Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (30)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Catush si Maddy, sa va traiasca fetele! Sa fie frumoase si sa stie ce vor in viata!
Catush, nu-ti fa probleme cu varicela, Briana va trece usor peste boala, mai grav e la adulti. Eu sunt mai ingrijorata ca va lua tat-su bolile copilariei de la Ilinca (el n-a facut nici una la vremea lui) si-oi avea mai mult de tras cu el



poze cu "Zmeoaica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Dosarele se pot depune oricand. Important e sa le depunem pana pe 15 ca sa de-a banii in februarie, nu in marte sau aprilie.
Succes cu vaccinul cge.

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Buna dimineata, fetelor! da stiu ca aveti o tastarnita...lipseste omul o zi si scrieti intr-o veselie!
LA MULTI ANI, CODRUTA! Cu intarziere.
Fii-mea si-a mai revenit cu mancatul. Deja de vreo trei zile mananca cum se cade, adica am revenit la ratiii de 8 sute si ceva pe zi. 830, 850. Mi-am mai revenit. Noi suntem inn toi cu pregatirile de botez care e maine. Am niste emotii si o frica sa nu raceasca bebela mea...sper sa fie totul bine. Si sa fie suficient de cald in biserica. Apa oricum va fi calda, nu-mi fac griji in privinta asta. Cald sa fie. Daca ar fi caldut si afara, as fi chiar fericita.
Eu nu i-am dat niciodata fetei ceai, nici apa nimic. De nici un fel. Doar lapte i-am dat si nu avem probleme. Nu a avut nnici colici nici nimic deocamdata. Sa vedem cand trecem la diversificare sa nu apara ceva crampe, diarei si alte alea.
Ne trece si noua cineva datele de 3 luni? Ca io nu ma pricep . 59 cm si 5650 g.
Am nniste nervi acuma ca mi s-a stricat scroll-ul de la mouse. Si e groaznic fara el.
Catalina mananca toata ziua la manute, degetute, mansete. Baga pumnisorii cu totul in gurita. Si tot i se aduna scame printre degete. Mi-e frica sa nu pape si scame.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/karmenutza2004/album?.dir=/6b3f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Nu chiar
Acuma pe bune, pediatrul mi-a zis ca astea-s floare la ureche pe langa ce va fi intre 12 si 18 ani! Cica i-apuca din ce in ce mai devreme preadolescenta! In pas cu timpurile...

Dar pana atunci mai avem destule cucuie, vanatai, caderi la shi, rujul lui mami, lacul de unghii...

quote:
Originally posted by codruta_grg

Da , stiu, si se termina la 18 ani!!

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski






poze cu "Zmeoaica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Sotul meu a facut varicela la 25 de ani. Si a avut febra foarte mare, 39, 40. Si bube multe, multe, multe. Si i-a fost foarte rau. Fii-miu a facut la 9 ani si febra facea doar 37-37,5. Si mult mai putine bubite. Sotuul ramasese cu semne din alea care se zice ca le ai toata viata. Dar nu e asa. In timp i-au disparut semnele alea urate. Mai are doar unul pe sold.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/karmenutza2004/album?.dir=/6b3f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

Ina - mersi mult; E mai bine sa ia parintele de la copil....,la mine a fost invers eu i-am dat Brianei si ma simt vinovata.......
M-am uitat pe fisa mea si am facut vaccin antivariolic la 1an si 1/2 dar eu am fost un copil problema,nascut la sapte luni din geneni,1.800kg si 48cm,2 luni incubator,strabism,hipermetropie....,fratiorul meu nu a rezistat dacat 2 ore........

Catush&Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Si eu am facut varicela la 18 ani, am facut febra pana in 38, dar a luat cineva de la mine care era cu 7 ani mai mare si a facut 39-40.
Catush, nu te simti vinovata! Se poate intampla oricui sa dea la bebe o boala. O sa treaca si o sa fie bine, ai sa vezi!
Indata merg sa ii dau sa pape la petra si apoi ma duc in oras sa cumpar scaunul ala smeker (sper sa mai fie, mai ales la oferta. Daca e mai mult, nu dau atatia bani pe el.

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaN spune:

quote:
Originally posted by codruta_grg

Da Ina, stiu, si se termina la 18 ani!!

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski




Da, si la 18 ani vor sa se mute de acasa ca nu le mai place cu mami si tati.

Raluca si Ioana Catalina (3.10.2005)
bursicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Le-am trecut eu Karmenutza, ca tot avusesem ideea cu datele la 3 luni si Ioana m-a scos din ce m-am bagat la vremea aceea
Agravanta: de atunci am cam dezertat de pe forum si mi-a tot fakut altcineva treaba (a se vedea sobektu "cum simulam ca muncim" mai de la discutii generale)

quote:
Originally posted by karmenutza
Ne trece si noua cineva datele de 3 luni? Ca io nu ma pricep . 59 cm si 5650 g.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/karmenutza2004/album?.dir=/6b3f





poze cu "Zmeoaica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Momentul potrivit sa facem alt bebe si sa o luam de la inceput! (ipoteza putin probabila in cazul meu data fiind varsta, dar mai exista si adoptia)
BTW, pe noi ne bate gandul sa adoptam o chinezoaica. Sa nu-mi sariti in cap, as adopta din Romania dar stabiliti in strainatate fiind n-aveti idee ce imposibil e lucrul asta date fiind legile si autoritatile romane


quote:
Originally posted by RalucaN

quote:
Originally posted by codruta_grg

Da , stiu, si se termina la 18 ani!!

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski




Da, si la 18 ani vor sa se mute de acasa ca nu le mai place cu mami si tati.

Raluca si Ioana Catalina (3.10.2005)
bursicutza





poze cu "Zmeoaica"

Mergi la inceput