SUPERDIETA ***27***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dan_ny spune:

ralu asta e partea frumoasa, ca eu am dezertat din bucuresti... m-am mutat in sibiu, si de-aia , au venit in vizita sa vada cum e pe-aici. cat despre slabitul lent, cum spui, e cel mai bun si mai sigur, si nici nu se mai pun la loc asa usor. doar ca trbuie multa vointa si rabdare. imi place meniul tau de azi. eu mai mult fructe, ca-i mai usor de luat in traista, apa, ceai si din cauza asta mai calc si pe-alaturi cate putin. nu prea am rabdare sa-mi gatesc ceva.

mercedes, e normal sa se produca ceva schimbari in organism, pana la urma e o agresiune asupra lui, dar in timp isi poate reveni. tu probabil ca nici nu mai poti manca chiar orice, asa-i? daca ti-a scos fierea, trebuie sa tii si vre-un regim, ceva?

bretoooo bine ai aparut... tocmai ma prgateam sa-i cant ceva lui ralu, ca mi-ai dat voie sa-ti tin locul, acum te acompaniez...
stiu ce zici, e greu cu mobilizarea asta, eu ma tot chinuiam de anul trecut din toamna sa reincep dieta. macar incepe si tu o “predieta” ceva, mai ales ca stii ce te asteapta in moldova, si pana atunci mai e timp destul de adaugat kg asa ca incearca sa le tii departe. nu te culca pe-o ureche ca lasa ca incep din sept. hai ca uite iti si cant ceva, asa de incurajare si daca ma superi, iti cant in fiecare zi, pana asurzesti





_
priveste mereu lumina soarelui si nu vei mai vedea umbrele- helen keller

poze filmuletz
iarna 2007-2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:



ok...am sa ma mai gindesc..tu mai insista,cine stie poate imi schimb ideea
...noapte buna la fetizeeeeeee

"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt foarte dulci"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Neatza ambitioaselor!

Oana, Dan_ny-gata sunteti pe listuta!

Cand e ziua de raport, ramane miercurea ca vad ca nu zice nimeni nimic?

Hai v-astept la o cafelutza si o barfa mica!

April

Emma are nevoie de ajutor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

'neaza aprilus si 'neaza la fetize...eu vin la cafea..sa ca te rog sa ma servesti...pupice..eu zic sa ramina tot miercurea ziua de raport'acum sa vedem ce zic si celelalte fetize..kis kisssss.. sa incepem ziua bine

"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt foarte dulci"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Neatza! Merg sa fac rapid o cafea, ca azi am intarziat la munca......revin, cu raport si alte cele....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Uau, ce melodie minunata imi gadila urechile.....Bretooooo, bine ai revenit in concert! .

Haide Bretonico, baga-te la cursa! Eu (teoretic), ca la sfaturi sunt buna, as face planuri de genul "dieta pana la vacanta". Ideea e ca la sfarsitul concediului sa ies la fel cum am intrat, nu cu kilograme in plus. Deci: baga oda foamei pana pe 5 septembrie, se duc vreo 4-5 kg, apoi in vacanta mananci orice iti doresti, dar numai pana in ora 14. Dupa, mancarica de dieta. Si ai sa vezi ca la sfarsit iesi in avantaj, ca in felul asta nu pui prea mult....ti-am zis, la "bla-bla" sunt profesoara, practica ma scoate pe mine pe tusa .

Eu raportul il dau miercurea. Si cum azi e miercuri, raportez pierderea primelor kilograme de apa.
Care era formatul? Raport w1: 97,4 gk. Pierdute: 2,6 kg. La categoria emoticoane, am 2 floricele si 6 albinute! . Greul de abia acum incepe, asa ca nu ma emotionez prea tare de rezultatul asta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Ralu, m-ai dat pe spate cu raportul tau, cel putin la faza cu emoticoanele.

Dimineata taman scosesem faza cu din legenda, ca io-s mai puturoasa decat Dorotesa si recunosc ca ma-ncurc la numarat, deh am facut litere si limbi straine, n-am abilitatile numerice f dezvoltate

Si-asa ca ma uit si ma minunez de tabel ca e inca (aproape) centrat. Sa vedeti cand oi incepe sa editez ce dau eu peste cap toate "coloanele"

Deci daca vreti cu albinutze pun si de-alea, da aruncati un oki sa iasa la numar cu ce ati raportat voi.

Mey, da Aida, Doroti, pe unde umbla?

Anuska noastra pe unde s-o fi ascuns?

Aoleeeeeeeeeeeu, acu scot catalogul si fac prezenta. Ca sa nu mai vb ca o asteptam pe Alintata noastra sa se intoarca in gaska.

Va pup si va astept sa va raportati , azi nu mai umblu la lista , fac update maine pe la 12

April

Emma are nevoie de ajutor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

fetelor, daca sunteti pe recetie - HEEEEEEEEEEEEEEEELP!

am intrat in criza de timp, pe net nu m-am edificat deloc , asa ca va intreb pe voi poate stiti.

Exista vreun loc in Bucurestiul asta in care sa pot face REPEDE o eticheta personalizata pentru o sticla de vin de colectie? Nu vreau pictura pe sticla, nu vreau sablare sau alte zapaceli, o eticheta autocolanta...

Nu mai stiu incotro sa o apuc, am deadline vineri.............

April

Emma are nevoie de ajutor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

April, lasa albinutele sa zboare! Nici o grija,numar eu bine floricelele si le solicit!

Chiar asa, fetelor, unde sunteti? Prezentaaaaaaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Ralu, multumesc tare mult pentru toate informatiile, in seara asta sunt in preumblari!

Pupici !

Fetelor, adunarea la raport!

April

Emma are nevoie de ajutor !

Mergi la inceput