Montignac: ce am mancat azi! (74)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

andra, acu' vaz ca ai un Prislea de 3 luni. Sa va traiasca !
da, e ok, intreaba-ne, in cele mai multe cazuri sintem pe faza. daca totusi ai 10 min la dispozitie, vezi ca ai un link "monti pe scurt" la inceputul fiecarui capitol. bafta multa !



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rony spune:

Buna,

Inregistreaza-mi si pe mine cu 69,3; ieri aveam mai putine dar am scapat la iaurturile lui fi-mea! si mi-a indesat niste orez din farfuria ei! mai am un drum lung pana la 64!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorica avram spune:

buna fetelor,
n-am mai postat demult pt. ca nu ma laud decat cu faptul ca m-am mentinut.nu m-am ingrasat dar nici n-am slabit.incerc din toate puterile sa tin monty cat mai mult cu putinta dar saptamana aceasta am avut abateri ,adica am mancat mucenici,3 patratele de ciocolata cu lapte si 50 g de lichior de menta in cafea. asta toata saptamana.
in schimb fac masaj ,impachetari si electrostimulare.azi vreau sa

merg si sala de sport.
luni ma urc pe cantar.m-am masurat doar la cabinetul unde fac electro si am slabit cu 2 cm la solduri si abdomen si 1 cm la talie dupa 6 sedinte .
am sa mananc multa salata ,carne pui la gratar si fructe.n-am mai mancat dupa 6 seara.

viorica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodisor spune:

Buna, fetelor!

Revin dupa un an de "disparitie" si sper ca de data asta sa reusesc sa mentin legatura. Din pacate odata cu "disparitia" mea a disparut si dieta asa ca o iau de la inceput si va rog sa ma treceti si pe mine in listuta voastra. Am 1,68; 91,5 kg si vreau sa ajung la 75kg. Stiu ca este tot mult dar am fost toata viata o "plinuta".
Mersi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

clodisor, bine ai REvenit !! si sa nu mai pleci pina nu te vedem noi ca arati ca o zina !

acusor, unde preferi sa dam "notele explicative" : aici sau trimitem PM ?

sa traiti si la cit m multe zile monti !

din exp proprie zic: am tinut anul trecut de craciun post monti. a fost foooarte misto , pentru ca a dat rezultate bune insa...foooarte greu, pentru ca produsele sint limitate. eu ma incumet sa tin monti post, dar doar in ultimele 2 saptamini. apropos, cind cade pastele ortodox anul asta ? ca.... ma aflu printre catolici ca sa fiu sincera.



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Buna dimineata!
LAURA T, multumesc pentru raspun; stiam eu ca produsele integrale au un gust putin mai diferit, totusi o sa le incerc.
Si mai am o intrebare: orezul brun, e acelasi cu orezul integral? Nu cred, dar nu strica sa intreb.
ANDA, Pastele ortodox cade pe 23 aprilie.

Nu mai scriu meniul de ieri, pentru ca am calcat stram mult de tot.
Pupici si spor la slabit!


www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Saluti fetele,

Nu am mai intrat de vreo 3 zile asa ca postez si retro pe aceasta saptamana.Am fost destul de cuminte asa ca cred ca este bine.

Miercuri - nimic zi de post
Joi
MD-cereale cu ceai
Gustare -cafeluta
Pranz -un pachet biscuiti de post si apoi un kiwi
Cina-un compot de prune
Vineri-nimic zi de post
Sambata
MD-o felie de paine cu pate vegetal
Ora 11-o cafeluta
Ora-16-orez integral
Ora-19-o banana si un mar
Duminica
Ora 10- niste biscuiti dietetici si de post
Pranz-snitele de soia facute fara ou
Gustare-niste fructe
Cina- termin orezul de ieri.

La raport- 70.5kg.
O saptamana usoara si o zi placuta tuturor.

VA PUPIC , CORINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

Buna seara,
as vrea sa incerc si eu sa imi schimb modul de alimentatie, iar cel mai "usor" mi s-a parut Montignac.
Am 1.70 m , 70 kg si imi doresc sa ajung la 60 kg.
Pt. maine am la dispozitie urmatoarele: Wasa Integrale, branza de vaci si lapte cu grasimi (de la tarani), oua, rulada din piept de pui, pastrama de porc.
Maine seara va spun cu le-am combinat.
Daca am sa gresesc ceva va rog sa ma corectati, nu ma supar.

kiss

"Nu fi trist daca nu ai fost remarcat. Fii trist daca n-ai facut ceva remarcabil." Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Meniul de azi:
D-cereale cu lapte 0%
P-ciorba de fasole, tocanita de pipote cu ciuperci
C-am facut crema de fructoza arsa, a iesit super, drept pt care am mancat toata craticioara!

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 11 luni) si Ramona (3 ani si 10 luni)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

tlaura, mersic de raspuns, probabil ca incepind cu 10 apr o sa tin post si monti in acelasi timp.
kiss, daca ai nevoie de carti, da-mi PM cu adresa de mail si ti le trimit. wasa se combina doar cu gem dietetic (fara zahar si alte "adaosuri periculoase" sau brinza vaci 0%).
corino, vaz ca tii post monti. esti tare si sa te tii asa pin' la Paste ! Bravo la matale !
meniu azi
cereale cu lapte batut
omleta, brinza
friptura cu garnitura de legume

si acusor cind ai timp trece-ma si pe mine in tabel. se cheama ca am ajuns la faza 1 in sfirsit. deci:
G actuala 60
G tinta 52
Inaltime 1.60
blonda, ochi verzi...eheee, as vrea eu.

tlaura, nu inteleg asta cu "orez integral", ca nu am gasit nimic in carte. cauta in carte, la tabelul indicilor glicemici si o sa vezi care sint felurile de orez care le recomanda monti. cel mai indicat este orezul salbatic; eu am mincat din ala si are gust total diferit. nu mi-a placut. e unul negru cu bobul foarte lung si subtire, iar la fiert se sparge si in interior e alb.
urmatorul care cred ca e mincabil e basmati bob lung (nu l-am incercat), cred ca ala zici tu ca ar fi integral.

pup !

POZE

Mergi la inceput