MONTIGNAC (101) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Pfuuuu!!!
Sa vedeti ce patesc eu cu cura mea de slabire!!!!
Vine ieri in vizita una din surorile lui mama, sa-l vada pe bebe...si cum se obisnuieste pe la noi, vine cu pachet: hainute pt bebe (f faine), bere (o bea sotul), tuica de prune (o punem la colectie) si, of course......un ditai tortu' de ciocolata cu visine...eu acuma ce fac cu el, ca are mai mult de doua kile si nu poate sotu sa-l pape singur! Se ofera cineva sa ne ajute????? hihihihi
Asta dupa ce v-am zis cu ce chestii a venit mama ieri in vizita!
eu cred ca femeilea astea o fac intentionat, ca vor sa ma vada "alba, grasa si frumoasa" for ever.



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Neata!

Miniuta,merci cu reteta cu varza...nu e a noastra cum e a ta, dar o sa incerc cu varza neaosa romaneasca, acra.

Anca.b, tortul ala sigur nu o sa poata sotul sa-l manance ca da in diabet, asa ca mai da si tu pe la vecini, cheama niste prieteni, ca parca te vad plangand pe aici...gusta si tu ca nu o fi foc daca nu poti rezista, dar nu-l ajuta pe sot in fiecare zi...


Eu am constatat aseara, de fapt mi s-a atras atentia ca ar trebui sa trec si eu pe la serviciul pasapoarte sa-mi schimbe (adauge) o alta poza cu copilul...ca am una de cand avea 2 ani...poate nu ma lasa astia sa ies cu ea din tara...asa ca o sa-mi iau picioarele la spinare (dupa ce trece aglomeratia de dimineata) si ma duc pana acolo sa vad ce trebuie facut...ufff. Copilul m-a rugat s-o iau si pe ea la pranz de la gradi(""daca se poate mami, nu-mi promite")ca e cuminte si se culca dupa masa. Ieri a cazut in parc si are un minunat cucui in frunte si nasul julit...

M-a rugat deasemenea sa-i fac si pui cu legume (cum i-a facut cumnata la tara cand a fost acolo) asa ca am idei pt azi...
Va tin la curent cu meniul pe azi.
O zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buna dimineata!
Am vazut cred ca toate pozele noi.
Miniuta si Melany voi ati slabit nu gluma cu Monti. Aratati bine...si va faceti si mai frumoase.
Anca am vazut acuma dimineata pozele tale .Mai tu nu arati deloc de 97 de kg. Cand auzi greutatea astea te cam sperii dar nu pari deloc. Ma uitam si in poza la 100 cu burtica...mie mi se pare o burtica si o mamica frumoasa dar nici intr-un caz de 100. Ai oase grele cred.

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

anca ti-am vazut pozicile si chiar se vede diferenta dela 97 la 80 , vorba aia sunt 17 kg .... bafta sa ajungi dinou acolo. langa noi aici vei reusi cu siguranta
melany si la tine la fel ,doamne ce diferenta intre poza unde stai pe jos la 90 kg si cele de acuma ....super arati , daca mai vrei sa dai joi eu iti doresc sa perseverezi ca vei reusi si ...sa stai cat mai mult cu noi dupa
miniuta no coment, cine nu a avut loc de pozele tale , exact asa am patit si io , da am pus la loc , pune-le si tu si iarta intamplarea ca probabil din greseala
revin

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

kg mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Melany, mie nu prea imi e pofta de dulce, asa ca doar am sa gust tortul sa vad cum e...
Edit: si am vazut pozele tale...foarte frumos se vede diferenta...felicitari

azi voiam sa fac tarta cu fructe pt ziua lui stefan, dar nu mai fac nimic, ca are sotul dulce...asa ca am mincat la micul dejun capsunile pregatite pentru tarta.

Ele, da, da, am oase f grele si muschi foarte mari. targetul meu e la 70...la kg alea sint slaba rau, numai oase...Si alea 97 de kile nu se vad ele f tare, da' se simt al naibii...gifiiam si ma dureau oasele...in principal de asta vreau sa slabesc, sa nu mai ma doara spatele si picioarele...Deja la 92 ma simt un pic mai bine. si dam inainte!

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Buna fetelor

Am mai dat si eu cateva sute de grame jos...dar mai am pana la greutatea din tabe.
Andanii joi o sa raportez cat am si schimbi tu acolo.Ma amagesc degeaba.

anca.b nu ai si tu PRIETENE ?!Arata-le cit de mult le iubesti si tu.....

Eu nu stiu sa scriu sub poza.De cite ori le redenumesc nu-mi mai apare poza .
Oare de ce??

Va pup


POzele daca nu se sterg intentionat,iar la Miniuta nu vad ce motiv sa existe.....se mai apasa din greseala pe cosul de gunoi si se sterg.Altfel nu are ce sa fie.
Graba srica treaba

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE + 2 kg

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Hai ca am rezolvat partial cu tortul - i-am imbirligat pe frate-miu si pe mama
...prietene din astea, sa le fac un bine, nu am....

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

super sanse ca incepi sa dai jos ceva , inseamna ca esti cuminte foc

si eu mai patesc chestia cu nu se vede poza dupa ce scriu , si atunci o sterg si o pun dinou si merge , incearca si tu de mai multe ori

anca super ca te-ai scapat de tort , si eu tot timpul primesc si impart de numa la cine-apuc , altfel cred ca ar fi in zadar chinul meu

ele tu cand pui poze ???

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

kg mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


azi:

md: cafea

p: vinete si dovlecei gratinati; cabanos prajit
(vinete si dovlecei felii, cascaval razuit, sos de rosii+ceapa,usturoi,condimentefacut separat in wok; le asez in tava de yena in straturi: unul legume, presar cascaval, sos, iar legume, etc; ultimul sa fie sos.)

c: tocanita de pui cu smantana; varza calita
(piept+ardei+rosie+ceapa, toate cubulete, un pic calite, pus apa, apoi lasate sa fiarba la foc mic pana scade apa, condimentat si finalizat cu o lingurita de smantana)

mananc mult asa-i?

am ajuns la concluzia ca daca mananc putin (si monti) dau in f.multe nimicuri foarte interzise (junk-uri adica). si nu facdecat sa tin alea 2 kg de la pasti pe kuru meu in continuare.
mi-am propus sa mananc mai mult, sa fie mancare gatita, dar monti-monti. sa vedem daca pot trece peste faza cu interzisele ca de la paste incoace mi-am pierdut efectiv vointa. nu ma pot abtine daca vad.


Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Andani sa stii ca am cautat de vreo 3 ori pana acuma poze cu mine la 71 si in toate arat ..ba stramba, ba sucita...dar mai caut.Acuma sunt in bagaje , ne pregatim de un drum prin tara ..dar cu laptoapele dupa noi..deci ne mai vedem.
Pupici!

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput