Bebelusi de ianuarie-februarie 2004 (37)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

quote:
Originally posted by Lavv
[
Alex al meu nu mai vrea sa stea culcat in cadita..VREA IN FUNDULET SA FACA BAIE..e baiat mare, nu?

Lavv si Alex (7 ian. 2004)
http://community.webshots.com/user/lpaun



Pai tu vrei sa mai tii ditamai baiatu culcat, pai ce e aia? Albert nu mai sta culcat fix de la 6 luni , decat cand doarme, nici macar rezemat . Cand il aplec sa-l spal pe cap, e scandal. Avem barbati mari, nu ne mai incurcam noi cu chestii de-astea de copii mici!!

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Hai ca m-am uitat si eu la coloratul semnaturii, dar nu-mi place ca nu-mi arata cum iese sa stiu si eu ce sa-mi aleg, asa ca nu o mai colorez deocamdata. Ce problema existentiala....

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

'Neata!

Cand sa zic si eu Doamne ajuta ca a dormit Rares mai bine saptamana trecuta, azi noapte s-a dat intr-un spectacol de nu-mi venea sa cred ca e el: urlete, tipete, s-a sculat la ora doua cu niste oki cat cepele, nu-i placea nimic, nici in brate, nici in patut. Facea ture prin tot patutul, se aseza in 4 labute si urla cat il tineau plamanii. I-am dat nurofen, l-am leganat, l-am tinut in brate si abia, abia dupa vreo ora de urlat si plans a adormit. Pana dimineata cred ca ne-am mai trezit de vreo patru ori ca plangea in somn.
Doamne a fost cumplit! Cred ca a sculat tot blocul. Ce sa mai zic de noi ca de dimineata eram zombi.

Oare e de la dinti??? Voi ati patit asa ceva? Cat o dura programul asta?



Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004)

Album Rares
Bebelusi ian.-febr. 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

!!!

Roxana imi pare tare rau ca ai probleme cu readaptarea si ca te streseaza, insa vb Adrianeidc vezi ca nu si nu de ce nu te reintorci in CIC sau sa iti cauti altceva mai bun intre timp. Sunt convinsa ca o sa iti gasesti . Fruntea sus ca totul o sa fie bine, ai sa vezi !!! Noi suntem alaturi de tine si dc te putem ajuta cu ceva sa ne spui, da?

Multi si o ptr tine si Alex.

Fetelor voi pe unde lucrati- dc nu va deranjeaza subiectul- poate putem invata ceva una de la alta pe tema asta sau sa ne ajutam cumva cu informatii.

Eu lucrez la World Trade Center (Hotel SOFITEL) la dept vanzari - adica tot ce tine de cladire mai putin partea imobiliara. Este f frumos: lume buna, atmosfera si mai buna, evenimente placute - insa greu de organizat cateodata cu persoane care nu stiu ce vor- si colegi nemaipomeniti !!!!

Am fugit, ma duc sa ii pregatesc lui Mati fructele si sa mai fac putina ordine in bucatarie + cafeaua de dimineata !!!!



Andra lui Andrei Teodor (18 septembrie 1999) si Matei Daniel (6 februarie 2004)



NIHIL SINE DEO !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

Adriana imi pare rau ptr Rares . Eu cred ca s-ar putea sa fie de la dinti dc este cu urlete .

Pupici si somn usor astazi

Babee f frumoase pozele si povestirea !!!!

Andra lui Andrei Teodor (18 septembrie 1999) si Matei Daniel (6 februarie 2004)



NIHIL SINE DEO !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saphir spune:

`neata si de la noi!
Darael,
Adriana, nu vreau sa te inspaimant, dar noua ni se intampla sa se trezeasca Amos peste noapte sau f.f. dimineata sau sa scanceasca in somn de o luna si ceva...si pana acum nu si-a revenit.
Monica, daca vrei sa colorezi, apare cum e la mine, eu am colorat cu roz. Dar mai ai si alte optiuni acolo, poti sa iei iei un "nume nou".

Eu astazi dimineata pe la 5 am tras o spaima maxima. Unde doarme Amos cu cap`sorul, pun un scutec mereu si astazi dimineata era murdar de sange scutecul. In secunda urmatoare eram treaza definitiv si am inceput sa il caut, sa vad de und. M-am uitat cu grija la urechi, nas, la gurita...nimic. Cand s-a trezit, l-am cautat mai bine si am vazut ca aseara s-a zgariat la ureche si peste noapte s-a frecat la ureche si iar i-a dat sangele. Asa m-am speriat si nu stiu ce sa ii mai fac sa nu se zgarie cu toate ca ii tai unghiutele, dar cu colturile se zgarie. El cand e nervos,se freaca la ochi, la nas, isi baga degetele in urechi....
Ma duc sa pregatsc de papa, astazi vreau sa fac varza (murata) cu ciolan afumat si sa papam cu ardei iuti. Aoleu, ce pofta am...

