SUPERDIETA ***27***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Lasa Mercedes, fii multumita ca ai trecut cu bine de operatie si te refaci ok. Se duc ele si kilogramele, imi amintesc cat de ambitioasa ai fost anul trecut si le-ai gonit de la tine!

Asta se pare ca va fi marea provocare- sa incepem sa mancam sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_G spune:

Servus fetele!

Vad ca e liniste, ca sinteti slabe si ca nu mai aveti nevoie de diete. Ma bucur ptr voi. Felicitari! Desi nu am mai scris pe forum, periodic v-am citit.
Si, am mai observat ca, nu ma regasesc pe ultima listuta. Si as fi interesata de o noua superdieta. Asta pentru ca, in concediu, am reusit incredibila performanta de a ma ingrasa 5 kg. Insa ma consolez cu ideea ca, inainte de concediu reusisem sa slabesc 10 kg. Asa ca, daca ma mai primiti, sint interesata.
Incep de azi, 11-08-2008, la o inaltime de 1.62 cm, cu 80 kg. Iar targetul e 70.
Imi doresc succes!

Oana si Andra (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

hellooooooooooooo-hellooooooooooooo!

de la mine toata sustinerea si galerie pentru Ralu si Mercedes!

Sunt full saptamana asta, nici nu mi-am revenit dupa iesirea din weekend ca am dat de greu. La sf saptamanii e botezul nasicului mic, au inceput sa vina "delegatiile " din Olanda, deci o sa fim in vizite toata saptamana. De fapt cred ca o sa o tinem asa pana pe 22 august, insa acum in primele zile va fi haos total.

Raman prin preajma la incurajare, sper sa si pot sa va postez cate un mesaj zilnic sa va tin "motivate"

Va pup pe toate de nu va vedeti!

April

Emma are nevoie de ajutor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Oana, ce ma bucur....nu ma bucur ca ai luat 5 kg inapoi (desi ai sa vezi ce repede se duc, ca nu sunt puse definitiv).Ma bucur ca vom tine impreuna SuperDieta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Ma omoara forumul asta, iar mi-a zburat un mesaj.

Sa revenim: April, saracuta de tine, musafiri in delegatie!Pe mine astia ma scot din ritm rau - pe langa sarcinile zilnice intervin sedinte, prezentari, mese, niciodata nu ajung inainte de 22-23 acasa. Acum am pe cap un stagiar, si asta sta o luna jumate. Bine, nu il scot la masa seara, dar stau cu grija lui, ca e ucrainean si vorbeste numai rusa si franceza. Cand suna telefonul seara imi sta inima, ca ma gandesc sa nu fi patit ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dan_ny spune:

PREZENT ufff...in sfarsit m-am mai eliberat si eu si am dat doi pumni calculatorului ca ma oftica rau. dragele mele, am cam chiulit ca am tot avut musafiri, au venit rude in vizita, in serii ca la pensiune... plecau unii veneau altii...vre-o 2 sapt, si m-au cam dat si peste cap cu dieta, dar n-am calcat asa rau in strachini, doar putin. atata ca n-am mai avut timp de nimic, ca noi concediu avem abia in sept. asa ca veneam de la servici si ieseam prin oras sau prin imprejurimi, sa-i plimbam...in fine, acum ne-am mai linistit o perioada, nu prea lunga ca se mai anunta un val dar mai mic.

aprilush, multumim de capitol nou. ma treci si pe mine? nu merge prea bine, dar... poate reusesc mai mult pana la urma.
am inceput pe 23 iul, cu GI=84kg, GT=70kg, varianta lunga, pt prima sapt – 1kg, deci 83, sapt 2 la fel, urmeaza sapt.3

a_alinta nu pleca, hai spune aici care-i baiu’ . si noi ne-am hotarat sa cautam o casa, ne-am saturat de apartament la bloc si daca tot trebuie sa cumparam ceva sa ne mutam aici, mai bine o casuta

ralu partenera mea de dieta...bafta. ce tare esti cu zilele astea exclusive, eu n-as putea...

mercedes important e sa te refaci, ca te mobilizezi tu si scapi si de kg. scuze ca te intreb, ce operatie ai facut?

oana si eu iti doresc succes si-mi doresc si mie ca vad ca nu prea am.

breto tu nu mai zici nimic?! o cantare ceva?(ca sa nu zic un cantar )


_
priveste mereu lumina soarelui si nu vei mai vedea umbrele- helen keller

poze filmuletz
iarna 2007-2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Neata!

Hai mai, Dany, credeam ca ai dezertat....auzi ce aglomeratie la voi, parca stati la mare! Intrebare off-topic: unde i-ati plimbat "prin imprejurimi"? Ca mie Bucurestiul asta mi se pare fara variante....sau poate m-am saturat eu pana peste cap de el. Cu zilele mele exclusive e drum lung de la vorba la fapta.....adica am reusit sa tin una de fructe, una de legume, dar mi-as fi dorit sa tin un wk numai cu pepene verde. Nu a iesit .

Stiti ce socoteam eu aseara? Ca daca as slabi lejereanu, cate 2 kg pe luna, peste un an as avea cu 24 de kg mai putin! Vreau sa-mi repet asta zilnic, ca sa-mi intre in cap si sa nu mai intru ca purcelu' in blide cand ma demotiveaza scaderi lente la cantar.

