hiperprolactinemie (2)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rraa spune:

pamy....acum ma simt in general bine,doar ca mi'au aparut niste noduli la san,cica e dereglare hormonala si nu e nimic grav,am tot fost la cluj si sunt si sub observatie medicala la Bucuresti, la Parhon...nu mi'a scazut decat fff putin microadenomul...are cam aceleasi masuri ca atunci cand l'am descoperit...acum in vara trebuie sa'mi fac iar Tomograf sau RMN sa vad ce'mi iese...sincer,nu stiu ec sa spun cred ca tratamentul va trebui sa-l fac toata viata...sau nu stiu...ink nu mi-au zis doctorii...am depistat hiperprolactinemia,ca imi curgea un lichid de la sanii,in rest totul era ok,CM era si este regulat...ma mai doare uneopri capul dar e bine....voi cum va simtiti?ce simptome ati avut?ati incercat tratamente naturiste sua homeopate?cik ar fi bine si cu acupunctura...nu stiu ce sa spun...tot citesc si eu tot felul de tratamente...doctorita care ma are sub observatie,la Bucuresti, a spus sa nu-mi fac prea mari probleme,ca e mic adenomul(are sub 1 cm)si cu timpul poate va disparea,daca nu macar sa nu creasca...la inceput eram si eu f speriata...dar acum m'am impacat cu ideea si nu ma mai gandesc...mie mi-a dat dr sa iau si euthyrox pt prolactinom,desi n am probleme cu tiroida,dar cik si euthyrosul ar inhiba secretia de prolactina!voi cum va simtiti fetelor?multa sanatate va doresc si mai asept vesti de la voi!va pupesc pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rraa spune:

pamy....acum ma simt in general bine,doar ca mi'au aparut niste noduli la san,cica e dereglare hormonala si nu e nimic grav,am tot fost la cluj si sunt si sub observatie medicala la Bucuresti, la Parhon...nu mi'a scazut decat fff putin microadenomul...are cam aceleasi masuri ca atunci cand l'am descoperit...acum in vara trebuie sa'mi fac iar Tomograf sau RMN sa vad ce'mi iese...sincer,nu stiu ec sa spun cred ca tratamentul va trebui sa-l fac toata viata...sau nu stiu...ink nu mi-au zis doctorii...am depistat hiperprolactinemia,ca imi curgea un lichid de la sanii,in rest totul era ok,CM era si este regulat...ma mai doare uneopri capul dar e bine....voi cum va simtiti?ce simptome ati avut?ati incercat tratamente naturiste sua homeopate?cik ar fi bine si cu acupunctura...nu stiu ce sa spun...tot citesc si eu tot felul de tratamente...doctorita care ma are sub observatie,la Bucuresti, a spus sa nu-mi fac prea mari probleme,ca e mic adenomul(are sub 1 cm)si cu timpul poate va disparea,daca nu macar sa nu creasca...la inceput eram si eu f speriata...dar acum m'am impacat cu ideea si nu ma mai gandesc...mie mi-a dat dr sa iau si euthyrox pt prolactinom,desi n am probleme cu tiroida,dar cik si euthyrosul ar inhiba secretia de prolactina!voi cum va simtiti fetelor?multa sanatate va doresc si mai asept vesti de la voi!va pupesc pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefi289 spune:

Eu sunt exceptia care confirma regula?Am adenom ,am luat Dostinex ....si surpriza....AM RAMAS INSARCINATA !!!!Trebuia sa ma internez din nou luna asta pt.RMN ,am fost sfatuita sa ma operez cum am mai scris;ma impacasem cu ideea.Dr. mi-a schimbat tratamentul acum ,iau bromocriptina,o jumatate de pastila pe seara,ma simt bine cu ea si peste o sapt. trec la una.Imi e teama sa ma bucur cu toate ca este tot ce imi doresc,pana nu trec de 2 luni perioada critica,cand le-am pierdut pe celelalte 4 sarcini.Va pup si sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marynik spune:

Stefi , felicitari pt sarcina !!!
Deci tu ai ramas insarcinata in timpul trat cu dostinex , ma bucur sa aud ca se poate
Ce doza luai tu pe saptamana si de cat timp faceai trat cu el ?
Si alte informatii daca mai ai pt noi , te rugam frumos sa ne spui si noua
Si inca ceva...daca nu te deranjeaza sa raspunzi , crezi ca pierderea acelor sarcini a avut legatura hiperprolactinemia ?


O vesnica aspiranta
Lupta pentru bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefi289 spune:

salut.dostinex am luat 8 luni,din iulie anul trecutde cand am fost internata la Parhon,dr.a zis atunci ca imi garanteaza ca raman pana la sfarsitul anului(uite ca s-a intamplat cu 3 luni intarziere).am luat 2 tablete pe sapt. luni si joi.mi s-a explicat ca de toata nebunia din corpul uman este responsabila hipofiza,daca secreta prea multa prl este ca si cum ai alapta si de aia nu ramai sau da avort ,corpul se apara ,ceva de genul asta ;miercuri merg la ginec. ma mai informez si va scriu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rraa spune:

Stefi289...felicitari si iti doresc o sarcina usoara...tie ce ti a spus dr ai voie sa iei dostinex in timpul sarcinii sau nu?daca nu te superi,la ce dr mergi la Parhon...acum te simti bine?multa sanatate si s avaeti grija de voi!noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefi289 spune:

RRAA.de cand am facut testul am si sunat dr. care a zis sa-l intrerup si sa iau bromocriptina ,o jum.seara timp de o saptamana, apoi, daca ma simt bine sa iau una pe seara.deocamdata nu am nimic sunt ok.la Parhon merg la dr Corina Neamtzu,endocrinolog pe partea reproductiva,suuuuuppppeeeerrrr de treaba si ginecolog la Polizu dr Ancar Benedict

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marynik spune:

Stefi , ce ma bucur sa aud ca mergi la Corina Neamtu
Sapt trecuta am fost si eu pt prima oara la ea si mi a placut tare tare mult de ea
Mi sa parut o tipa care stie ce vb si care mi a dat impresia ca va face tot posibilul sa am si eu un bb
Cum imi vine ciclu mi a zis sa o sun si sa incepem monitorizarea
Am incredere in ea , sper sa fie bine pana la urma

Daca poti sa mi spui si mie mai multe despre ea , ti as fi tare recunoscatoare




O vesnica aspiranta
Lupta pentru bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

Felicitariiii Stefi!!! Doamne ajuta sa fie totul bine si sa treci de perioada critica! NMie,in Cluj mi-au spus mai multi doctori sa nu raman cand iau Dostinex.Mai mult,dupa ce termin tratamentul sa mai las sa treaca 1 luna pauza si numai dupa aceea sa incerc.Chiar nu stiu ce sa mai cred !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rraa spune:

Stefi289 merci mutl de raspuns....te am intrebat ca nu stiam daca se poate lua dostinex in timpul sarcinii sau trebuie o perioada inainte sa nu fi luat nici o pastiluta...stiu pe cineva care a luat bromocriptina in timpul sarcini si a fost bine....dar cred ca dostinex nu e voie...mai ales ca ti-a spus si tie doctorita sa l intrerupi!ai intrebat o daca vei putea alapta?si eu merg la parhon dar la dr.Dumitrache....iti multumesc ink o data pt raspun si iti doresc multa sanantate si sarcina usoara!sa dea Dumnezeu sa fie bine!te pooop!!!

Mergi la inceput