Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Codruta, ii dau 125 gr la o masa (doua jumatati de borcane mici). In CC scrie ca ar trebui sa inceapa sa manince un borcanas mai mare, de 180-190 g. Felicitari pentru storcator si pentru sotz acasa.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Mi-am adus aminte ca azi in mall toti se uitau la copil si imi ziceau ca ce bb mic si frumos aveti si eu il vad mare fata de cum arata la inceput. Aceeasi senzatie am cand ma uit la pozele Mirunei, nu mi se pare un bb mic ci un copil in toata regula!

Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Ma mai scuz inca o data, sa nu va suparati pe mine ca nu va spun la multi ani pentru copilasi dar eu sunt tare comoda si mi se pare obositor sa inshir in fiecar zi toate numele .

Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Azi am fost harnica iam facut supa lui Antoine
eu am facuta asa:1/2 ardei verde,1cartof,1morcov,1/2 mar si un pic de praz le_am pus la fiert toate si dupa accea le_am mixat ,vreau sa spun ca a papat soricelul meu de deschidea gura inainte sa ma apropi cu lingurinta la gurita , m_am bucurat ca ia placut

Ioana nici al meu nu a papat borcanasele cu legume ,nui plac ,dar cele cu fructe bate vintul la gura lui

Ioana ce tort ,sint gata astept si eu o partie si in plus ce scumpica este Miruna imbracata cu plovarasul alb si caciulita
Jadisa stapineste cu placere lucrusoarele cumparate si mie imi plac lucrurile de la Zara
Danielasi eu am inceput regimul WW am tinut o saptamina am slabit 1kg;si dupa accea nu am mai putut sa tin ,nu de alta dar este tata aici si nu va spun ce buctarie avem ;numai mancaruri cu sosuri ,mamaligute,sarmale ,ciorbite si toate bunatatile de acasa , pai cum sa nu pap

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Multe multumiri pt urari si multi tuturor!

Ma duc si eu la somn ca cine stie ce urmeaza........


Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

buna fetelor!!!!
a venit netul si pe strada mea......dupa aproapre 3 saptamani.
mama, ce rau a fost!
acuma, am de recuperat........
pupici la toata lumea

Mary si Andrei(29.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Dani f. frumoase si comorile tale, Ioana si Maria. Asa ma gandeam sa o cheme si pe a doua mea fetita, daca va mai fi . Imi place poza asta http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/danielafloroiu/detail?.dir=98a7&.dnm=ddb3re2.jpg&.src=ph
Ioana ce tort si ce frumoasa e Miruna la 6 luni!


Nicole&Ioana Alexandra

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christina-m spune:

Buna seara

Cu intarziere vrem sa uram LA MULTI ANI sarbatoritilor zilei David Andrei si Eleni Maria, cu o urare speciala pt Vlad Alexandru care implineste 6 luni
Irina si Daniela multumim de aprecieri
Ioana,tare bine arata tortul. cred ca a fost si tare bunutz.
Irina, si tortul tau arata minunat, mai ales ca l-ai facut tu.
Toata stima pt voi toate care stiti si aveti rabdare sa faceti astfel de bunataturi. Eu am noroc ca al meu barbat nu mananca decat tiramisu si crema de zahar ars ca dulciuri, deci nu trebuie sa ma chinui tare cu facutul de prajituri.

Cristina si Matei (29.10.2005)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

salutare la voi,
ati scris mult!!!!! si nu am cicit tot da ma pun maine.
LA MULTI ANI LUI VLADUT CARE FACE 6 LUNI, DAVID ANDREI SI ELENA MARIA. sA FIRI CU TOTII SANATOSI SI CUMINTI.

Mi-am revenit, titele si-au revenit la normal adica sunt foarte pline cu lapte si Stefi e fericit.
Nu i-am mai dat azi cele 6 l-ite d esuculet. De maine trebuia sa incepem cu suc de morcov dar nu ii mai dau nika numai titi. Mergem asa cat putem. St4efi e bine, voios, apapcios si multumit. Papa regulat la 4-5 ore si doarme bine si mult.
azi am avut la musafir, sotul si-a tinut ziua de naster, 37 de ani.
M-am obosit un pic dar trece, noi sa fim sanatosi! Azi am alergat ca o prin casa, pune masa strange...iarasi la alti musafiri pune, strange.
va doresc noapte buna si vise placute...si inca multa rabdare cu bebeii vostri.

Va pupicesc


Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Multumim de aprecieri. Mai am jumatate de tort, oricine vrea sa vina sa-l deguste miine e invitata mea. irina, daca tot n-am reusit sa gust eu din tortul tau, poate gusti tu din al meu.

mary, bine ai revenit!
Dana, eu nu stiu, e obligatoriu sa manince si legume? Adica, fructele nu contin toate vitaminele necesare?

Nu stiu cum am reusit sa nu ma uit azi la "Lost". Miine trebuie sa-mi pun ceasul sa sune, ca-l da in reluare de la 10 seara.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput