SNSPA (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Mihuletu, ce optimism debordant! 10 ani... de la absolvire... o sa vin cu nepotii, sprijinit in baston!

Sambata am avut cursurile fratilor Chiciudean & Halic. Materii asemanatoare, in plus, prinde bine cursul de Imagologie din anul 1... cine mai tine minte ceva...

La Analiza imaginii organizatiilor am scris 8 pagini din tot ce ne-a vorbit si prezentat proful...
Printre altele: Imagine reala - Imagine dezirabila, Paliere de imagine si paliere functionale, Indicatori si subindicatori de imagine - Conditii de operationalizare, Imaginea globala a organizatiei, Profilurile de imagine, Interpretarea profilurilor de imagine, Tipologia analizelor de imagine, Gestionarea imaginii, Strategia de imagine, Planul actiunilor imagologice... ...

Test-grila


La Gestionarea crizelor de imagine - examen scris (rezolvarea unei situatii de criza) sau test-grila.

Bibliografie obligatorie:
Cristina Coman - Relatii publice. Principii si strategii, ed. Polirom, Iasi, 2001
Register & Larkin - Managementulcrizelor si a situatiilor de criza, ed. comunicare.ro, Bucuresti, 2003

A vorbit de: Gestionarea imaginii organizatiilor, Functiile mesajelor emise deliberat, Tipologia crizelor, Elementele unei crize... si n-am mai putut ramane fiindca a trebuit sa plec...

Daca mai aveti voi noutati din alte surse...


Sigur nu avem de facut caietul la franceza, la engleza nu am o confirmare oficiala din partea profelor.

Catalin

Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Hristos a inviat!

Pentru cei care mai sunt interesati de cursurile din vechea varianta a site-ului, link-urile directe sunt:
http://www.comunicare.ro/campus/univ/an3/id/index.html
http://www.comunicare.ro/campus/univ/an4/id/index.html

Spargem un ou sambata?

Catalin

Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuletu spune:

ne vedem in week-end? care cum veniti la examen?

spor... la invatat

www.sara.haihui.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuletu spune:

e vre-un chichit la "Analiza imaginii organizatiilor?", cataline? sau doar test grila si atat?


www.sara.haihui.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

eu vin de la 12...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

quote:
Originally posted by mihuletu

e vre-un chichit la "Analiza imaginii organizatiilor?", cataline? sau doar test grila si atat?


Habar n-am, e tare ciudat tipul. Sunt capitole de care n-a vorbit deloc la sinteza si tot ce pot intui este ca va pune accent pe saraciile alea de profiluri.
Sper sa scot sfantul 5!


Vin la 10, daca mai citeste cineva la ora asta...

Catalin

Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Oameni buni, dati navala pe site-ul facultatii, au bagat note la engleza!!!


Catalin

Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

...si la franceza!

Catalin

Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuletu spune:

noi n-am fost la limbi straine. cum au fost examenele? ceva caiete de pregatit?

pupi

www.sara.haihui.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

La engleza (intermediari) au fost exercitiile clasice - propozitiile conditionale, concordanta verbelor, verbele modale, timpurile verbelor, sinonime - si de redactat o scrisoare in care ne exprimam recunostinta fata de o personalitate politica.

La franceza (incepatori) au fost cam la fel: propozitii conditionale, concordanta verbelor, ceva acronime si abrevieri (nu m-am uitat pe cursuri dar cica erau de printr-o lectie ), sinonime, de raspuns la niste intrebari pe baza unui text si de redactat o prezentare a unui scriitor roman care a compus in limba franceza.

...cel putin cam atatea imi amintesc eu.

Caietele nu sunt obligatorii: la franceza a anuntat profa pe forumul site-ului facultatii iar pentru engleza a fost pus un anunt tot pe site cum ca respectivele materiale (cursul si caietul de exercitii) sunt facultative.

Asistenta in sala a fost in limitele normale, nici "politie", dar nici balciul de la informatica


Am si o intrebare off-topic: vaz ca am ramas doar 3 negri mititei care mai bantuim pe subiectul asta... oare unde au dezertat ceilalti?

Catalin

Think pink!

Mergi la inceput