Bebelusi desfigurati

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Citat:
citat din mesajul lui J G

Asta pentru mine era motiv de crima - nu glumesc.Ma gandesc cu era sa aiba Carla cicatrici permanente toata viata din cauza unei cretine.

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)


De acord cu tine!Doamne fereste de se intampla asa ceva.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eternell spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefaniya

Citat:
citat din mesajul lui J G

Asta pentru mine era motiv de crima - nu glumesc.Ma gandesc cu era sa aiba Carla cicatrici permanente toata viata din cauza unei cretine.

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)


Subscriu! Doar ca la mine ar fi vorba de Carl.

Cu cat lumea incearca sa fie intelegatoare cu cei din sistemul imunitar,cum ca saracii au salarii mici,cu atat mai mult vor creste numarul gafelor.
Meseria trebuie facuta ca o iubesti,si daca nu-i de tine,du-te si cauta-ti altceva.

CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniya




In rest, sunt total de acord cu tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

Doamne cata inconstientza, ce o fi in sufletele parintilor, si asa incercati de soarta, mititeii mai erau si prematuri, acum si asta...
oricat de bine ar fi platit romanul e tot roman......


Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica ,
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=3" target="_blank">un vot si pentru noi la Danonino pax1 multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

sotul care nu e roman,m-a atentionat ca la stiri arata niste imagini cu niste bebelusi arsi pe fata,sa ascult si sa-i spun si lui ce este....nu am stiut sa leg doua vorbe sa-i explic,mi-a fost rusine,a dat din cap a lehamite si a spus ca i-ar fi impuscat pe toti daca...e inimaginabil.eu ca parinte a unui bebelus as merge pana in panzele albe sa raspunda de fapta lor...cum sa-i dai cu ceva pe fata,fara sa citesti flaconul sau...nu-mi explic ce-i in capul lor...doamne mergi sa nasti,mori acolo...apuci sa nasti,iti alsi copilul acolo ca e nou nascut,te trezesti ca e plin de rani si....fara cuvinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Doamne fereste!!!!!!!!!!!!! Cand ma gandesc ca si eu tot la Giulesti am nascut...de 2 ori...Brrrr!! La GIulesti, auzi!!! Ditamai maternitatea...nu se poate...ce sa le faci la alea??? Sa le dea afara!!! Eu una le-as baga in puscarie!!!!!!
Imi dau seama ca i-o fi si durut pe saracii bebei...cand i-a dat cu substanta aia......care i-a ars...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Infiorator! efectiv nu am putut urmarii stirea pana la capat; m-a apucat plasul pentru suferinta micutilor.
Doar cand esti parinte reusesti sa percepi adevarata dimensiune a tragediilor care implica copii. nu mai am cuvinte....

Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 , 3 si 4
Nasterea lui Stefan
Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Inimaginabil... dar din pacate atat de real! Mi s-a facut pielea gaina. Ma uitam la fii-mea, la fetisoara ei alba de bebe si m-am cutremurat toata gandindu-ma cum ar fi fost daca... Oribil!!!

Sunt taaare curioasa ce va pati asistenta aia... Si orice ar pati, bebeii tot cu sechele pe viata voi ramane



Raluca mamica de Sanziana mititica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

am vazut imaginile cutremuratoare cu bietzii bebelusi si mi s-a rupt sufletul...Ozi avea lacrimi in ochi si s-a dus repede sa-l pupe pe Tudor. Sper sa nu ramana nepedepsiti vinovatii!

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Infioratoare fapta dar si reactia medicilor si a directorului maternitatii care a refuzat sa dea ochii cu presa, sa dea explicatii. Asistenta sefa a declarat ca: ele (asistentele) nu au totdeauna timp sa se uite ce scrie pe fiecare sticluta si ce atata taraboi pentru ca pe micuti nu i-a durut !!! Iti vine sa dai cu ei de pamant. Vinovati si tot cu gura mare ! Este o vorba : capra oricat de raioasa este tot tine coada in sus !

Nu-mi pot imagina ce au simtit acei parinti ! Cred ca acei parinti vor face totul sa plateasca vinovatul! DAr mai este ceva! Degeaba parintii isi dau sufletul pentru adevar, daca sistemul de legi si de pedepsire a vinovatilor este unul greoi si cu multe portite de scapare !
Revoltator !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_ro spune:

Ar trebui intrebata asistenta aia :oare acasa isi tine sticluta de demachiant langa sticluta cu soda caustica, rujul langa otrava de soreci si deodorantul langa solutia de curatat aragazul? Chiar asa nu se pot uita pe sticluta sa vada ce scrie? E analfabeta! Unde a terminat cursurile de asistenta medicala? Dar ea daca s-ar duce la un tratament cosmetic si in loc de masca i-ar pune niste gel de sters WC-uri i-ar conveni?

http://www.hi5.com/friend/photos/displayUserAlbum.do?albumId=119318750&ownerId=166574282

Mergi la inceput