MONTIGNAC (101) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Am vazut pozele!!
Melany-mie imi place tare cum arati. Tu vrei sa te faci miss, nu ? Imi place mult fusta cu care esti imbracata in poza.
Apropo de meniu: eu stiam ca nucile sunt lipidice si atunci nu prea au ce cauta langa paste si fructoza. Poate arunca un ochi si fetele care stiu mai bine. Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

incantata de cunostinta melany , ei asta-i alta treaba cand stii cu cine vorbesti nu??? te pupam ca ai venit in familia noastra mare
fetita e o dulce, intotdeauna mi-am dorit fetita , of of
sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa

apropo mie nu-mi pari grasa, dupa mine arati f bine

si acuma de pastele ce vrei sa le faci cu nuci , nu prea e monti combinatia pentru ca nucile contin grasimi ...si patele nu e prea indicat cu grasimi , eventual daca sunt paste facute de tine in casa 50%faina integrala si 50% tarate ... atunci ar fi monti


Despre Nuci - 30 g de nuci contin 12 g de grasime si 150 de calorii. Desi sunt bogate in grasimi, nucile contin grasimi bune monosaturate si polisaturate. Cand sunt consumate in loc de carne rosie sau alimente bogate in grasimi, nucile ajuta la scaderea colesterolului rau si cresc nivelul colesterolului bun
Nucile contin de asemenea un antioxidant cunoscut, vitamina E. Din pacate insa, nucile sunt bogate in calorii si deci este indicat consumul lor in cantitati limitate

eu mananc nuci seara (cand ma apuca foamea si nu vreau altceva) asa cate un punm nu mai multe, eu v=am spus am grija si la calorii totusi, nu merge altfel , da le mananc totusi pentru ca stiu ca sunt necesare organismului si imi si plac mult(imi plac cu miere da na ... merge si fara )
o mana de nuci sunt cam 50 gr si 180 calorii, oricum enorm mai bine as manca o salata , da imi plac la nebunie si contin chestii pt organism , v-am spus ca eu nu ma frustrez si incerc sa nu privez organismul de ceea ce-i trebe , in cazul nucilor contin grasimi sanatoase care scad colesterolul si protejeaza inima.


ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

kg mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:


Meniu de azi: dimineata niste icre pe turtite de taratze dietetice (nu prea cred ca e monti, spuneti-mi voi, mai ales ca icrele sunt cumparate, nu sunt facute in casa), la serviciu o turta dulce (era de secara, da' cu zahar pe ea), cand ajung acasa cred ca mananc niste ciorbita de vacuta (monti) si probabil inca ceva pe la 18,30-19, ca sigur o sa mi se faca foame.
Mananc cam haotic, sunt si mult timp pe drumuri, acasa copiii mananca dulce, plus ca de cand au aparut capsunile tot incerc sa respect orele ca sa mananc, da' mai cedez, ca asta este!
Tot imi zic ca am sa mananc numai salate si feta da' nu prea-mi iese.
Am sa pun si eu doua poze, una de cand aveam 70 kg la botezul lui Stefan si unde de cand aveam deja 58 cand incepuse el sa mearga. De acum nu prea are rost, de acum doi ani cand am slabit efectiv cu Monti.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp
http://community.webshots.com/user/ellinia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zambilik spune:

Meniul de azi:
md- 2 cremvusti cu mustar, o rosie
p- gratare cu salata de rosii, castraveti, ardei, ceapa verde + 2 patratele cioco 75%
c- fructe
Cred ca mi se obisnuieste organismul cu monti, ca nu mai pot sa mananc dulciuri in cantitati mari, de multe ori nici nu mi-este pofta. Ce bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Ralu, nu am zis deja ca imbracata arat ok?...si am cautat si eu o pozitie avantajoasa......
Fusta e de la Marks&Spencer, acum de abia imi vine cum trebuie cu toate ca e cumparata mai demult...adica e mai pe solduri asa...

Andanii, daca ai sti ca nu vreau miss...dar burta ma supara tare...in rest ok...celulita e si ea pe acolo dar nu fac nimik sa o dau jos. Noroc ca barbatul ma place si dezbracata (toti sunt niste fraieri cand ne vad in pielea goala...) ca eu nu ma plac deloc. Eu ma imbrac sport de obicei , in blue jeans si tricouri, in fuste mai rar.

Merci oricum de aprecieri...astept pe alea de 70 de kile.

Da, pastele sunt cumparate, Divella, asa ca o sa le fierb doar si pun fructoza si gata...ca nu am chef de sos..reniv mai pe seara, fug sa imi iau copilul de la gradi.

PS. Fi-mea e ieri in parc...asa ca sa ma laud ce fata mare am!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

quote:
Originally posted by ellinia


Meniu de azi: dimineata niste icre pe turtite de taratze dietetice (nu prea cred ca e monti, spuneti-mi voi, mai ales ca icrele sunt cumparate, nu sunt facute in casa), la serviciu o turta dulce (era de secara, da' cu zahar pe ea), cand ajung acasa cred ca mananc niste ciorbita de vacuta (monti) si probabil inca ceva pe la 18,30-19, ca sigur o sa mi se faca foame.
Mananc cam haotic, sunt si mult timp pe drumuri, acasa copiii mananca dulce, plus ca de cand au aparut capsunile tot incerc sa respect orele ca sa mananc, da' mai cedez, ca asta este!
Tot imi zic ca am sa mananc numai salate si feta da' nu prea-mi iese.
Am sa pun si eu doua poze, una de cand aveam 70 kg la botezul lui Stefan si unde de cand aveam deja 58 cand incepuse el sa mearga. De acum nu prea are rost, de acum doi ani cand am slabit efectiv cu Monti.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp
http://community.webshots.com/user/ellinia_c



...cred ca trec pe langa icre...adica amidon sunt sigura ca au la greu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana75 spune:

Buna dragelor,

am mai pus o poza cu mine... asa aratam pana sa-mi schimb stilul de viata :( Urata poza... bleahhh :)

Nu va zic meniul, ca oricum nu este Monti 100%.

Va pupici, seara linitita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

asa da , avem cu ce compara , tu ai pus doar cum esti acum, da e interesant sa vedem inainte si dupa nu ??
pupici

nu sunt monti increle din comert deloccccco

ellinia te asteptam cu pozici

ralu abia astept si la tine poza inaite si dupa 10 kg

si mai avem fete fara pozici , le asteptam pe toate

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

kg mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Azi:
2 oua fierte si o rosie
chiftelute si salata de castraveti
juma' de kil de capsuni
o cutie de branza cu smantana fagaras
Ma duc sa va vad pozilii!

"La vita e bella"
De mancare
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

mama vali ce flori frumoase ai in gradina super

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

kg mele

Mergi la inceput