Bebelusi desfigurati

Bebelusi desfigurati | Autor: RAMONELLA

Link direct la acest mesaj

Tocmai am vazut la stirile de la Antena 1,ca la o maternitatea,niste asistente au incurcat substantele intre ele si au desfigurat cativa bebelusi....
Aici e stirea http://www.antena1.ro/index.php?page=news&subcat=1&id=29960¤tPage=1

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Doamne fereste ...
Pacat ca nimeni nu va plati pt aceste greseli ... deh, made in RO.



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Exact la cuvintele astea m-am gandit si eu...MADE IN RO...
Doamne fereste!!!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_flo spune:

Cutremurator. Si din pacate bietii copilasi vor ramane cu cicatrici. Chiar nu le inteleg pe acele asistente. Oare ele n-au copii acasa? Cum pot fi atat de neglijente?

+32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Offf, saracii micuti ! Cata durere!!!
Chiar nu va plati nimeni pentru ei?!? Vor ramane doar, niste "accidente nefericite", oare?!? Ntzzz, ntzzz...




"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karina1976 spune:

Sper, sincer, ca cineva va plati pentru asta.
Sau poate sunt eu prea naiva ... nu mi se pare normal ... saracii micuti ...








Corina - de Paul - 04.06.2002 si Patricia - 13.11.2007


"Doamne, ajuta-mi sa nu uit!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rasfatzata spune:

vai de asistentele acelea !acum se poate vedea cat de incapabile sunt unele asistente care din neglijenta lor fatala s-a intamplat acest accident infiorator!
te intrebi "oare cate lucruri inevitabile s-au intamplat in clinici si nu s-au aflat?"

NU AM CUVINTE !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:





De dezordinea din acea sala trebuie sa fie mai multi responsabili.

de la medici,asistente sefe etc....?


Inseamna ca si la bucatraia spitalului langa cutia cu sare se afla cea de soda caustica ,langa sticla de otet se afla cea de dezinfectant de wc?



Mata Emma lupta iar cu cancerul


http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?i

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rolo spune:

Cel mai frumos e cum se acopera unii pe altii si minimizeaza efectele greselilor pe care le fac. Sigur ca va fi mustrata asistenta care a gresit. Si probabil ca i se va lua un anumit procent din salariul pe vo 2-3 luni. Dar la shpaga pe care o face zilnic probabil o doare la basca.
Nu va obositi sa imi spuneti ca nu iau shpaga asistentele de la nou nascuti ca am trecut si eu printr-o nastere si stiu mult prea bine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Asta pentru mine era motiv de crima - nu glumesc.Ma gandesc cu era sa aiba Carla cicatrici permanente toata viata din cauza unei cretine.

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

Citat:
citat din mesajul lui J G

Asta pentru mine era motiv de crima - nu glumesc.Ma gandesc cu era sa aiba Carla cicatrici permanente toata viata din cauza unei cretine.

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)


Subscriu! Doar ca la mine ar fi vorba de Carl.

Cu cat lumea incearca sa fie intelegatoare cu cei din sistemul sanitar,cum ca saracii au salarii mici,cu atat mai mult va creste numarul gafelor.
Meseria trebuie facuta ca o iubesti,si daca nu-i de tine,du-te si cauta-ti altceva.

CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniya

Mergi la inceput