Eminescu si manelele

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelabahrim spune:

iileana sincer nu am gasit-o pana acum si imi pare rau . e superba, dar tine-te bine pt ca iti apar si criticii. ( ai tai nu ai lui m.e.)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui qsar

Dar m-a linistit feciorul meu de aproape sase ani, caruia i-a placut basmul pe care Miss l-a citit astazi la gradi... si nu l-a interesat nici metafora, nici parabola. Deci eu gresesc... Iata-ma, asadar, in culpa de "malipans" cu alea 5 procente :))



"Eminescu este in primul rind un scriitor, deci un operator cu fantasme, nu un vehiculator de concepte."

Basmul isi exercita magia netinind prea tare cont de nivelul constient de intelegere si decriptare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Ahhh Ilena,de cand nu am mai citit "Fat frumos din lacrima"multumesc
Si Q,vorbesti de cartea aia in format mare,cu coperti cartonate verde inchis,cu ilustratele alea superbe?Unde oare o fi cartea mea?

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

pai..... cartea din '74 e format mare, ilustratiile sint fascinante... dar nu are coperti cartonate si nici verzi, ci simple si albe+ilustratie mare+titlu; poate aveai tu o editie mai de lux.
, acuma ti-am dat de lucru, tre' s-o cauti....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

pai..... cartea din '74 e format mare, ilustratiile sint fascinante... dar nu are coperti cartonate si nici verzi, ci simple si albe+ilustratie mare+titlu; poate aveai tu o editie mai de lux.
, acuma ti-am dat de lucru, tre' s-o cauti....



www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details

aaa ... o am si eu!
multumesc ca mi-ai amintit de ea

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Matei a invatat ieri la gradi "somnoroase pasarele" - era foarte mindru ca stia deja 2-3 versuri, i le spusesem eu mai demult.
pentru virsta lui, mi se pare ca e cel mai potrivit mod de a "sarbatori".


www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

"Toate-s praf... Lumea-i cum este... si ca dansa suntem noi."






Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13.


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)

www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:



interesant de citit ar fi totusi articolul
Adevarul despre Eminescu – la 120 de ani de la ucidere ... din curentul..
http://www.curentul.ro/index.php/Actualitate/Adevarul-despre-Eminescu-la-120-de-ani-de-la-ucidere.html

te pune serios pe ganduri.. cum vi se pare?


[/quote]

Poate cineva sa se oboseasca sa citeasca articolul si sa dea un raspuns la aceasta intrebare?
Mie personal nu-mi vine sa cred ca este real ceeace se afirma;de aceea am nevoie sa aud si alte pareri.

Mergi la inceput