Rochia de mireasa (4)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Sunt super incantata, mi-am gasit rochie la Rafael, azi ma duc sa o iau.
Musca tzetze, sa stii ca si eu am 1,75 si rochia se strange in spate si daca as avea bustul 70! Eu am sanii foarte mici si ma avantajeaza foarte mult modelul ales.
Sunt foarte frumoase modelele, a mea a costat 5 milioane dar e exact cum mi-am dorit-o (mai sunt foarte multe modele expuse undeva in alta incapere decat ce se vede de-afara).
Voalul costa 200.000, indiferent de model sau material, iar colierul cu cercei cu strass-uri - 370.000. Eu o sa am si capa pentru ca fac nunta in ianuarie - 800.000.

Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musca tzetze spune:


Multumesc pt incurajari...
Sa inteleg ca recomandati totusi una cumparata de-a gata... nici nu prea cred ca are rost sa ma complic cu croitorese...
Medeea ma bucur f mult pt tine ca ai gasit rochitza mult visata (si mi se pare ca are si un super pret)
Problema mea e ca am un fix... n-as vrea corset. Sincer nu cred ca are rost sa ma stang (pur si simplu n-ar avea ce sa stranga corsetul )
In plus de asta, am vazut pe net niste rochitze f frumoase, dintr-o bucata (nu corset+fusta) si tare mi-ar placea sa gasesc ceva de genul ala... cred ca m-ar prinde bine...
pt voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SORINUSHU spune:

gasiti pe adresa asta citeva poze de la nunta cu ROCHITZA :))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SORINUSHU spune:

am uitat sa va spun ca e da Casa Adeline...:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Buna!!

Stiti cumva unde as putea sa-mi fac rochia de mireasa la comanda? Ma refer la vreo casa de moda specializata, care nu doar comercializeaza ci si face rochite dupa modelele pe care le aduce clientul.

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SORINUSHU spune:

La Casa Adeline puteai sa-ti alegi si din revista model dc vroiai, sau puteai sa vii cu modelul(revista) tau...mie mi-a placut un model expus la ele deja...
bafta
a! cred ca stii ca e linga Cocor, cum te duci spre Sf.Gheorghe, biserica :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Degetzel, tot la Rafael incearca. Asta vara imi cautam si eu, am intrat si la Rafael si mi-a zis ca se poate si cu tiparul clientei, doar ca dureaza putin mai mult decit cu tiparul lor.

Eu pina la urma mi-am facut pe comanda la magazinul din pasajul de la Sf.Gheorghe, a costat 4,5mil.


Gabitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Multumesc mult Sorinushu si Gabitzam !!

Cred ca o sa trec pe la ambele case de moda cu modelul sa vad ce-mi spun cei de acolo. Gabitzam, magazinul din pasajul de la Sf. Gheorghe e cumva "Casa Tudor" ? Stii cumva daca au si catalog?

Multumesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Exact, Casa Tudor, nu-mi mai aduceam aminte numele :)
Da, aveau si catalog.

Gabitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana0204 spune:

Eu am avut cununia religioasa in 2002, iar rochia a fost de la Agnes Toma. Cand am vazut-o prima data in revista Mireasa, in adancul culfetului meu am stiut ca este modelul care mi se potriveste cel mai bine, eu nu sunt prea inalta si am si sanii mari. I-am scris un e-amil, i-am explicat ce rochie m-ar interesa, fara sa-i spun cne sunt (mama si sotul ei sunt verisori primari). Mi-a raspuns ca rochia se face numai pe comanda, pentru ca dimensiunile difera de la o persoana la alta (rochia urmeaza linia corpului) dureaza cam o luna de la primirea comenzii pana cand este gata si costa 9 milioane.. pe vremea aceea erau ceva bani. M-am sucit, m-am tot invartit, mama vedea ca orice rochie as vedea eu tot la DIVINA visez, pana la urm a luat legatura cu matusa ei, mama lui Agnes.. si am vb direct cu ea.. asa ca pentru mine, am platit numai numai materialul din rochie (adica 6 milioane) iar ca bonus..voalul, manusile, trandafirasii de prins in par si posetuta gratis.. totul in 2 sapt . Cand am fost la Unirea sa-mi ia masurile toate s-au purtat foarte frumos cu mine, iar cand am luat-o nu a trebuit decat scurtata f putin. Am fost foarte multumita, si de calitate si de absolut tot.. Puteti vedea rochia la fotografiile mele..

Oana D
Foto

Mergi la inceput