Rochia de mireasa (4)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Bine ai venit Ioana si felicitari pentru eveniment !!

Sunt convinsa ca vei gasi mult ajutor in randul nostru (pentru mine, una, s-a dovedit cel mai eficient forum !!) si sa te inscrii pe listuta Mireselor din 2005 (Bibirox o sa te inscrie imediat)!!

Pupicei !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandi spune:

quote:
Originally posted by Ioana81

Buna! Sunt una din viitoare mirease din anul 2005 (una din multele de altfel).As vrea sa stiu si eu mai multe despre nuntile voastre, asa pentru inceput .Sper sa-mi reuseasca toate (ca incercam sa le facem singuri, eu si viitorul sot).



Bine ai venit, Ioana!
Sa ai o nunta frumoasa si sa te vedem inscrisa si la "Asteptand un ingeras in viata noastra"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna ziua fetelor! .Am avut zile nasoale cu serviciul, dar vreau sa va anunt ca saptamana asta o sa merg in oras sa ma mai uit de rochii. Pana la targ vreau sa-mi fac o impresie cat de cat despre rochiile de mireasa. Dar din ce am vazut eu nu prea au "bagat marfa noua". Voi pe unde ati fost anul asta? Ce magazine au modele noi? Eu oricum mai am pana la nunta (e in august sau in septembrie, sau cand vom gasi zi la restaurant) asa ca am destul timp. A! Mi-am cumparat pantofi "de mireasa" sunt argintii din piele, foarte frumosi de la Verronese e in Cora sau in Bucur Obor. Sunt de calitate!!!!!Va pup pe toate si ...... pe zilele urmatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Ma alatur si eu voua in discutia despre rochia de mireasa. Noi am stabilit nunta in August, pe 20 si cum sunt foarte nerabdatoare am dat deja o raita prin magazine sa imi aleg rochia. Dar....mare dezamagire...Gasisem pe internet niste rochii care imi placeau dar din pacate, una vezi in poze, si alta vezi in realitate. Cand le-am pus pe mine, nu mai aveau nici un farmec. (oi fi eu de vina? Ideea este este ca nu mi-a facut nici una cu ochiul, nu am avut sentimentul ala de:"asta este" asa ca si eu astept targul de nunti si poate acolo va fi si rochia mea.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Salutare,la Sofitel e targ intre 11-13februarie

zozela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Pe internet,la"theknot.com" si "weddingchannel.com",sunt sute de rochii.Eu am o colectie de 500 si ceva

zozela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pyssy spune:

Salve miresici. Ma inscriu si eu pt miresele anului 2005 ,cu data 21 aug 2005 , si desi mai sunt 7 luni pana atunci sunt stresata inca de acum ..si cel mai tare ma streseaza faptul ca pana acum nu am gasit nici o roche de mireasa care sa-mi placa cu adevarat si sa fie si la un pret accesibil.Singura rochie care mi-a placut cu adevarat pana acum e de la EddyK si costa in jur de 1000 euro.. (ceea ce mi se pare extravagant de mult pt o rochie de-o seara) ca sa nu mai spun ca inca nu am vazut o pereche de pantofi draguti ( eu mi-as dori din saten ) care sa mi se potriveasca si la inaltime si ca model. Ce zice-ti ? Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi ? pupici

pyssy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

salutare, zozela..tu unde faci nunta in craiova? eu fac la flora, pe 25 septembrie..mama, ce ma bucur ca am mai gasit o olteanca de-a mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

o intrebare, fetelor..unde se afla magazinele Christian Philippe si Gabriela?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Deeapui, Christian Phillipe este pe Lipscani, pe partea dreapta cum vii dinspre mag. Bucuresti, iar Gabriela, este pe Ion Campineanu, pe partea dreaptaeste strada care este vis-a-vis de Intercontinental, si merge spre calea Victorie.

Noi am avut nunta pe 23 oct 2004, fiind mai plinutza, a trebuit sa-mi fac rochia pe comanda, si ceva care sa ma avantajeze. Ideea a fost a mea, dar si croitoreasa a fost OK, pt ca mi-a sugerat niste chestii care au ascuns defectele. Am facut-o la Casa Ioanin, langa Cocor. si m-a costat 5 mil in care a intrat: rochitza, cu boleroul si saculetzul. Cam atat...avetzi si poze,daca vreti sa vedeti

Albinutzza
Never say never
http://community.webshots.com/user/albinutzaa

Mergi la inceput