Femeile si jocul pe calculator

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Mie Zuma mi se pare stresant.
Poate si pentru ca la birou toti sunt dependenti de el....

SevdiklErim arasiNda en Sevdigim kim bilIyor musuN?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Fetelor, kurata krima este cu Zuma aista.... si cu Luxor..... ce sa mai zic ?
Cat despre jocuri “grele”, simcity e super...... sa construiesti orase..... sa vezi cum se dezvolta, cum decad (ma rog, atunci e naspa, ca esti primarul orasului.... )...... uf – ce pacat ca nu mai am timp !

Dar, orice ar zice orisicine
Jucatul cu lopatica
In nisip
E cel mai “cool” joc posibil !

DARAEL
http://www.geocities.com/dara2el/

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Si mie imi place Luxor,este mai tare ca Zuma...sunt abia la nivelul 12 si sunt curioasa cate or fi cu toate,a ajuns cineva la final?Mai joc Chicken Invaders,m-am molipsit de la fie-mea...!


Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

nu cred are nimic cu feminitatea,
dupa mine nici femeile si nici barbatii nu ar trebuie sa-si piarda timpul cu altfel de nimicuri.. daca ar fi toti ca mine, sigur producatorii de jocuri ar da faliment, eu nu vad nici o utilitate, desi spun unii ca poate fi un exercitiu bun pt. creier, eu nu cred asta atata vreme cat nu relaxeaza si creaza dependenta.

Pe mine ma dispera si imi creaza o stare de nervi inutila , prefer ceva care sa ma relaxeze, ma dor ochii, efectiv simt cum se scurge energia din mine din cauza privului la computer, mi se accentueaza si cearcanele care si asa le am non stop, si arat stiti voi ca cine....

si nici nu-mi place sa imi vad sotul facand asta... , prefer sa dormim, sa citim/invatam ceva, sa ne plimbam, sa vedem un film bun, sa ascultam o muzica relaxanta ...

dar a existat o perioada cand sotul meu pierdea timpul cu jocuri de strategii si eu am intrat sa vad ce e pe acolo asa de interesant ca nu aude cand ii spuneam ceva, nici la masa nu venea, stateam cu masa pusa ore in sir... am inceput si eu si da-i batai, apoi unde ma impotmoleam ii ceream ajutorul, dupa ce m-am trezit cateva zile la rand buimaca, mai obosita decat ma culcasem m-am lamurit rapid ca nu merita sa pierd vremea si dupa o buna bucata de vreme si barbatul ajunsese la concluzia ca nu se mai poate asa, si trebuie sa renunte definitiv, si l-am ajutat sa scape de ele....i-am prins odata CD respectiv si bucatele l-am facut ca el nu avea curajul..., apoi i l-a adus cineva si iarasi da-i batai, dar si acesta din urma a avut aceeasi soarta... chiar mi-a multumit ca-l scapasem de asa o pacoste, da recunosc ca sunt cam repezita cand ceva ma calca pe nervi... de atunci nu l-am mai vazut la jocuri, acum insa din cand in cand pierde vremea descarcand filme, muzica, si asta ma deranjeaza in masura in care isi neglijeaza altele mai importante, insa nu mai face abuz...

probabil ca la fiecare dupa ce ajunge la o saturatie... sa nu mai auda de ele.....

Loma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

quote:
Originally posted by camelia72

Si mie imi place Luxor,este mai tare ca Zuma...sunt abia la nivelul 12 si sunt curioasa cate or fi cu toate,a ajuns cineva la final?




Eu joc Luxor,de vreo 2 luni,e singurul joc care mi-a dat dependenta.De cateva zile bune ma chinui sa trec de nivelul 9-4 si nu resusesc.
Inseamna ca esti tare,de ai ajuns la nivelul 12
Mi-e imposibil sa cred ca pot ajunge acolo intr-o buna zi.De multe ori cand pierd,am o surere in piept de nervi
Abia respir.


"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Hehehe, chiar curata dependenta de jocuri. Eu am terminat Luxor, Zuma si multe alte jocuri de acelasi tip.In acelasi fel este si Tumblebugs.E simpatic. Bafta

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Eu la Luxor ma blochez la 12-3 si imi e asa ciuda ca trebuie sa incep iar cu 12-1...
Liliana,daca ai terminat Luxor,te rog,zi-mi si mie cate nivele sunt cu toate...sa stiu cata bataie de cap mai am!
Nu sunt chiar dependenta de jocuri,mai mult sunt de acest forum,nu-mi neglijez deloc treburile casnice sau familia,dar cand mai am un pic de timp liber...ma relaxez in fata calculatorului chiar daca imi e ciuda cand pierd!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

FETELOR DE UNDE A-TI DESCARCAT LUXOR, CA VREAU SI EU.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Eu l-am luat de pe retea.De pe Odc.Am gasit pe net un link de unde poti sa iei jocuil.Sper sa meraga .Vezi www.astatix.com/luxor-game.php" target="_blank">aici

Camelia nu pot sa cred ca ai ajuns la 12 Eu nu pot sa trec de 9

"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

a jucat cineva www.comunicatedepresa.ro/index.php?comunicatid=MTExMTE==" target="_blank">magic world-taramul fermecat, un joc educativ si de cultura generala creat in Ro?
va intreb pt. ca ma bate gandul sa-l cumpar.

Crinutz, scuze pt. ceea ce a devenit subiectul.


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Mergi la inceput