hiperprolactinemie (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Felicitari Lilicica si iarinutza pentru rezultatele analizelor! Acum trebuie sa tinem sub control prolactina si sa ca sigur o sa reusim !

"Speranta moare ultima"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_lf spune:

Buna fetelor,

Cum v-am spus revin si eu cu noutati. Ultimul test a aratat ca prolacitna e in limite normale (departe de valoarea maxima), desi trecusera doua luni de cand nu mai luasem dostinex.
Incurajata de rezultat mi-am luat teste de ovulatie Clear Blue, care s-au dovedit de la inceput eficiente. In ziua a 14a mi-a iesit testul pozitiv si l-am repetat si in a 15a ca sa fiu sigura: tot pozitiv. M-am bucurat ca si cum m-as fi vazut deja insarcinata.
Eu am cilcul neregulat si nu puteam stabili singura niciodata cand am ovulatia si ma mai speriase si doctorita ca s-ar putea sa nu am deloc din cauza hiperprolactinemiei.
Acum, eu si omul meu ne-am facut temele, acum sa vedem daca avem noroc. Va tin la curent.

Bafta si voua si nu va pierdeti speranta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarinutza spune:

m-am programat la reflexoterapie pt sambata. poate se rezolva cu constipatia, poate si cu prolactina, poate si cu
who knows?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

iarinutza, eu fac masaj cu o tanti care este si reflxoterapeut. Am inteles ca trebuie facute cel putin 10 sedinte de reflexo ca sa dea rezultate, dar este foarte buna pentru multe afectiuni. Cand mi-a facut prima oara reflexo pe punctul care corespunde hipofizei, am urlat de durere, atunci aveam si prolactina marita. La ultima sedinta, nu m-a mai durut deloc, iar analizele chiar sunt OK acum. Mult succes!

"Speranta moare ultima"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loneanbianca spune:

Am si 4 pastile de Dostinex pt cione are nevoie!

Bianca
http://community.webshots.com/user/biancaloneanPoze[/url
"Traim intr-o era in care pizza ajunge la noi acasa mai repede decat
politia."
-- Jeff Marder.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilicica spune:

loneanbiancape tine te-au ajutat pastilele de dostinex sa ramai graviduta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cinthia spune:

Poate cineva sa-mi spuna la cate zile dupa ultima pastiluta de dostinex trebuie refacuta analiza?! din cate am citit in prospect 1/2 pastila are efect 1 saptamana, iar pe mine ma hciemat dr. la analize a 2a zi.... nu mai inteleg nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

cinthia, eu am luat brocriptin si dra endocrinolog mi-a zis sa refac analiza dupa cel putin 2 saptamani de la intreruperea tratamentului.

"Speranta moare ultima"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mititica spune:

Iar mie dna doctor mi-a zis sa-mi fac analiza dupa doua luni de tratament, fara sa-l intrerup si apoi sa vin la dumneaei cu rezultatul (luand in continuare aceeasi doza - o pastila la 3 zile). Zicea ca tratamentul va dura 3-4 luni; in functie de analiza facuta dupa 2 luni de tratament imi ajusteaza doza (daca e nevoie).
Pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Am gasit un articol despre prolactina care mi s-a parut interesant:
http://www.synevo.ro/ro/infomedical.asp?id=13

Mergi la inceput