cu salata
C fructe

Vreau sa va intreb la cate zile se face raportarea greutatii, ca am auzit mai multe variante: sa te cantaresti o data pe saptamana, o data la 3 zile. La cate zile sa ma cantaresc? Multumesc si va doresc o zi buna tuturor mamici si pitici.
Silvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Desi am mancat ieri o tona de crema de fructoza arsa (din 4 oua, 500 ml lapte, 4+4 linguri de fructoza), nu m-am ingrasat! Deci chiar e permisa ! O sa imi fac mai des dulciuro Monty, ca sa nu mai calc in strachini cu altele!
Meniul de azi:
ora 10: o para
ora 10.30: 2 iaurturi Danone 0% + 2 chifle integrale
ora 13.30: un merluciu prajit, putin muschiuletz de porc cu ciuperci la cuptor, salata de rosii-castraveti-ardei cu putina branza
ora 16.30: 2 kiwi
ora 18: ciorba de fasole, tocanita de pipote cu ciuperci, ardei copti

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 11 luni) si Ramona (3 ani si 10 luni)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enderbaby spune:

Off, mai fetelor, saptamana trecuta a fost complet nemonti si pe langa asta am mai mancat si prostii ..... dar e asa greu de tinut cand gashca vrea sa mearga la pizza .
Apropo de pizza, candva am facut pizza cu faina integrala ..... macar am diminuat putin raul .

Azi:
Am inceput direct cu pranzul ca m-am trezit la 12: Mancarica de pui cu masline si ardei copti
Mai tarziu probabil ca la fel ca imi place tare mult mancarica asta.
Are cam mult ulei tura asta da macar e ulei de masline extravirgin.

Lizuca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/enderbaby/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

Azi e prima mea zi monti:
ora 9 - o felie wasa + 1iaurt 0%grasime
ora 12 - 1 ou tare + 3 felii sunca pui + 3 felii pastrama
ora 14 - idem cu ora 9

Printre am mai baut 2 cani ceai neindulcit (galbenele+fructe de padure) E voie?

Am inteles bine ca pot manca lapte si branza cu gasimi, numai sa nu le combin cu paine?

kiss

"Nu fi trist daca nu ai fost remarcat. Fii trist daca n-ai facut ceva remarcabil." Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Myhaella spune:

Buna fetele!

Am avut abateri ca de obicei in week-end dar sper sa revin la greutatea din tabel pana la sfarsitul saptamanii.

Anda, din reteta de painica proteica a rezultat o painica inntr-o forma de chec.

Kiss, ai grija la mezeluri, multe contin amidon si glutamat.

Spor la slabit!
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enderbaby spune:

Kiss, nu e bine 9-12-14 pentru ca intre o masa glucidica si una lipidica tre sa treaca macar 3 ore mai ales dupa cea lipidica tre sa treaca vreo 4 sau mai mult ca lipidele se digera greu.
Eu cosider ca daca suntem la servici sau la scoala(eu) putem manca o gustare de alune dar nu dintr-alea facute in ulei ci de alea cu cojite ca sunt mai sanatoase si ingrasa mai putin si au si indicele glicemic 15.

Eu azi am facut niste turtite de secara ....cam tari pe dinafara si cam umede pe dinauntru ...dar asta e . Nu pre-mi ies mie painile astea integralr dar s-ar putea sa fie si cuptorul de vina ca e slaba flacara.

si spor la slabit.

Lizuca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/enderbaby/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micorint spune:

Buna!

Ma inscriu si eu la raport: 61 kg. N-am mai slabit mare lucru, dar asta e... Continui cu incredere, trebuie sa ajung

pana la urma acolo unde mi-am propus! Am avut si mici abateri, recunosc.

Meniul de azi:
D- suc de grapefruit, mar, iaurt 0% cu cereale
P- spanac cu friptura de porc, putina branza
C- cred ca salata cu branza, rosii, ardei


Mihaela cu Radu Alexandru (15.06.2002) si Maria Cristina (03.05.2005)

Poze Maria Cristina 8-9 luni
Poze cu copiii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

mihaela, mersic de raspuns.
lizuco, e ok kiss; ca a mincat glucide la 9 si lipide la 12. deci sint 3 ore. cit despre masa de la 14, e ok si aia. ca a mincat to' lipide.
kiss, daca gasesti ceai fara cofeina si te "simti ok" cu ala, alege-l, ca e mai indicat. in caz contrar incearca sa il faci mai slab. iar brinza e ok cu piine doar daca e de vaci 0 la suta. in caz contrar o combini cu lipide,proteine... acum, chiar si asa... o brinza foarte grasa nu prea e indicata mai deloc. cum ar fi de capra spre ex. incearca o telemea de vaca "mai usoara". cit despre mezeluri subscriu la ce a zis mihaela: pastrama si celelalte mezeluri mai putin procesate sint ok "cu masura". eu spre ex maninc cremvusti, pentru ca aici scrie din ce sint facuti, si sint ok. ti-am trimis ambele carti si acolo e un pasaj ref la aditivii alimentari - care sint interzisi. ma rog... "interzisi"... si eu mai calc strimb citeodata insa o fac constient si daca acul cintarului se duce in dreapta (vorba vine ca e electronic), cel putin stiu de ce.

bafta !

sa slabiiiiim !!!!

POZE

Mergi la inceput