MONTIGNAC (101) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Ohh, am scapat, eu nu trebuei sa fac nimic cu pasaportul, poza copilului e valabila cat pasaportul meu...asa ca mai are 1 an.

Am fost si la cumparaturi putin , am gasit orez rosu thai integral 100% scrie pe el...si am facut cu ceapa, morcov, dovlecel si ciuperci.

Am luat si branza de veci si mai incolo cred ca bag un sufleu fara faina, am gasit o reteta prin hartiile mele.

Ele, merci, da am slabit, dar mai bine acum 2 ani ca eram cu cutitul la os. Atunci stateam si-mi cumpatam orice imbucatura , iar dulce deloc.Numai de la fructe. Acum nu am mult, nu mi-e prea rau cum sunt si mai scap la interzise.

Andanii, merci si tie iti doresc la fel Avantajul meu e ca sunt si mai inalta. Daca scap de burta si de grasimea de pe spate e super. Zici de mine dar si tu esti f bine de cand te tii de treaba. De parasit randurile ...no way...eu sunt la o dieta permanenta cum s-ar zice, de aici si titlul subiectului, nu?


Anca, bine ca ai scapat de "nenorocirea"din casa....
Vorba lui Ele, nu stiu unde erau 100kg...eu max am avut 93 kg in 9 luni si pe urma cand avea fi-mea vreun an jumate...si eram mare...


Sanse, sa auzim numai de bine joi la cantar.

Diana, si eu merg pe acelasi principiu...mananc sa ma satur ca altfel scap la prostii...vezi cum iti merge si tie.

Eu am mai observat o chestie, daca mananc glucide seara, adicatelea paste, gris, orez integrale toate ma simt mai "slaba"dimineata...

Revin pe seara cu tot meniul de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Sa nu uit, stersul pozelor se face prea usor...nu am incercat, dar butonul ala ar trebui sa ceara o confirmare ceva...asta e...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

melany abia astept sa ajung si eu la 65, mai sunt 10 kg si merge tare tare greuuuuuuuuuuuuuu

ele pune oricum pozele , indiferent cum sunt, sa fim acolo, inainte si dupa

dianarus trebuie sa iti studiezi organismul si sa vezi cum reactionezi tu cel mai bine , nu fiecare reactionam la fel , stii deja asta

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

kg mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

mi-am adaugat la semnatura ceva

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

kg mele
s-au topit 15 kg, mai am 5 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

hello lasat mancarea si veniti la scris
eram pe pag 2a , nu pot sa cred

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

kg mele
s-au topit 15 kg, mai am 5 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zambilik spune:

Am sosit, am avut la treaba azi si inca nu am terminat, mai am de gatit ceva pt maine...
md- cereale integrale, tarate de grau, iaurt degresat+ o lg gem cu fructoza
p- un fel de ghiveci cu tot felul de legume la cuptor(ai mei au vrut si cartofi, eu i-am dat la o parte)
c- vesnica salata cu feta
Maine gasca pofteste ceva gulas de pui cu cartofi, eu o sa-mi fac niste linte sau dovlecei. Da, chiar asa, un sufle de dovlecei... Yammmm!
Dati-mi un PM cu indicatiile pt poze, vreau si eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



buna fetelor

ma alatur si eu voua la montignac. am tot intrat pe aici dar niciodata nu am vazut subiectul pe prima pagina sau poate mi-a scapat mie, cine stie.

dupa cum bine ati spus, este un stil de viata, nu un regim. stiu ca rezultatele sunt super, cateva luni am papat sanatos si s-a vazut, am dat jos vreo 15 kg.

din pacate, dupa sarcina am ramas cu vreo 15 kg in plus si nu reusesc sa scap de ele. e drept ca mananc orice, dar, de luni reiau montignacul. sper sa nu-mi afecteze lapticul caci eu ii dau san exclusiv fetitei mele care are 4 luni.

va pupik si la cat mai multe kilograme pierdute!!!!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

CLOPOTEI SI ZUZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Azi:
o rosie,4 masline si 3 feliute de branza
varza calita cu 3 chiftele
o bomboana cu lichior
un piet de pui cu salata de varza

"La vita e bella"
De mancare
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

SUnt in continuare pe baricade. aaa Cate inghetate avem voie?

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

D'aia fara zahar cate vrei

"La vita e bella"
De mancare
Din gradina mea

Mergi la inceput