vanatorii lu' peste

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Adusca, ce faci??? L-au omorat pe bietul Bulina si, acuma, ii lasi sa te omoare si pe tine????
Stiu, stiu cat iti e de greu, stiu ca nu mai poti de mila si de dorul lui dar, te roog, te rog mult de tot, ai grija mare de tine!!!
Tu trebuie sa te faci bine, poti sa te faci bine, ai toate sansele sa te faci bine. Chiar daca nu mai e Bulina, vor fi alaturi de tine ceilalti pisoi, lupii tai, fiul tau si...ahammm...domnul acela brunet si frumos, cu mustati mari, ca de cotoi :)).
Hai, Adusca draga, deschide camara ta cu putere!!!

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Mama lor de nenorociti.
Sotul meu l-a batut odata pe unu care lovea un catel...o creatura mica si nevinovata, l-a ademenit si l-a lovit cu piciorul. A iesit al meu din masina si i-a tras aluia vreo doua.

A fost prima oara cand m-am putut uita fara sa clipesc cum ii da sangele pe nas. Nemernicii.
Am si injurat ca la usa cortului.


Astia sunt niste brute, ce le-a facut lor pisicuta ta? Cand vad cata prostie, frustrare si sange rece au oamenii mi se ridica parul...

Luai-ar naiba de netrebnici!!!Sunt tare suparata si furioasa...

Sper, sper ca vor fi trasi la raspundere! In ce lume traim..doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Of Adusca cite greutati pe tine..asa odata. Imi pare tare rau de ce ti se intimpla. Trebuie sa ai grija de tine, sa incerci sa-ti revii un picut si sa incerci sa te gindesti ca tu esti aici si timpul trebuie folosit in lupta cu boala asta. Off Adusca..! Ce au zis dr? Operatie tratament? Unde? Ai dr buni?Chiar ca dupa asa o veste numai moartea asta nedreapta si violenta a motanului iti mai lipsea..Ce nenorociti mai..Fetele ti-au dat citeva idei, nu mai plinge.. mai degraba fa ceva sa scapi de starea asta negativa. Acum imediat poate te-ar elibera daca nedreptatea asta ar fi data public si la TV. Pro-tv ul si mie mi se pare ca aduce mai multe stiri despre nerespectarea vietii animalelor si a drepturilor lor.Bine ca exista o lege, bine ca e careva in asociatia pe care ai contactat-o, care sa te indrume. Daca sunt gasite gloante ori alice in locul unde ai gasit motanul, in copaci ori mai stiu eu , de fapt daca faci reclamatie politia e bine sa le gaseasca, ar dovedi faptul ca a fost haituit si nu a fost o greseala plus ca 5km departe de casa unde stai nu are cum sa fie loc de vinatoare, au pus in pericol si viata oamenilor. Asa poate se mai aduna una alta si iese de un proces dupa care sa iasa asociatia aia ciufulita bine.Nedrept ce au facut, trebuie careva sa faca ceva, dar intii de toate ma gindesc la tine. Te simti in stare si de altceva acum? Multa multa sanatate. Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Adusca, niste nemernici.. Imi pare tare rau de pisoi..
Nu stiu cand s-o schimba mentalitatea oamenilor cu privire la animale. Multa vreme trebuie sa mai treaca.. Dar nenorocitii trebuie scuturati.. Sper sa rezolvi ceva cu protectia animalelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Adusca...
imi pare teribil de rau !
Daca nu e deja prea tirziu pentru asemenea sfaturi, vezi ca doar la DSV ti se elibereaza certificat medico-legal cu valoare in instanta. Se elibereaza si la facultate, dar nu au NICI O VALOARE JURIDICA.

Saptamina trecuta am necropsiat o catea de aprox 8 kilograme...fusese omorita in bataie de muncitorii care construiesc casa stapinului...

Tot saptamina trecuta am necropsiat un motan impuscat pe o strada din CENTRUL IASIULUI.

NIMENI nu face nimic, proprietarii pentru ca le e lehamite si nu au timp si le e sila sa fie luati la misto de autoritati...noi nu putem lua masuri pe cont propriu...
Daca ai nevoie de mai multe detalii, da-mi MP, te ajut cu placere macar cu sfaturi...

if you can't say something nice, then don't say it at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Adusca, imi pare atat de rau .

Trebuie sa lupti pentru tine si sanatatea ta si sa lupti sa faci dreptate! Asa o fapta nu poate ramane nepedepsita. Numai niste oameni lipsiti de minte se pot cobori la asa un nivel, sa omoare un animalut nevinovat .

Nu te lasa, nu esti singura!



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

multumesc pisigri pt sfaturi.
problema ca e mort de sambata, si intrat in putrefactie, sper ca n-o sa fie asta o problema, azi l-a ingropat nepotul, dar maine dimineata il dezgrop si merg sa-i fac necropsia la DSV, apoi reclamatiile pe baza certificatului.
am adunat informatii despre partida de vanatoare.
au coborit cu cainii la vanat pana la 10 m de curtea mea, si asta se afla in sat, si nu se mai aflau pe terenul lor de vanatoare, ci pe terenurile satenilor, cautau o vulpe.
am sa ma interesez cum de au avut autorizatia sa vaneze in mijlocul satului.

Vik, am pierdut ceva timp in iasi cu diagnosticarea, cand mi-am dat seama c-o sa mi se puna unul doar la autopsie, am plecat catre bucuresti, incep saptamana viitoare terapia cu citostatice.

fetele de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

adusca, vai n.am stiut, imi pare tare rau prin ce treci :(
o sa fie bine , dar tre sa fii pozitiva , cum zic fetele, stiu ca e greu, am plans eu cand am citit dar tu...care l.ai crescut, sunt niste nenorociti si vor primi ce merita , si daca poti incearca sa.i reclami, cu toate ca ma indoiesc ca in romania sa se ia in seama asa ceva


ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Adusca,

imi pare ingrozitor de rau! Niste nenorociti... nu inteleg cum vanatoarea este inca legala! Nu inteleg cum niste nu-stiu-cum sa-i numesc se pot amuza facand asemenea lucruri!

Fii tare! Stiu ca e greu, dar trebuie. Pentru tine... pentru cei din jur.

Unde faci tratament - in Iasi sau in Bucuresti?

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Adusca,imi pare tare rau!
Niste nenorociti!Urasc sportul asta nenorocit si pe cei care-l practica .

Iti doresc sanatate maxima si putere sa treci cu bine peste tratament!

Alina

Mergi la inceput