vanatorii lu' peste

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui aduscaVik, am pierdut ceva timp in iasi cu diagnosticarea, cand mi-am dat seama c-o sa mi se puna unul doar la autopsie, am plecat catre bucuresti, incep saptamana viitoare terapia cu citostatice.fetele de pe DCViata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....
Adusca is cu sufletul linga tine..offf mama ei de boala ..Dar te stiu fata puternica inafara de desteapta, frumoasa;) si cu mult mult umor, tre sa-ti revii la o stare sufleteasca mai buna ca sa treci peste. Sa te vad la mosie la un must, sanatoasa si frumoasa!Am si eu ciini, l-am adus pe al meu din ro aici, e batrin si tont de bun, frumos si destept, dr de aici mi-a zis ca e surprins ca la virsta lui e inca in viata, si cica ii mai da vreun an doi, Aldo mi-a zis ca ii put dintii ciinelui de trebuia sa fie deja mort de mult timp, ca ii explicasem eu ca asa e la astia batrini. E greu cind ne mor cateii, pisoii..mai ales ce i s-a intimplat lui Bulina..e al naibii de nedrept. Niciodata nu suntem pregatiti pentru asa ceva.Chiar asa, frumos motan, dragul de el. Plinge-l dar trebuie sa treci peste. De dragul tau.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Eu nu stiam ce se intampla cu tine, adusca. Insa din primul mesaj mi-am spus ca sper sa nu fie ceva grav cu tine ... atunci cand spuneai ca tocmai acum ai avea nevoie de el ...

Sunt si eu scandalizata de ceea ce s-a putut intampla ... o pardida de vanatoare in mijlocul satului ...

Acum nu pot decat sa te tin de mana virtual, insa daca putem face ceva pt tine te rog sa spui. Sau poate are cineva o idee de cum te putem sustine.

Multa putere sa poti sa lupti cu boala si sper ca demersurile tale de maine sa fie cu succes!

Era o tipa pe DC ce se ocupa cu vanatoarea, poate stie ea mai bine cum e cu vanatul asta de pisici in mijlocul satului ... adica cum pot fi sanctionati.

Sibylle

Nasterea ariciului junior *****POZE ***** Cum a intrat Anna in viata mea

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">SONIA ARE NEVOIE DE AJUTOR! UN CONT PAYPAL VA STA LA DISPOZITIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

Citat:
Unde faci tratament - in Iasi sau in Bucuresti?


m-am gandit sa-l fac in Bucuresti, la Fundeni.... in prima faza, daca nu merge, ma gandesc sa incerc si afara.

Citat:
Acum nu pot decat sa te tin de mana virtual, insa daca putem face ceva pt tine te rog sa spui. Sau poate are cineva o idee de cum te putem sustine.


multumesc pt sustinere, de facut nu e mare lucru, am mare noroc ca am familie numeroasa, si e langa mine, si in cazul asta resursele materiale se gasesc.

poate daca am nevoie de informatii fac o strigare, stiu ca aici le obtin cel mai usor.

fetele de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Adusca, imi pare teribil de rau sa citesc despre "tristeturile" din viata ta. Nu prea stiu ce sa iti spun dar iti doresc din suflet sa ai multa forta si sa lupti cu boala.
Bulina merita sa te lupti pentru el si pentru tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Adusca, sunt alaturi de tine si orice ai nevoie sunt aici.



(m-a revoltat si infruiat imens moartea lui Bulina, insa m-a devastat ca esti bolnava. Ma rog pentru tine sa te faci REPEDE bine)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Adusca, daca ai alternativa, nu te duce in Bucuresti, ca mai rau iti faci.. Lume multa, doctori rai, asistente incompetente.. Incearca Cluj, sau altceva.. nu mai e Bucurestiu prima mana..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

draga Adusca,ai grija de tine pt. ca ne esti draga.

imi pare rau de Bulina.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=4" target="_blank">An apple a day,www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Prima comuniune,

Mere verzi
www.flickr.com/photos/24759233@N04/sets/72157607879622477/show/with/2926721528/" target="_blank">Atelier dulce



I've gt DC under my skin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

De ce nu faceti o plangere la politie?
Nu spune ca nu are rost ca cine se baga , samd.
Tu fa plangerea
Exista aceasta lege pt. protectia animalelor care impiedica oamenii cu IQ-ul unei carti de joc sa faca asa ceva.
Ai martorii care ti-au spus ce s-a intamplat.
Eu pe vanatorii aia nu i-as lasa in pace.Mi-as bate joc de psihicul lor intr-un hal fara de hal.
Stiu ca acum nu-ti sta mintea la asta ,dar na ...

Mi se pare vanatoarea "ceva" , ca nu e sport , pt. oameni frustrati cu ceva probleme psihologice care se refuleaza cum pot.
Vor sa se simta puternici unde pot , ca in viata reala au ceva probleme, si o fac astfel.
Desi e si asta o himera , ca si unui copil de 10 ani daca-i dai o pusca in mana si alti 20 de oameni , gonacii , ii aduc in bataia ei un animal obosit si speriat , tot acelasi lucru il face.
Ca sa nu mai spun ca animalele devin violente. Chiar am avut la spital un biet cioban de vreo 28 de ani care a fost doborat de un porc mistret.
A spus omul ca a fost o vanatoare cu o zi inainte , au ranit mistretul si acesta din urma s-a speriat cand a trecut el pe acolo si l-a atacat pt. a fugi.

Niste idioti,m-as duce sa le dau bilete pt. o autopsie fara cea mai mica tragere de inima.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

Adusca, nu pot sa cred ca treci prin asemenea momente, imi pare teribil de rau ca esti atat de incercata. :-(((((
Ma gandesc la tine, ma rog pentru tine si stiu ca vei gasi in sufletul tau resurse ca sa treci peste imprejurarile astea dure! Te vei face bine si tot ce traiesti acum va ramane un vis urat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

De ieri dau tircoale subiectului, si nu stiu ce sa spun.:(
Nu stiu cum sa exprim mai bine cit de rau imi pare ca treci prin asemenea momente si cit de mult imi doresc sa iesi cu bine din toate astea.

Privitor la actiunile legale de pedepsire a dobitocilor alora, poti face aceste demersuri in masura in care nu iti consuma prea mult timp si energie, pentru ca, din nefericire, de timp si energie ai acum nevoie pentru altceva...

Poate mai eficienta ar fi po****rizarea cazului. Mass-media, tv, nu stiu, sa afle toata lumea cam cit de "nobile" sint indeletnicirile "vitejilor" vinatori de la Zimbrul. Rudele, prietenii, nevestele lor. Sa ajunga sa le fie, macar pentru o clipa, rusine de ei insisi, seara cind se uita in oglinda. Sa se vada asa cum sint, niste bestii, si asa sa-i perceapa si ceilalti.
...sigur ca Bulina al tau nu putea fi confundat cu o vulpe, se vedea de la o posta ca e o pisicuta de casa ingrijita si iubita....:(

Adusca, mult curaj!!!!


Mergi la inceput