Sa nu astepti, mama !

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

pai noi bocim de pe acum,ca stim ce ne asteapta:-).



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=4" target="_blank">An apple a day,www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Prima comuniune,

Mere verzi
www.flickr.com/photos/24759233@N04/sets/72157607879622477/show/with/2926721528/" target="_blank">Atelier dulce



I've gt DC under my skin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Si ce daca e siropos? Nu va place, asta e. Textul mi se pare scris din inima si nu trebuie interpretat asa de dur . Si daca aveti copii mari, ce-i cu asta? Adica cele cu copii mici sunt mai naive, sau mai prostute?
Si nu era vorba de fire albe ci de fire carunte. E mare diferenta.

Si nu uitati: tonul face muzica. Poti sa-ti exprimi o parere si fara sa jignesti. La urma urmei nu va obliga nimeni sa cititi ceva ce nu va place. Si eu am intat pe la multe subiecte, din trei cuvinte am inteles ca nu-mi place, am iesit si gata. De ce atata inversunare de a avea ultimul cuvant si ala litera de lege?



Crengu de iepurica Rianna (2.08.2008) si gandacel Cristian( 5 anisori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexas spune:

Foarte frumos fara sa vrei iti scapa o lacrima

Cel mai frumos cadou pentru mama ,vine primavra

mami de miruna si andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Cineva a scris ce a simtit si se gasesc cativa sa-i calce sufletul in picioare nu mi se pare nici moral nici normal,insa probabil ca sunt eu anormala daca privesc treburile asa.


Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florentina_v spune:

Foarte dragut si foarte adevarat. Cui nu ii place...asta e!!!

Alexandra-Maria 30.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Citat:
citat din mesajul lui monabella
Indiferent ce, oameni buni, nu e un motiv pt ca "sa ne netezim firele de par alb" (?!?!) si sa ne comportam ca mama lui Stefan cel mare. In asteptare puneti mina si vopsiti-va parul...


Cred ca partea cu "netezitul firelor de par alb" mi-a sunat si mie cam iritant. Adica, dupa toate cite-am patimit asteptind sa creasca, puii au facut zbirrrr din cuib, noua ne-a trecut viata (aditional putem sopti un tandru "numai mama sa nu fii"-desigur nu vorbim serios ) iar odraslele ingrate habar nu au de melancolia ce ne cuprinde.

Pe de alta parte, Ortansa, acum nu-i vorba ca vreau sa dreg busuiocul, dar din cite imi pot aminti, mie mi-a placut intotdeauna de tine .

In plus, patetismul ne viziteaza (prin rotatie) pe toti (pe mine cu siguranta), important e sa fie si asumat.

"Today is the tomorrow I was so worried about yesterday".

Andra si Vladut (14.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

partea cu parul carunt eu am gandit-o/simtit-o atunci cam asa:uite,am ...jde ani(normal ca ma vopsesc "preventiv" de pe acum) si tot imi tztzaie fundu' dupa el.adicalea,mama tot mama ramane.deci chestie de interpretare.

e interesant ca pe marginea textulului am aflat cum/ce simte o mama la diferite varste ale copilului-lucruri pe care oricum am inceput sa le simt si eu pe pielea mea.
desi n-am deschis eu subiectul,multumesc celor carora le-a placut ce-am scris acum 100 de ani,cat si celor carora nu le-a placut,pt. ca asa am aflat ce-o sa ma astepte peste cativa ani.


ilse-nu stiu ce-i cu preluatul,dar nu-mi bat capul.banuiesc ca si anaemi l-a citit pe undeva postat anonim.


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=4" target="_blank">An apple a day,www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Prima comuniune,

Mere verzi
www.flickr.com/photos/24759233@N04/sets/72157607879622477/show/with/2926721528/" target="_blank">Atelier dulce



I've gt DC under my skin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

ortansa , articolul mi l-a trimis o colega de facultate, acum mai bine de un an, si ei i-l aratase o verisoara de-a ei. sincer habar nu am de unde l-a luat. mi l-a trimis cand eram intr-o perioada mai incarcata (Filip avea 9-10 luni, eram insarcinata cu Anastasia, aveam licenta si eram cam stresata)...mi l-a trimis tocmai in ideea de a ma mai linisti , ca toate or sa treaca............
te rog sa ma ierti daca te-am suparat cu ceva.daca vrei si daca iti sta in putere poti sa stergi subiectul.oricum mie imi place ff mult.
cui nu-i place sa nu citeasca !!! vad ca se gasesc destule persoane "dragute" sa-si sufle nasul (ca sa nu zic alt fel) peste sentimentele altora. nu va cunosc si nu ma cunoasteti ca sa faceti "aprecieri" care nu-si au locul. eu doar am vrut sa va arat ceva frumos (ce am considerat eu) fara sa jignesc pe nimeni ... acum inca o data ortansa, iarta-ma.
cineva s-a luat de faptul ca am zis sa profit la maxim...DA! chiar vreau sa profit la maxim de toate perioadele...cum ziceam...nu te cunosc si nu ma cunosti ca sa faci astfel de aprecieri...as putea la fel de bine sa zic si eu de tine ca esti egoista, ca ai eventual in jur de 30, 30 si ceva de ani si copilul/copiii ti l-a / i-au crescut parintii/socrii,nu? (este doar o presupunere, nu vreau sa jignesc)...asa ca te rog sa te abtii.
altcineva zicea ca autoarea (nu stiu daca a articolului sau a subiectului) probabil sta si plange cu nasul in batista si se uita la telenovele...daca te-ai referit la mine, ei bine afla ca nu ma uit la televizor decat fff rar (nu ca ar avea vreo importanta,dar asa ca chestie).
daca in jurul uni articol se face atata polemica si se aduc atatea jigniri si vorbe desarte, imi pare rau......

ortansa


Mamica fericita de Filip (06.03.2007) si Anastasia (03.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Anaemisa nu mai fi suparata 'cum zicea cineva:"lume multa ,oameni putini"


Off-topic
si nu ma uit nici eu la telenovele,dimpotriva ,imi petrec timpul printre tevi,robineti,canalizari,ciment,etc,o indeletnicire cu adevarat romantica,asta asa sa nu va imaginati altceva

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Anaemi, eu eram cu batista si telenovelele! dar mai era si un nu pe acolo si daca recitesti, incercam sa zic exact contrariul: chiar daca cineva a scris un astfel de mesaj, nu inseamna ca-si petrece viata in expectativa. Au fost ganduri de un moment, pe care le putem avea toti la un momentdat.

Cat despre persoana care s-a luat de faptul ca ai spus ca vrei "sa profiti la maxim" ... stai linistita, eu am mari indoieli in ceea ce o priveste. A jignit atat de crunt si de nedrept pe cineva intr-o alta discutie faimoasa de pe Dc, incat exista o mare discrepanta intre ceea ce vrea sa para, ceea ce propovaduieste si ceea ce este cu adevarat.

Sibylle

***** *****

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">SONIA ARE NEVOIE DE AJUTOR! UN CONT PAYPAL VA STA LA DISPOZITIE


Mergi la inceput