vanatorii lu' peste

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Adusca, mi s-a strans sufletul. Furia si frustrarea mea cred ca sunt mici pe langa cele ale tale..Cum scriau si mai sus, intereseaza-te cine a organizat vanatoarea, cauta martori, si, daca te tin puterile, da-i in judecata...Daca poti implica si media( PRO TV a tot mediatizat cazurile de cruzime fata de animale).Eu as face tot ce mi-ar sta in puteri sa-i pedepsesc pe aia...
Nu vreau sa stiu ce i-as face aluia care a facut asta...Nenorociti lasi si frustrati, care cu arma in mana chinuie fiinte nevinovate, si care, altfel, sunt considerati "stalpii societatii", mizerabilii!
Posteaza si pe animale.ro, si pe http://www.gia.org.ro/despre.html ( ei cred ca te-ar putea ajuta sa iei o masura impotriva nemernicilor alora)
V

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Iti inteleg durerea ... nu-i lasa sa scape asa usor ...maine in locul motanului tau poate fi cainele vecinului sau o alta pisicuta ...exista deja lege care sa-i pedepseasca, Legea 9/2008 ...incearca sa iei legatura,cum spunea si Victoria,cu una din organizatiile de ocrotire a animalelor...o sa-ti acorde sprijin si o sa te indrume cu demersurile...



www.petitiononline.com/laredout/petition-sign.html?" target="_blank">Semneaza petitia LA REDOUTE
Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Eu zic sa duci pisoiul la veterinar sa ti dea un certificat din care sa rezulte ca a fost impuscat si cauta, sigur o sa-i gasesti, mai ales daca zici ca stai intr-un sat, trebuie sa stie cineva cine erau vanatorii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

mi s-a strans inima...
nu te lasa, razbuna-l
sunt sigura ca a fost si alcool la mijloc, garla, si ii prinzi cu asta sigur!

Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

intai m-am suparat pe Victoria, care mi-a dat linkul. rau. m-a busit raul. apoi i-am explicat ca nu pot citi asa ceva. dar tocmai asa, necitind, nefacand nimic permit acestor lucruri abominabile sa se intample in continuare.
te rog mult, mult, nu ramane asa. sa-l plangi nu e destul. trebuie sa faci ceva! vorbeste si la vier pfoten, cauta pe net; cauta tot ce gasesti organisme pentru protectia animalelor, vor fi, cu siguranta, foarte dornici sa te ajute. au serviciu juridic, exista deja legi..
te rog mult, incearca macar sa faci ceva. cu jalea nu rezolvam nimic.
sunt, si eu, alaturi de tine, cu lacrimi si furie!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

am scris eu la vier pfoten, le-am dat link, sa citeasca aici.
daca primesc raspuns te pun imediat in legatura directa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

multumesc foarte mult, mi-ati dat cateva idei.
am cautat pe net si am gasit Federatia Nationala pentru Protectia Animalelor .
am vorbit acolo cu o doamna care oferea consiliere juridica si mi-a spus care sunt pasii.
in primul rand trebuie sa-l dezgrop si sa merg sa-i fac un raport de necropsie, ideal ar fi sa-i gaseasca glontul sau alicea.
apoi cu acest raport sa fac plangere la politie, directia sanitar veterinara, si eventual si la asociatia care a organizat vanatoarea, in cazul meu e ASOCIATIA DE VINATOARE ZIMBRU Iasi.
cu aceste hartii pot incepe lupta, mai ales ca s-au oferit sa ma sprijine pe parcurs.

nu pot accepta ce i s-a intamplat, relatia dintre mine si el era deosebita, regret ca nu i-am facut mai multe poze, ca nu l-am filmat cum mergea la cainii mei lup sa il alinte, sau la iapa vecinilor, cersea de la absolut oricine afectiune, iar pe mine nu ma pierdea din ochi.

http://s197.photobucket.com/albums/aa300/pogonici/Bulina/

acum cand am aflat ca am cancer as fi avut nevoie de compania lui, sambata aflasem diagnosticul la Bucuresti, si abia asteptam sa ajung acasa sa "ma aline" el, parca am avut o presimtire ca in acele momente murea in chinuri groaznice.

azi am fost la doctorita pt o trimitere, si-a pus mana in cap cand m-a vazut in ce stare eram, e foarte important pt mine acum sa fiu optimista si sa-mi pastrez echilibru. dar niste cretini si-au gasit sa-s antreneze cainii si sa traga la tinta in Bulina al meu.


fetele de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

imi pare foarte, foarte rau



"There is a crack, a crack in everything../That's how the light gets in."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Imi pare rau, adusca, pentru greutatile prin care treci, si cu Bulina, si cu limfomul, si iti doresc sa gasesti putere sa treci peste amandoua!
Ce pacat, ce pacat, ca exista asemenea monstri!
Si ce frumos era Bulina



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

Citat:

Si ce frumos era Bulina



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.


da, era frumos, stau ca idioata si ma uit la pozele lui, mi-e dor de el.

fetele de pe DC

Mergi la inceput