Cu ce ne ungem burticile?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Toata sarcina am folosit creme normale si nu am facut vergeturi pe burtica.Am facut pe fund ca acolo nu m-am dat cu crema deloc, nu m-am gandit ca o sa creasca si fundul :) :)

Adriana si bebe Aidan(27.06.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

eu in primele luni ma dadeam pe burtica cu o lotiune de corp de la avon, dar curand am trecut la crema antivergeturi tot de la ei, care se absoarbe placut in piele, ca e moale si nu are grasime, iar cand s-a terminat am luat-o pe cea de la sanosan (165.000 lei); sper sa fie bune, mai ales ca e pentru gravide, dar am fost cam dezamagita - are un parfum placut si slab, insa o consistenta foarte densa, si cam freci la ea sa intre in piele, nu era ca aia de la avon... macar insa nu ramane grasa pielea dupa aia, ca pe caldurile astea e tot ce ne lipseste ...

dienuta graviduta si bebelushul luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Eu am prmit din Italia o creama DOVE din aia faina...si imi place la benunie...cel putin marca asta este preferata mea..eu nu prea imi scimb produsele mai ales daca ma impac bine cu ele..si stiti ce e fain?Ca borcanu e marte si ma tine pana nasc..cel putin sper...

me&baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Eu m-am uns din luna2 si a doua luna dupa ce am nascut cu :
http://www.buburuza.com/magazindc/Scripts/prodView.asp?idproduct=2993
dar cu tot m-am umplut de vergeturi,cred ca nu conteaza cu ce te dai,ci calitatea pielii.

Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

E ma dau cu crema de la Avon antivergeturi, dar sunt de parere ca depinde doar de organism.
Daca e sa iti apara....tot apar vergeturile

Toanca si Matei 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Eu am primit o crema antivergeturi din Italia, m-am dat de cateva ori cu ea si nu i-am mai suportat mirosul. Dupa asta, mi-am luat lapte Doina (si m-am dat vreo 2-3 saptamani) prin saptamanile 23-26. Dupa care nu m-am mai dat cu nimic. Uneori, dupa dus, camd simt ca e mai uscata pielea ma mai dau cu lapte Doina. Si nu am inca nici o vergetura.
In schimb, o prietena de a mea a facut din saptamanile 18-19, i-am dat crema mea de antivergeturi si a zis ca e multumita de ea, cu toate ca ii mai apar.
Parerea mea este ca fiecare cum are piele genetic. Poti sa te dai sau nu.... poate sa apara sau nu!!!!

Codruta & 36 saptamani

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna,
eu am folosit crema anti-vergeturi speciala pt. gravide de la Galenic.Cred ca si uleiul de masline este foarte bun.
Desi pe forum am vazut ca unele fete folosesc in continuare creme anticelulitice obisnuite, eu nu am facut-o: de la farmacie si de la reprezentantele firmelor de cosmetice mi s-a spus ca ar fi bine sa nu folosesc, atat in sarcina cat si pt. alaptare.
Cred ca aparitia vergeturilor depinde si de calitatea pielii, de cat de mult te ingrasi ca si de cat de rapid (adica nu este bine sa cresti brusc in greutate-pielea trebuie sa se intinda constant).Consider ca iti poti ajuta pielea sa se adapteaze la schimbari printr-o hidratare buna (sau cel putin sa limitezi dezastrul...)
Si inca ceva:hidratarea trebuie sa se faca si din interior, adica trebuiesc baute cat mai multe lichide.


Camelia si Sebastian (26 mai 2004)
Poze < 8 luni , > 8 luni
dupa 1,1 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Oare am voie sa folosesc SUPLIFORM in timpul sarcinii? Mai ales in primul trimestru?

Laura 7+
Puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anastasia13 spune:

fetelor eu folosesc alternativ crema antivergeturi de la Lineance,crema Sanosan , ulei Johnson si ulei de masline si functioneaza super...nu mi-au aparut inca nici un fel de vergeturi si sunt in saptamana 31+.Oricum am inteles ca e vorba si de calitatea pielii si ca te poti da cu orice crema ..daca e sa faci vergeturi le faci...in fond si la urma urmei trebuie sa le purtam cu mandrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

eu ma dau cu Elancyl-crema pentru prevenirea vergeturilor- de la 5 luni, costa 800.000 lei dar eu zic ca merita!

succes!

+30

Pinacolada

Mergi la inceput