Redoutistele fidele laredoute.fr (128)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Nushu, felicitari! Sa fii sanatoasa, iar David sa fie sanatos, nazdravan si norocos!

Fetelor, relax. Bottom line este ca oricum se va deschide LR.ro, cu sau fara boicotul nostru si ca, oricum, asa cum spunea una dintre fetele mai vechi (nu mai stiu cine, sorry), LR.ro o sa aiba clienti. In ceea ce priveste LR.fr singurul lor argument ar fi ca nu pot fi obligati sa livreze undeva. Ei isi stabilesc tarile catre care livreaza, in functie, probabil, de pierderile suportate prin livrarea catre o tara anume. Poate, in cazul RO, au vrut sa-si limiteze pierderile. Si, da, fetele au dreptate: cumparam de la ei pt ca erau mai ieftine si puteam lua n'spe mii de variante, dar majoritatea lucrurilor luate nu stralucesc din punct de vedere calitativ sau la modul cum stau pe copil. Sunt mediocre spre bune. De ex, am www.laredoute.fr/vente-parka-style-caban.aspx?productid=324103203&documentid=346108&single=false&categoryid=23112374" target="_blank">geaca asta pt Mara, marimea 86 care-i vine la maneci, dar ii este super larga. Pai daca i-as fi luat 81, ar fi fost manecile scurte. Unele sunt facute cam aiurea. In plus, era fun sa comanzi de la ei. Deci, daca nu vom mai putea comanda pe LR.fr, eu una o sa ma gandesc de 2 ori (chiar si mai bine, avand in vedere ca eu umblu prin magazine 1-2 saptamani inainte de a cumpara ceva) inainte sa comand din RO. Mai bine ma duc in Unirea si ii iau Marei ceva pe probate, chit ca mai dau 10-20 de ron in plus. Sau nu.


Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

In primul rand ... Nushu, sa-ti traiasca David mic si scump! Sa-i dea Dumnezeu sanatate si muuult, muuult noroc in viata! Tie refacere rafida iti doresc si mult laptik pentru pitik!


Citat:
citat din mesajul lui assa

Fetele v-ati gandit ca poate fi doar o strategie de marketing?!? Madama asta care a aparut peste noapte si care culmea!!!! incearca sa va contacteze si sa va propuna colaborarea (suspicios mod de a pune in practica si dezvolta o afacere) este doar cineva care a facut un site, care poate incearca sa aduca LR aici, ceea ce privind la modul ei de abordare este total neprofi sau pur si simplu cineva care urmareste ceva, nu stiu ce poate fi acel ceva.
afc.ro este o firma de intretinere situri. madam are adresa de email cu nume+afc.ro!!!
Cate dintre cele care citesc nu au dat comenzi de ieri si pana astazi? Efectul, daca asta si-a dorit dumneaei este cel scontat.
La ce consiliu director are LR credeti ca pune pe cineva sa testeze piata in acest mod? SAa fim seriosi!Lucrurile astea nu se fac asa, mie imi suna a ageamiu.
Probabil la un anumit moment LR va deschide site si aici, dar nu asa: "vedeti ca de maine se muta magazinul"
Orice , absolut orice firma (mai ales LR care este a 3 a in lume!!! la shopping online se preteaza la astfel de lucruri? Sa fim seriosi!
Ah, si inca o chestie . Cine tine "corespondenta" cu aceasta doamna rugati-o sa va zica sloganul firmei. Daca il stie a castigat.

scuze de greseli si coerenta zero, sunt foarte obosita...
noapte buna!





Assa, sa stii ca si eu m-am gandit la asa ceva ... Sa speram toata treaba astas cu LR.ro nu e decat o "abureala" ... o diversiune ... zic si eu TOTAL NEPROFESIONISTA ABORDAREA !


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Neata!!!
Ce vesti avem azi!!!
Felicitari Nushulica.Sa fie sanatos micutul David si tu pe langa el sa-l cresti.Te pup!

Iata ca am mai primit si eu un cod



Luminita, mami de ingerasul mult iubit George Catalin
Povestea minunii noastre in imagini,
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3e42c4b9e14d94094845f0" target="_blank">19.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Doamna, Nushu, asa de repede a trecut timpul? NUmai cand ne dadeai vestea cea buna si...uite ca bebe David a aparut pe lume!

Sa traiasca micul redoutist si sa-ti aduca numai bucurii! Refacere rapida si mult laptic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Nushulica felicitari!
Ce mult ma bucur pentru tine!
Sa fiti sanatosi si sa aveti o viata frumoasa!

In ultimele luni eu am lasat-o mai moale LR, prefer sa cumpar pe probate din magazin, asa ca ii dau dreptate Gravidutei. Nu contest ca am luat si hainute frumoase de la LR pentru copii, dar si unele asa-si-asa, ba chiar si cateva cu care n-am ce face.

Daca faci un total al banilor cheltuiti si ii imparti la hainele pe care le-ai fi cumparat si daca le-ai fi vazut in magazin... tot acolo ajungi.

Asa ca nu fiti suparate, viata merge inainte cu sau fara LR!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Felicitari Nushulica !
Ii dorim lui bebe David sa creasca mare si sa fie sanatos, sa va aduca numai bucurii!



April

Emma are nevoie de ajutor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


'neata fetele fidele laredoute.fr!

nushulica, refacere rapida si sa fie sanatos david!!! sa va bucurati de asa o familie implinita o vesnicie!!!



Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

pt. Nushulica si pt David
ce veste

Grecia-Lefkada2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


mai sa fie, tot la 2 zile mai primesc pe mail cate un cod...



Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

'neata

Grecia-Lefkada2008

Mergi la inceput