Saphir si Amos Daniel (26.02.04)

Bebelusi de ianuarie - februarie 2004
...si pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2 spune:

Buna dimineata

Roxi iti dorim o zi frumoasa si fara stres
Adriana te inteleg perfect...cate zile din astea am avut si noi!!!!! la noi motivu a fost dintii....cred ca si la voi tot dintii...of mama lor de dinti

Noi ne-am trezit de la 7 am halit tot bibele dupa care somnic din nou pana la 8....iar acum alearga toata casa si trage de tot ce apuca....mai nou vrem sa pasim fara sa ne tinem de nimic....sta catev asecunde dupa care se arunca intr-o parte sau cade in fund...tare comica e face niste ochi mari si tine manutele ridicate in sus







Anita si Rachella -17.o1.2004http://community.webshots.com/user/sugarbabe134

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Anita, ce fetita precoce ai!Albert nu mrege decat sustinut, nu sta singur in picioare deloc.
Mai rau e ca nu vrea incaltat. Voi ii incaltati? Plange daca il incalt si nu vrea sa le tina in picioare.Nu stiu ce sa-i fac, o fi prea mic sa-l incat? Dar am vazut multi copii incaltati. Ce sa-i mai fac? O sa mai incerc.
In rest, cu premergatorul umbla toata casa si vrea sa stea numai in el. Eu nu prea l-as lasa, da tati mereu il pune.
Adriana, imi pare rau, da lasa ca o sa-i treaca , cine stei l-o fi deranjat si pe el ceva, mititelul.

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

Mickyyy tu cum te-ai intors la serviciu? Lucrezi doar 4 ore?

Apropos de munca eu tocmai ce am primit un email de la sefa mea ca vrea sa ma intorc cat mai repede. Eu m-am oferit sa ma duc in oct sa le ajut si cred ca am sa ma duc insa ea cred ca vrea sa ma intorc for good .

Vad ca se apropie ptr toata lumea intoarcerea la realitate .

Ane pupici mergacioasei .

Matei face nani iar eu ma dau pe net si ma tot gandesc ce sa fac cu serviciul asta .

El nu vrea sa stea decat in picioare si e tare fericit cand il tin sa se sprijine de patutz. Rade de numa numa. In rest sta in funduletz si se apleaca dupa toate jucariile si uite asa PICA.

Iar de stat pe spate nu mai vrea deloc. El are un scaunel in care doarme ziua si ieri l-am gasit pe burta tarandu-se sa se dea jos din el, am ramas . In carutz se ridica singur de la prima treapta si se uita in jur de zici ca acum descopera totul. Isi baga singur suzeta in guritza- este asa de haios cum o intoarce el pe toate partile pana o nimereste .

Ce sa mai, ne-am facut mari !!!



Andra lui Andrei Teodor (18 septembrie 1999) si Matei Daniel (6 februarie 2004)



NIHIL SINE DEO !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adlemi spune:

Salutare si de la noi!Fir-ar ei sa fie de dinti,ca au zapacit copii!Andrei e super nervos si urla si se scarpina-n gingii!.Nici nu stiu ce sa-i mai fac!Bine macar ca mananca!
Andra nu cumva Matei e coleg cu Andrei?Noroc cu tine ca ai zis de babyexpo,ca altfel nu vedeam.Apropo de babyexpo,mergeti?
Ioana mi-a dat sms aseara,era la Amsterdam.Azi aterizeaza!De-abia astept!!!!!!!!!!!!!
Joi mg la dr pt echografia de fontanela!Stiu sigur ca va fi bine!
In alta ordine de idei,informatie utila primita pe mail
In atentia tuturor utilizatorilor de telefonie mobila!!! Daca primesti un
>apel pe telefonul mobil, iar pe ecran apare ACE, blocheaza imediat chemarea,
>adica nu raspunde acestui apel!!! Daca raspunzi la apel, telefonul mobil
>primeste un virus, care sterge toate datele IMEI si IMSI de pe telefon,
>precum si toate datele de pe cartela SIM, fapt pentru care nu mai poti
>accesa reteaua. Telefonul mobil poate fi doar inlocuit. Aceasta informatie
>este confirmata de Motorola si de Nokia si apare pe website-ul CNN. Pana azi
>3 milioane de telefoane mobile au cazut prada acestui virus!!!"
>
Cam atat deocamdata!As vrea sa ma apuc de treaba(am un cosulet si niste cocarde de facut pt nunta cumnata-mii)dar nu stiu de ma lasa Andrei!Asta-i "avantajul" de a fi terminat artele plastice!
si o zi minunata tuturor,cu cat mai putine dureri de dinti!

Adlemi si Andrei(24.02.2004)

Mergi la inceput