Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Da, ai dreptate pharma, dar astea de care spun eu sunt de la 3 luni in sus, deci peste vreo 10 zile as putea teoretic sa trec la ele. nelamurirea era in legatura cu una dintre gradatiile tetinei, adica tetina e cu flux variabil (lent, mediu, repede), se foloseste de la trei luni, dar nu stiu daca se foloseste si gradatia repede..., ca nu se specifica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

'Neata la mamici si bebici mai mari si mai mici!

Cu intarziere, LA MULTI ANI Codruta! Daca intram ieri pe forum iti tineam eu de urat la un pahar virtual de ziua ta! Dar nici azi nu-i tarziu... sa te bucuri de familie si sa sporeasca norocu-n toate cele :-)

RalucaCostiurin, pentru ca sa nu ramana vorba in vant si pentru ca doar saptamana viitoare mai sunt in concediu, ma interesez luni si trimit pana la sfarsitul saptamanii cu Atlassibul lucrusoarele promise pentru fundatia Acsis. Pe mine m-ar interesa forma aceea de "nasit" o mamica care are nevoie de ajutor. Problema cred ca nu e numai de la distanta fizica intre "nasi" si "fini", ci si faptul ca uneori e greu de pastrat legatura chiar si cu fundatiile care mijlocesc relatia darmite cu o mamica care isi tot schimba adresa dupa cum gaseste adapost. Si cine n-are acces la internet si nici banutzi, nu sta sa trimita cu posta scrisori ca sa-i stii adresa. Uite, am sa incerc sa iau si eu legatura direct cu fetele de la ACSIS (mai am coordonatele pe care ni le-ai dat acum ceva vreme) si sa vad cum pot intermedia ele relatia in timp, mai ales ca ele cunosc cel mai bine nevoile beneficiarelor.

Despre noi, in gemeral de bine. Am implinit patru luni (multumim tuturor pentru felicitari). Ocazie cu care nu ne-am cantarit si nu ne-am masurat. Eu mai am doar o saptamana de concediu si deja ma doare sufletul ca voi lipsi cateva ore pe zi de acasa. Ieri am facut un fel de repetitie, adica am plecat singura la shopping pentru patru ore mari si late. Si m-am intors doar cu lucruri pentru mine si nici unul pentru Ilinca! Asta da exercitiu! Nu va spun cum am rezistat ispitelor de la raioanele pentru prunci... (degetele incrucisate la spate)

Mi-am mai revenit cu moralul, desi Ilinca parcurge acum o criza de patru luni, banuiesc. Pentru ca seara adoarme cu scandal si numai cu mami, peste zi se mahraie cand i-e somn si in general parca-i mai agitata. Poate simte si nelinistea mea? Tat-su are intentii educative sa mai taie din "rasfatzul" cu care am invatat-o eu, dar trebuie sa recunosc ca la vocea, plamanii si rezistenta fiicei nu cred ca-l tin mult intentiile... sau nervii.

Ioana75, tot am vrut sa-ti spun ca imi place la nebunie numele Mirunei, imi aduce mereu aminte de cantec ("draga Miruna iti spun printre soapte...")
Eu ma gandisem la alternativa de prenume pentru Ilinca, Meda, dar nu prea s-ar fi potrivit cu numele de familie. Asa are numele lui tat-su si initialele prenumelor identice cu ale lui M si I. Ceea ce-mi aminteste ca are medalioane cu initialele astea dar si cercei pentru care inca nu i-am facut gauri in urechiushe

Hai va pup si va doresc o vineri 13 usoara si amuzanta!



poze cu "Zmeoaica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Raluca nu mi-au platit nici acum, dar mi-au depus declaratiile nominale (prin care reiese ca firma mi-a retinut din bani) si eu am cerut astfel stagiul de cotizare.

E foarte util scunul de masa dupa parerea voastra?

Luni merg sa ii cumpar si oale si canite si farfurioare. Aveti careva "trusoul" asta? Ce imi recomandati?



Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Uitasem sa va spun ca deoarece productia Fulgai nu mai afce fatza cererii, am introdus o masa (cea de pranz) de formula pe zi. Vreo doua zile mi-a fost teama ca se apropie momentul introducerii inca uneia dar "fabrica" si-a revenit.
Cat despre regim, eu cu Montignacul m-am impacat cel mai bine in timp. Acum nu tin regim, cat mai alaptez, dar am scos din program alcoolul si dulciurile de orice fel (inclusiv patiseria). Si carnea doua zile pe saptamana. Probema e ca, desi tot incerc eu sa fac program, mancam haotic peste zi. Dar l-am convins pe tati sa nu mai mancam dupa 19,00 si de cateva zile reusim chiar daca el mai chitzaie de foame noaptea cand ramane de veghe



poze cu "Zmeoaica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Da Ina ai dreptate cu criza de 4 luni. Dar noi am implinit 5 si inca nu a trecut criza. Si noi tot cu scandal dormim seara.

Iar in ultima luna am luat 560 g (incepem tot mai putin sa luam in greutate).

Eu va zic sincer ca sunt cam ingrozita cu inceperea diversificarii (mai ales ca nu sunt prea priceputa in de-ale bucatariei).

Ioana, s-a rezolvat

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Aaaaaa, am uitat sa va zic ce mi-a mai zis doctorita! Sa nu ii mai dau ceai! A zis ca nu are nevoie de apa. Incepem cu suculetul si e destul (aici sunt vitaminele). Daca vrea in rest ceva sa ii dau san, mai bine dect ceai. Chiar daca ii dau dupa o ora dupa ce a mancat.

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

Maddy La Multi Ani sa ne traiasca fetitele, azi facem 3 luni (dar noi suntem 'buboase', trecem noi si peste asta,cred ca destul de usor ca cea mica nu are nici o treaba:vorbeste si rade toata ziua,mananca normal,doarme...)

Catush&Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Codruta, ca sa te incurajez (si pe mine totodata ), cica criza de 4 luni incepe la 4 luni si sfarseste la un an si 4 luni, dupa care la un an jumate incepe alta!



poze cu "Zmeoaica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Nadina, da' si cererea ptr CIC tot pe Olari 8-12 se depune ptr sect. 2.
Eu zic sa iti completezi de acasa, cererea, inclusiv cea in care semneaza tati si va dura maxim 10 minute.

Fug sa pun casa in ordine ca la 11 vin dr cu asistenta sa facem vaccinul de 4 luni

Bafta,


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Da Ina, stiu, si se termina la 18 ani!!

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput