Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (59)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

Nicole, multzumim de aprecieri . Succes la bb2, sa fie cum iti doresti !!!

nanadana, te inteleg, si eu sunt ... numai pohte

Mie imi place Miruna in rochitza galbioara . Si nu mai zic de toooort

Sa va zic si eu de Mariutza mea. E mai agitata, nu mai vrea nici in pat (cu jucariile ), nici in bratze, nici in balansoar. Se arcuieste pe spate pina aluneca de pe el. In citeva minute e cu fundul jos, ramine numai capul si ceva din spate cocotzat, e f caraghioasa si evident, urla. Nici in marsupiu nu vrea. Si ce credeti ca mi-a dat prin cap? Am pus-o in sufragerie pe jos, pe o patura, pusa pe niste perne mari de canapea. Mi-a stat ore in sir fara sa zica nika, a dat doar din picioare. Ma bate gindul sa ii iau o saltelutza... Da' sa vad cum evolueaza, daca mai vrea si aldata.

Voi cum va mai distratzi puii?

Va pe voi si bblinii vostri frumosi, va urez o noapte odihnitoare,

Daniela, mami de Ioana(24.10.1999) si Maria(17.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Buna fetelor!
Va mai aduceti aminte de noi ?

Copiii sunt bine, io sunt cam obosita, ca deh, job nou mi-a trebuit.
We asta a fost cu peripetii, lui Victor i-am pus aparat dentar de joi, pe care ieri l-a pierdut prin casa. Azi am intors casa cu fundu' sus ca sa il gasim, dar nimic.


noapte buna,


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

Iata-ne si pe noi pe aici dupa mai multa vreme! Vad ca am sosit bine, la torturi si prajituri... am salivat toata seara de la pozele alea . La Multi Ani Miruna, Vladut si cei ce au mai implinit jumatea de an!
Am admirat pozele care au mai aparut intre timp album, dintisorii si papica si sportivii...
Am mai pus si noi poze de la 4 luni si de la baitza. M-a uimit coafura Biancai, mai ales ca e nascuta in aceeasi zi cu Alexandra numai ca ea a chelit intre timp!! Dupa ce ca era stirba acuma mai e si cheala, ce mai, e seducatoare

Mie mi se va sfarsi in curand si concediul de odihna si pitica va ramane cu o nounou (bona) pe care o va imparti cu un baietel, o zi la noi, o zi la baietel acasa. Speram ca nu va face (prea multe) nazuri. Insa eu am vrut sa profit de ultimele saptamani de vacanta asa ca duminica viitoare plecam spre Romania pentru o saptamana! Numai noi doua, fara tatic. As fi vrut sa le intreb pe fetele din Bucuresti daca exista vreo firma ce inchiriaza articole de bbei (aici sunt, inchiriaza balante, carucioare, patutzuri etc). Io as fi avut nevoie pentru 6 zile de un patut si de un carucior ca o sa ma cocosheze pitica in port-bébé. Daca aveti vreo informatie sau daca stiti pe cineva mi-ar fi de ajutor! Mersi!

nanadana, io mi-am cumparat babycook! E excelent, face totul singurel, nu trebuie decat sa cureti legumele si in 10 minute ai supica sau piureul de legume proaspete, preparate la vapori asa cum se recomanda pentru pastrarea vitaminelor. La fel pentru compoturi si sucuri. E super.
Io incep sa o intarc, deocamdata ii dau doar o lingurita sau doua de legume (pediatra mi-a zis ca e de preferat sa incepem cu legumele si nu cu compotul ca daca facem invers s-ar putea nu le mai accepte). Si sunt in cautarea unei marci de lapte praf cu care sa-l inlocuiesc pe al meu, am auzit toate variantele posibile asa ca nu prea stiu ce sa aleg. Tu inca il alaptezi pe Antoine?

Ioana inteleg ca pana la urma ai dat soarele provensal pe ploaia olandeza? lasa ca nici acolo nu-i rau, mai ales daca e vorba de Amsterdam Bafta!
O admirai pe Miruna la chef cu manutele in tort, ce fetita mare s-a facut!

la mamici si bbici

Alexandra - 13 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Copiii dorm si eu tot pe net.

Referitor la discutiile in contradictoriu din grupul nostru, eu sunt sigura ca Gina era obosita, ca ea are 2 nazdravane. Si la oboseala, devii nervoasa si tot asa.

eu mi-am terorizat familia we asta.
RalucaC, jos palaria pentru deciziile luate in leg. cu ofertele primite. Noi acum suntem in situatii mai speciale de mamici
Si multumim ptr detalii in legatura cu Kristinutzai Radu.

Jadi, felicitari ptr noul apartament. Abia astept sa ne vedem in parc.
Noi ne-am hotarat sa reamenajam apart actual, ca sa ne mutam e mult mai costisitor si stresant.

Nu in ultimul rand, felicitari tuturor sarbatoritilor din grupul nostru. Ce repede trece timpul si ce bebei mari de jumatate de an !!

Eu am fost trista tot we, ca vineri i-a murit baietelul unui fost coleg de serviciu. Era nascut prematur la 7 luni.
Nu cred ca exista durere mai mare ptr parinti.

Noapte buna inca o data,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Buna mamici si bebici.
La Multi Ani celor care fac lunita!
Vrem si noi sa intrebam ceva: Ati introdus vreuna carne de vita sau de peste? De care peste? Ca mie mi-e frica sa-i bag pui !
Si cand se pune uleiul de masline, dupa ce e gata supa sau la ultimul fiert?

Nicole&Ioana Alexandra

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata fetelor! La multi ani tuturor sarbatoritilor de azi!

Cristina, bafta cu noul job, lasa ca te acomodezi repede. Imi pare rau de baietelul fostului coleg.
doruletz, cam rarutz pe la noi (ca-i mai dragutz, nu?). Noi mergem pe mai multe fronturi, nu i-am abandonat de tot pe franceji, doar ca olandejii au fost mai saritori si ne-au invitat repede la discutii. Nu am auzit sa existe firme care inchiriaza articole pentru bebe. Drum bun incoace! Eu stiam o tipa care vinde articole second pentru bebei, poate ca reusesti ceva cu ea. Daca vrei adresa ei de mail, da-mi un PM/mail.
Daniela, eu am cumparat niste "dale" de cauciuc, care se imbina si formeaza un covoras. AM pus-o pe Miruna pe el, cu multe jucarii in jur, si ea se tot plimba ... ii place, si o si stimuleaza sa se deplaseze sa ajunga la diverse lucruri. Cauciucul nu e fin, are niste zimti, ca sa o ajute la aderentza.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

nicole, sint borcanele Hipp de la 4 luni cu carne de pui, curcan, vitzel. Cele cu peshte sint de la 8 luni. Poti sa te iei de mina cu sotzul meu (la figurat, desigur), nu ma lasa sa maninc shaorma desi mor de pofta de atitea luni, ca sa nu ma imbolnavesc de aviara aia.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Multumesc inca odatatuturor pt felicitatri! Dragute ca intotdeauna

Veronica LA MULTI ANI sotului tau. Multi ani fericiti impreuna !

La multi ani bbilor care azi isi serbeaza inca o lunita!!!

Ioana multumesc de invitatie. Tortul a fost super aratos, se vede mana de profesionist (nu ca mine care l-a ornat cu seringa, bine ca nu m-a intrebat la farmacie la ce imi trebuie ). Poate vin, dar vb ta nu vreau sa deranjez.

Mary bine ai revenit!

Cge imi pare tare rau pt fostul tau coleg... Of... Stiu cat e de cumplit (eu am mai avut o sora care a murit la 3 zile de la nastere ).

Eu iar trebuie sa umblu creanga azi, ca mi-e mai greu sa stau acasa si sa-l aud pe bb cum se joaca cu bona decat sa plec pur si simplu. Miercuri din nou la lucru . Sa-mi tineti pumnii. Ma consolez cu gandul ca voi avea mai multi bani de cheltuit pt bb (ca atunci cand vine vb de mine devin brusc zgarcita ). Hai ca v-am stresat destul... Ma duc sa fac un dus si plec... Vb mai pe seara ...


Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

CODRUTA- am fost in fiecare vineri pana duminica la Baisoara! Asta e... acolo avem conditii de cazare, dar ma enerveaza la culme partia! Au fost si we in care nu am schiat deloc din cauza ghetii, dar am profitat de aerul curat si trageam niste chefuri noptile de mama, mama..., bineinteles, copiii erau singuri in camere si dormeau ca nu puteam sta cu ei la asa distractie! Am avut nororc ca nu s-au trezit pana am ajuns in camere, dar ma gandesc acum si imi fac procese de constiinta... ce inconstienti! Dar a fost super!

ROMANA , MATEI(04.07.2003) si bb LUCA (28.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Buna ziua la toata lumea.
Ce s-a intamplat oare, nu amers netu' la mine sau au fost probleme aici, ca n-am reusit deloc sa intru.
chiar ma uitam la pozele cu dintisorii si m-am intrebat ce mai faceti voi.
Noi avem iarasi o problema, ca in fiecare we trebuie sa se intample ceva.Lui Iaris i-a iesit un coltisor langa gingia unde ar trebui sa iasa prima maseluta.Ma deruteaza, ai mei au zis ca poate s-a lovit la gingie cu vreo jucarie, dar eu simt ca e tare si ascutit, chiar mi-a rupto tetina cu el, ca tot acolo si le tine cand i le bag in gurita.Maine mergem la dr sa vedem ce este, daca nu ma lamureste il duc la un stomatolog pt copii.Incisivii centrali nu i-au iesit, in schimb vine minunea asta.S-ar putea sa fie un canin, dar totusi e prea devreme si pt astia, si orice ar fi, de ce e langa gingie si nu pe gingie cum cresc dintii.Noi nu avem probleme cu dintii, avem danturi frumoase amandoi, asa ca nu stiu ce e si ma sperie si ma deruteaza de fiecare data cand se intampla sa nu gasesc raspunsuri la ceea ce ma intereseaza.
ioana, Miruna ta e o scumpete, e clar ca ii place oglinda, este o domnisoara.Nu stiu cum se va impaca imaginea de acum cu ceea de rock-eerita din viitor

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

Mergi la inceput