Imi place sa cred ca Bretoe in vacanta....ma deprima gandul ca nu ar vrea sa ne mai cante ceva "de suflet" pe aici.

Hai sa scriu si eu ce imi propun sa mananc azi:
MD-2-3 cubulete pepene verde, 1 cafea
11- restul pana la o felie de pepene (mi l-am luat la caserola, gata curatat de samburi)
13 - P : salata de rosii,ardei si masline; 2 linguri de tocanita din ceapa, vinete, ardei si rosii (un fel de zacusca fara ulei)
17 - un mar
Cina - un bol mare de supa crema de dovlecei (foarte buna, daca vreti va dau reteta; merge si calda si rece).

Revin mai tarziu. Incerc sa termin de citit vreo 150 de CV-uri, ca la pranz mi-am facut programare la manichiura.

Hai Oana, Dany, scrieti voi ce mai mancati?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

ralumat- eu zic ca de dimineata mananci foarte putin. Nu scriu ce mananc pe zi ca mananc deocamdata haotic, am cu mine acum( gref, kiwi( inca ma uit cu groaza la el desi anul trecut imi era baza in alimentatie) apa, cafea fara de care nu pot si o conserva de peste de ton pentru pranz.
Nu dati cu rosii ca inca nu tin dieta numa ma pregatesc avand in vedere si zilele inrosite care au poposit acum la mine.
Am fost si ieri la masaj a fost tare fain.M a vazut micuta mea cremuita bine probabil imi lucea pielea ca mi a zis ca si ea vrea drept urmare m am executat. A si adormit asa.. am invatat-o prost asai? are doar 3 ani si deja cu pretentii....

dan_ny - am avut in febr. o operatie laparoscopica de fiere. Operatia nu e grea dar mie mi s a schimbat zic eu metabolismul in rau as spune ca nu ma mai puteam controla si bagam in mine tot ce puteam. Important e ca am realizat totusi si acum scad din greutatea acumulata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Raportul de la pranz: tocmai am ras o salata mare de rosii, ardei, masline si niste branzica (asta cred ca e pe interzise, dar am facut-o deja, asa ca sa-mi fie de bine )

Mercedes, la mine ritualul de dimineata e cam asa: ma trezesc la 7.30, ma pregatesc rapid de plecare, la 8 ies pe usa. In statie la metrou beau o sticla de 1/2 l de apa. Ajung in jur de 9 la serviciu, unde practic iau micul dejun - ceva rapid, ca mi-e jena sa incep ziua mancand. Si-asa o incep cu tigara si cafeaua de rigoare. De aceea e asa saracacios - probabil ca o sa se cunoasca cu adevarat cand ma voi mobiliza sa nu mai mananc dupa 18. Deocamdata nu reusesc, masa de seara ajung si pe la 21 sa o inghit, din motive de ajuns tarziu, insfacat copilu' si bagat o ora jumate de nisip. Mai adaugam spalat, pupat, calmat, etc...si uite cum ajung eu asa intarziata.

Acum sunt bine, multumita. Mi-am rezolvat o manichiura draguta, sunt satula....nu-mi ramane decat sa astept sa treaca timpul pana plec acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

...cum sa fac sa va stau departe?...mi-e prea dor de voi asa ca iaca m-am intors..sincer sunt suparata rau ca alintata nu se face auzita,mi-ar parea rau sa dispara cu totul...faptul este ca aici ne legam mult intre noi,se naste ca o familie,sicind cineva absenteaza prea mult se simte lipsa...iubitele mele,eu v-am citit mereu,doar ca nu am intrat...acum ca vad ca ma c-am strigati am zis hai sa mai intru si eu un pic...dan-ny.si eu am stat la fel cu musafirii,din luna lui iulie este un dute vino la mine...acum incep sa se linisteasca apele..dar am ramas cu niste kilograme bune pe mine...dar nici de dieta nu reusesc sa ma apuc,nu stiu de ce...sunt depresa,reusim sa slabim, luam o pauza si le punem la loc,chiar si mai mult..raluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu da sa te pup de nu te vezi,ma bucur tare ca ai inceput macar tu si cu dan-ny..poate reusiti sa ma convinge-ti si pe mine..e cam greu...dar macar incercati...normal as vrea sa incep dupa jumatea lui septembrie eu,ptr ca pe 3sept vin in Romania,merg la mama la moldova,si acolo se maninca la bunataturi de numai(ca la mama acasa)..si cred ca ar fi cel mai indicat asa.ma intorc pe 15 sept.nu mai am nimic de pierdut ,oricum sunt cit CHINA...HAI SA PUP SI pe celelalte fetize..aprilus scumpete fa-te incoamercede bine ai revenit printre noi..oana-gsi vreau sa se intoarca DOROTEASA noastra dulce si scumpa...ali graviduza ca nu a mai dat nici un semn de viata...mie dor si de aiduta...iar ALINTATOOOOOOOOOOOOO daca ne citesti intoarce-te,nu mi se pare corect sa ne abandonezi asa...altle ce sa va mai zic...VA PUP DE NU VA VEDETI PE TOATE,TOATE...fara exceptie........

...acum sa trec la cintare asa mi s-a cerut (dedicatie dn partea coechipierei mele dan-ny)

"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt foarte dulci"

Mergi la inceput