Rochia de mireasa (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

atitea rochii frumoase am vazut la voi, fetelor, ca deja nu ma mai pot hotari ce model as vrea.

musca tzetze (imi place nick-ul tau ), si eu am probleme sa-mi gasesc ceva potrivit din cauza ca sint mica (1.58 m) si slaba. Prietenul meu ride si zice sa-mi caut haine la departamentul pentru copii Dar tot n-as vrea sa-mi fac rochie la croitoreasa, inca sper sa gasesc ceva pe masura mea.

si ca tot s-a vorbit de preturi, voi cit ati dat pe rochii? Michelle si monicutza, ati fost foarte frumoase, mi-au placut ambele rochii.

sigur asa o sa fac, o sa bat coclaurile cind vin in tara si o sa caut peste tot. Macar acum stiu cam pe unde sa caut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_2004 spune:

Eu am dat pe rochita mea 9,5 mil, dupa parerea mea o suma rezonabila. La Salonul Gabriela si probabil si in alte locuri, iti modifica rochita sa vina exact pe tine: iti trang corsetul si iti scurteaza fusta. Mie au tb sa-mi dea drumul un pic la corset si am cerut sa-mi modifice bretelutele (era dupa gat si eu le voiam pe umeri) si a iesit f bine.

Mie mi se pare riscant al coritoreasa ca nu stii cum iti iese exact rochia si nici cum iti sta.

bafta,
AnaMaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancalorelei spune:

Tot ce pot sa spun este ca magazinul Christian Phillipe este foarte sarac in modele (ma refer la cele expuse) si mie una nu mi-a placut nici unul. Intr-adevar la Salonul Gabriela gasesti modele faine dar si la preturi destul de piperate -incepand cu 600$, insa le poti inchiria cu 8mil. FAza e ca daca cumva iti intra tocul in rochie sau pierzi vreo perla, floricica sau biluta mai platesti niste sute de dolari in plus.
La preturi rezonabile gasesti rochii la Casa Adelline (eu de acolo mi0am luat rochia). Insa si aici nu gasesti tot timpul modele faine. Trebuie sa stai la panda!!!! Avantajul este ca aici fac modele unicat periodic care uneori pot fi chiar superbe!!!!!
Tot ce pot sa te sfatuiesc este insa sa probezi rochii cat mai multe pentru ca exista posibilitatea sa nu iti placa pe manechin dar sa arate de vis cnad te imbraci cu ea!!! (la mine asa s-a intamplat)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancalorelei spune:

Rochita mea ti-a placut?

http://community.webshots.com/user/lbordea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Vin si eu cu rochia mea. In poze se vede ca e alba, dar nu este, este culoarea sampaniei.Din pacate nu se vede bine corsetul, e brodat si are pietricele pe el, cam cum am eu colier la gat.

alina si Alex(22.11.2003)
http://community.webshots.com/user/alinavatamaniuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_2004 spune:

Ancalorelei rochita ta a fost f frumoasa! Dar ca sa pandesti rochite la Casa Adeline tb sa ai timp si sa stai in Bucuresti

La Christian Philippe si eu am patit ca tine: am gasit doar 2, 3 modele. Restul mi le aduceau pe comanda daca voiam....

La Salonul Gabriela sunt gasesti 2 categorii de preturi: 8-11 mil pt colectia Rosemarie care este facuta in tara si 500-1500 euro la rochitele aduse din Italia, colectia Eddy K.

ciao,
AnaMaria

quote:
Originally posted by ancalorelei

Tot ce pot sa spun este ca magazinul Christian Phillipe este foarte sarac in modele (ma refer la cele expuse) si mie una nu mi-a placut nici unul. Intr-adevar la Salonul Gabriela gasesti modele faine dar si la preturi destul de piperate -incepand cu 600$, insa le poti inchiria cu 8mil. FAza e ca daca cumva iti intra tocul in rochie sau pierzi vreo perla, floricica sau biluta mai platesti niste sute de dolari in plus.
La preturi rezonabile gasesti rochii la Casa Adelline (eu de acolo mi0am luat rochia). Insa si aici nu gasesti tot timpul modele faine. Trebuie sa stai la panda!!!! Avantajul este ca aici fac modele unicat periodic care uneori pot fi chiar superbe!!!!!
Tot ce pot sa te sfatuiesc este insa sa probezi rochii cat mai multe pentru ca exista posibilitatea sa nu iti placa pe manechin dar sa arate de vis cnad te imbraci cu ea!!! (la mine asa s-a intamplat)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Poate ca asa este cu modelele expuse Christian Philppe, dar poate ca nu aleg doamnele de acolo cele mai fericite rochite sa le expuna. Asa si eu am intrat desi nu ma omoram cu modelele de pe manechin, dar mi-au adus din spate o gramada de rochite super frumoase...si mi-au spus ca nu le pot expune pe toate, dar sa intram ,sa cerem,sa le probam...
Eu am fost la magazinul de pe strada Smardan , la doamnele de acolo care au fost extraordinar de dragute si saritoare (eu le-am inebunit caci am intrat de nu stiu cate ori in magazin si probat pana sa imi iau rochita). Cele din magazinul de pe Lipscani mi-au parut cam reci si rautacioase.

http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

ancalorelei si alina ati avut amindoua rochii tare frumoase. Cit ati dat pe ele? Voalul si accesoriile vi le-ati luat din acelasi loc?
Michelle are dreptate, ca sa pindesti casa Adeline trebuie sa ai timp.
Apropo de christian philippe, blanca tu cit ai dat pe rochie?
Au si catalog in care te poti uita in caz ca nu au toate modelele in magazin? Eu degeaba ma uit la catalogul de pe internet, e total neactualizat si pozele nu se vad foarte bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Au catalog, poze si tot ce vrei.
Eu am dat 14-15 mil pe rochita cu tot cu accesorii (crinolina, voal, saculet, trandafiras, manusi ,floricelele pt voal)

http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_2004 spune:

Subscriu la ce a spus Blanca despre cele 2 magazine Christian Philippe: vanzatoarele din cel de pe Smardan sunt mult mai dragute, cele de pe Lipscani mai, mai ca te dau afara din magazin sa scape de tine.
Turturica, daca tu o sa ai putin timp la dispozitie nu stiu daca cataloagele o sa te ajute ca dureaza destul timp pana aduc rochitele, si daca a comandat-o pt tine tb sa o cumperi! Eu am vazut rochita Blancai in catalog dar nu am putut sa o probez ca nu o aveau si dura cel putin o saptmana sa o aduca, iar eu nu aveam timp.

http://anasisorin.altervista.org/wedding_album.htm

Mergi la inceput