Cu ce ne ungem burticile?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GABY PLESU spune:

hello mamici si viitoare mamici
Ma bag si eu ca mi s-au aprins felinarele cand am vazut ca e vorba de vergeturi. Eu mi-am luat initial ulei-gel Jhonson baby...dar e destul de uleios chiar si pe pielea umeda, si nu-l prea suport, asa ca-l pastrez ptr. BB, apoi m-am dat cu ce aveam Dove, lapte de corp de la Elmiplant..dar am cam intrat in panica, asa ca m-am "enervat" si mi-am luat Galenic Elancyl. Mi-au cam iesit ochii pe arcuri cand am dat 726.000, asa ca sper ca e bun...cele care ati folosit-o dati-i un semnal
Gaby-25 +

28-Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

GABY PLESU vezi ca sunt destui bebelusi alergici la produsele Johnson. Nici fetitei noastre nu i-au priit.

Fetele vedeti ca crema Sanosan anti vergeturi care e 165.000 la farmacie e vreo 125.000 la Carrefour, la raionul de cosmeticale bb. Mi-au iesit ochii din cap cand am vazut, ca exact in ziua aia o luasem de la Help net.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Eu pana acum la 32 de sapt. nu am avut probleme si nu ma-m dat cu nici un fel de crema.De cateva zile am vazut ca a inceput sa-mi apara pe burta niste dungulile si folosesc lapte de copr de la Avon din gama SSS.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dori73 spune:

Salut si pupici toate gravidutzele...si am o intrebare.Burtica mea are 16+, e cazul sa ma dau cu o crema...de pe acum? Am cam luat in greutate...dar nu exagerat.Iar cind fac baie folosesc lotiune de corp.E suficienta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Am folosit crema antivergeturi de la AslaVital (farmec) si am fost foarte multumita de rezultate. Am inceput sa o folosesc cand am vazut ca imi creste burta. La inceput ma dadeam in fiecare zi, apoi doar cand imi aduceam aminte. M-am uns doar pe burta, mi se parea normal, ca doar aia creste :) Asa ca acolo n-am avut nici o vergetura, in schimb am observat cateva linii fine pe coapse, unde nu m-am dat deloc cu crema. Acum sunt multumita ca mi-au trecut si alea, folosind aceeasi crema.
Cat despre hidratare din interior...la mine nici nu a putut fi vorba. De felul meu, beau f putine lichide, de multe ori imi amintesc seara ca in ziua respectiva nu am baut nimic.
Dupa parerea mea totul tine de organism (genetic) dar si cremele ajuta si previn.
Multa sanatate "burticilor"

Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Salut tuturor! Voiam sa va impartasesc si eu din experienta mea, desi sunt si eu de parere ca vergeturile au si un fond genetic sau depind f mult de organism si modificarile lui, daca sunt prea bruste. Deci, dupa mine, totul e sa aveti un echilibru in alimentatie pe cat posibil sa nu explodeze kg, iar crema trebuie folosita macar preventiv. De ce sa nu ajut daca pot si sa regret mai tarziu? Eu trebuie sa recunosc ca am luat putine kg insa pielea mea e f uscata dupa baie si ma temeam. Ma dadeam si ma dau mereu cu lotiune de corp dupa baie insa atat se intinsese pielea la burtica...era diferit deh. Am inceput cu Elancyl Maternite de pe la 4 luni am dat vreo 2 luni, apoi s-a nimerit sa nu-mi mai pot permite si mi-am luat Sanosan speciala pt sarcina si e f buna. Bineinteles ca si Elancyl e f buna insa pretul...
Succes tuturor, sarcini usoare, fara vergeturi!!!

Ioana si bebe Andrei 27 iunie

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinus spune:

Eu m-am panicat acum 2 saptamani cand am vazut niste vinisoare pe sani, am colindat farmaciile si m-am oprit la Chicco de care sunt f multumita, vinisoare s-au tras la unul din sani nici nu se mai vede. De burta ce sa zic, deocamdata e ok dar sunt si atenta.
Eu mai am vergeturi pe picioare de pe la 13 ani cand am crescut in inaltime si le-am mai cosmetizat cu creme. Important e sa fii pe faza exact cand apar si atunci sa faci masaj intensiv.

LAVY 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladhana spune:

Mie mi-a recomandat medicul de familie sa ma dau cu crema pe burtica de la 3 luni,cu toate ca nu se vedea inca nimic atunci.Am ales singura crema Dove cu care m-am dat pana la sfarsit si nu m-am ales cu nici o vergetura.
Hana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

eu pana in luna a VII-a nu am avut nici o vergetura, dar dupa au incept sa apara..... doctora mi-a recomandat vitamina A uleioasa. Intrucat azi am fost la dansa si mi-a spus acest lucru nu va pot spune cat de eficienta este aceasta metoda.Urmeaza sa o incerc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Dory232002, da pana acum nu ai folosit nici un fel de crema?
Eu ma dau zilnic din prima luna de sarcina.....
Deocamdata stau bine la capitolul asta (INCA)

Toanca si bebe Matei Alexandru 22+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/piticel_24/my_photos

Mergi la inceput