hiperprolactinemie (2)

hiperprolactinemie (2) | Autor: Tia

Link direct la acest mesaj




Alexandru (14 iulie 2005)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iarinutza spune:

Stie cineva nr de telefon de la cabinetul de dermatologie al dr. Nedelcu Ioan? Eu am unul de anul trecut si vad ca nu mai e bun.
Pupici


iarinutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cinthia spune:

iarinutza
Din cate am inteles cel mai puternic detoxifiant este DETOXUL(Ghiara de pisica), se gaseste la plafar, si cred ca la orice farmacioe , am inteles ca si ceaiul de coada calului dar nu e asa de puternic. eu iau detox de 2 saptamani si sedintele de reflexoterapie le-am terminat , ma simt mult mai bine, am pierdul deja 5 kilograme Oricum e foarte inportant sa-ti detoxifici organismul dupa orice fel de tratament mai ales inainte sa ramai insarcinata.
Legat de reflexoterapie eu i-ti recomand REVITAL , sa stii ca primele 3 sedinte sunt destul de neplacute , cateva puncte din talpa o sa te doara , cum ar fi "epifiza" si "Hipofiza" (partile laterale la degetul mare de la picior comunica cu ele)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

detoxul ce este? ceai? si cum se ia?


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarinutza spune:

revital ce este ? clinica de reflexoterapie? cat costa o sedinta?
multumesc frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cinthia spune:

detox sau apare si sub denumirea de ghiara de pisica sunt tablete sau capsule.
revital , este o clinica de reflexoterapie , o sedinta costa 300000rol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilicica spune:

Mi-am refacut analiza la prolactina, rezultatul dupa 2 luni de dostinex mi-a iesit 1,65, a scazut prea mult in urma tratamentului.Cred ca nici prea mica nu e bine sa fie prolactina, voi ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

lilicica, ce analize ai facut inainte de a incepe tratamentul cu Dostinex? Eu am facut analiza prolactinei la diferenta de 2 luni si mi-a scazut in limitele normale dupa ce am luat doar 3 saptamani 1/2 pastiluta Brocriptin, apoi 3 saptamani pauza si nu m-am mai stresat deloc. Mi-a dat diagnostic de prolactina oscilanta si nici un tratament medicamentos, doar Mastodynon picaturi. Chiar daca ti-a iesit o valoare prea mica, nu cred ca este vreo problema, in timp se va stabiliza dupa ce se elimina Dostinexul din organism.

"Speranta moare ultima"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

fetelor, eu am luat Brocriptin fara nici o problema. am luat 2 zile cate o jumatate de pastila seara, apoi cate una in fiecare seara si nu am avut absolut nici o problema.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilicica spune:

Bubulina 1, Eu am urmat anul trecut, tratament cu brocriptin, mi-a scazut prolactina in urma tratamentului, dar dupa o perioada mi-a crescut din nou. Probabil am si eu o prolactina oscilanta.Am facut si o parte din analizele hormonale (fsh, lh, estradiol, anticorpi), toate mi-au iesit foarte bune, in afara de prolactina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarinutza spune:

mie mi-a scazut sub valoarea minima normala si dr mi-a spus sa iau in continuare pana raman gravida.
asta e, poate poate

Mergi la inceput