MONTIGNAC (101) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

am pus trei poze de la pitesti , una cu mine si doua cu dansatorii

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

kg mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Am mai pus si eu poze mai vechi...de comparatie...

Fetilor, am mancat pastele alea cu zahar...dar nu prea mi-au placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

buna si de la mine.

trebuie sa ma uit iar la poze, ca m-ati facut curioasa. eu pusesem candva poze cu mine, de cand eram zlaba si de cum eram prin octombrie (dar de atunci nu m-am prea schimbat). probabil din greseala cineva le-a sters. astept si eu sa se vada oaresce diferente ca sa am ce posta acolo.

pastele eu le mananc cu sosuri iuti - ori cu usturoi si sos de rosii, ori cu varza acra. de dulce ori imi fac branza conforma cu putina fructoza si muuuulta scortisoara, ori vreun desert conform. cu nuci daaaaa, dar nu sunt deloc monti.

sa va zic una buna cu kürtos.ul??? ca ati tot vorbit azi de el. aici unde suntem acum asa ceva e o raritate...poate de doua ori pe an prindem sa mancam asa ceva. saptamana trecuta a reusit sotul meu sa ia doi mari, ca veneau niste musafiri si au dat comanda bla bla bla. socrela, la care erau, a mancat ce a mancat si noua ne-a dat o bucatica si dupa ce s-a invechit a aruncat cam unul intreg. moama ce m-am enervat...eu mereu ma duc la ea cu farfurii-castroane de mancare si praji si ea arunca ala fara sa ma intrebe daca nu vreau si eu sa mananc...i-am zis de la obraz si ea senina "pai nu stiai ca e aici???" la dracu, chiar nu am stiut....am ramas cu o pofta nesatiscafuta...macar nu m-am ingrasat, sa privesc pozitiv, nu???

hai ca m-am lungit cu povesti aiurea...

meniu azi: mic dejun: doua felii de paine integrala cu gem si branza conforme. cafea

gustare: salata de cruditati cu putina feta. mai tarziu o para, doua mere.

pranz-cina. jumatate de piept de pui la gratar cu ciuperci in acelasi mod, cu mujdei.

sper sa raman cu atat pe ziua de azi.

mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Miniuta, zi-mi si mie cum combin pastele cu varza acra...ca mie imi plac amandoua.

Am mai bagat niste capsuni....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

scuze, am avut program artistic cu piciul. acum i l-am predat sotului, ca eu am clacat.

eu fac asa: folosesc mereu paste integrale (spun asta pt ca in ro am vazut ca sunt si de-alea din faina alba, in germania nici nu am vazut de-alea) pe care le fierb al dente. am conserve mici de varza acra taiata marunt pe care le prajesc intr-o lingura de ulei si apoi amestec varza cu pastele. aici s-a zis sapt asta ca e permis uleiul doar daca pastele sunt reci...eu totusi le fac asa, pentru ca e o mancare pe care o fac poate o data pe sapt. imi plac muuuuuuuuult, de curand am descoperit si eu combinatia.

mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Sarumana andanii!

"La vita e bella"
De mancare
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Valentina, si eu m-am uitat la poze, dar la cele cu mancare ... e ceva Monti pe acolo ???

Noi

Ce faci te si face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Primiti fiice ratacitoare?
Ca intre kinetoterapie cu feciorul, impachetari+ electrostimulare (eu) si restul "trebilor", net-ul e mai greu de accesat.
Asta nu inseamna ca nu slabesc, nu?
Greeeeu adica. Daca ar fi usor, n-am avea despre ce vb si am fi toate slabe batz.
Mai am pana la greutatea din tabel, dar nu mult. Poate pe joi o sa am si eu ce zice. Adica sa zic ce-am zis inainte de Paste. CA-s inca depasita.
Meniu?
Cam repetitiv la mine zi dupa zi (asa-mi place si ma tzin de treaba):
D: cafea+ paine integrala
P: fructe
C: ceva carnos+ salata
G: ceva cioco neagra sau lapte degresat in cafea decof.
Ce nu merge la mine? Nu slabesc daca mananc (si) fructe! Chiar pe stomacul gol. Nu slabesc cu lactate. Tb musai renuntat inclusiv la lactele degresat. In schimb e ok paine integrala putina dimineata. Si spanacul e bun de tot ca garnitura la carne!
Mi-am pregatit si eu pozele. Inca-s la mine in PC, dar daca-mi fac timp, bag un ochi la voi si ma laud si eu cu ce am fost si nu ma sunt!


Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Cand zic greutatea din tabel, nu-i vorba de greutatea tzinta, da? E vb de alea un pic sub 67 care erau care va sa zica (inainte de oareshce chestii cu mancare). Si cand mi-am luat avant sa vaz poze cu voi si sa pun poze cu mine (si cele n-spe kg diverse in variate momente ale existentei), constat ca n-am decat parola. Andanii te-ai milostivit si-ai trimis parola cand am cerut-o, dar mail n-am. Sau nu ma duce mintea sa caut mai bine pe undeva. Asa ca multumiri inca odata cui ma scoate din dilema.
Trupa mea de shoc doarme dusa si tb sa plec pe urmele lor.
Noapte BUNA!

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Buna dimineata!
Am pus si eu poze, ca m-am trezit inspirata...nu stiam exact cum se face, da' cred ca am visat bine asta noapte.


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput