MONTIGNAC (100) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

quote:
Originally posted by melany72

Ele am citit si eu cate ceva pe la subiectul cu pricina.Faptul ca la farmacii nu se gasesc si trebuie luate de la tot felul de persoane...ma pune pe ganduri.Deci nu e aprobat de Ministerul Sanatatii...sau se dau numai cu reteta pt cei care chiar au nevoie...adica cu multe-multe kg in plus. Hai sa-ti zic ceva, mamei i s-a recomandat inainte de operatia de colecist, ca sa poata fi facuta laparoscopic, sa slabeasca vreo 10-15 kg..mai ales de pe abdomen.Pt ca are o varsta si nu e asa usor de dat jos, medicul de familie i-a recomandat un medicament care sa o äjute"in dieta.Stii cae a fost efectul?...aproape a ajuns cu glicemia la valoarea unui diabetic.

Am trecut si eu prin faze de suparare ca nu slabesc, am incercat si eu pastile din astea minune gen Herbalife, Lindaxa...dar m-am lasat pagubasa.Efectul este sau nu este de slabit si pe urma te lupti cu efectele. Hai sa ne chinuim putin, eu zic ca e mai bine.







Eu nu am luat nimic niciodata, dar recunosti ca e tentant tare???Si nu ca m-as grabi tare cu slabitul asta ca dupa cum vezi nu "arde" nik dar cateodata parca iti vine sa te avanti intr-o chestie de asta numai ca sa te vezi asa cum iti doresti.

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

quote:
Originally posted by Ele

quote:
Originally posted by melany72

Ele am citit si eu cate ceva pe la subiectul cu pricina.Faptul ca la farmacii nu se gasesc si trebuie luate de la tot felul de persoane...ma pune pe ganduri.Deci nu e aprobat de Ministerul Sanatatii...sau se dau numai cu reteta pt cei care chiar au nevoie...adica cu multe-multe kg in plus. Hai sa-ti zic ceva, mamei i s-a recomandat inainte de operatia de colecist, ca sa poata fi facuta laparoscopic, sa slabeasca vreo 10-15 kg..mai ales de pe abdomen.Pt ca are o varsta si nu e asa usor de dat jos, medicul de familie i-a recomandat un medicament care sa o äjute"in dieta.Stii cae a fost efectul?...aproape a ajuns cu glicemia la valoarea unui diabetic.

Am trecut si eu prin faze de suparare ca nu slabesc, am incercat si eu pastile din astea minune gen Herbalife, Lindaxa...dar m-am lasat pagubasa.Efectul este sau nu este de slabit si pe urma te lupti cu efectele. Hai sa ne chinuim putin, eu zic ca e mai bine.







Eu nu am luat nimic niciodata, dar recunosti ca e tentant tare???Si nu ca m-as grabi tare cu slabitul asta ca dupa cum vezi nu "arde" nik dar cateodata parca iti vine sa te avanti intr-o chestie de asta numai ca sa te vezi asa cum iti doresti.

Elena & Denisa
NOI



Da, Herbalife am luat in 2000...deci long, long time ago.Lindaxa cand am fost la platou vreo 6 luni.

Hai sa va zic ce am mancat ca tocmai am terminat cina:
-iaurt cu wasa

-ostropel pui (numai carnea) cu salata castraveti cruzi

-gustarea a fost o felie groasa de cascaval si o felie de branza topita fitness

-snitel de piept de pui cu faina de soia
-pasta humus


Sunt fericita ca sunt cu burta plina..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Vreau si eu reteta de snitel cu faina de soia. Se face la fel? de unde luati faina de soia?

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:



Hai ca ai fost tare!!Reteta de snitzel.......

Faina de soia eu gasesc de obicei la plafar si pe la supermarket-uri.
Snitzelele le faci la fel ca pe cele normale.Le dai prin faina de soia sau naut si prin ou si le prajesti.In ou poti sa razi si nitzel cascaval daca-ti place.
Sint super bune.Seamana cu cele facute cu pesmet.





MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE + 2 kg

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Are dreptate Sanse...se fac la fel...si au gust bun.(la snitele ma refer)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Hai, nu radeti de mine am zis ca cine stie ce sofisticareala o fi. De fapt oricum nu sunt ca snitelele pe care le fac eu: din pui fac ou batut cu faina amestecat pana se ingroasa si dau canrea prin maglavaisul asta si pe urma o prajesc, iar cele de porc le dau mai intai prin faina, apoi prin ou batut si la final prin pesmet. Deci e diferit de cum stiam eu, dar nu ma impiedica nik sa incerc in fel si kip sa vad cum imi plac acum ca stiu si de unde sa-mi procur materia prima.
Da mor de placere cand mai aflu de la voi ca putem manca chestii d-astea asemanatoare cu cele mai gustoase interzisuri. Mai spuneti! Ceva dulce?

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

androix, eu am facut de nu stiu cate ori tortul pufos si cremos de pe culinar.ro acolo sunt o gramada de dulciuri. asta daca tii mortis

eu am mancat pe la unu pastele alea integrale, la cinci o salata de cruditati cu feta si acum mai bag niste capsuni. si gata. sper.

varza o fac asa: e murata si taiata in conserva (mica) si eu o pun intr-o lingura de ulei in tigaie antiadeziva si o prajesc. apoi o amestec cu pastele integrale si basta. din ce am tot citit pe culinar.ro, pana la urma se accepta o lingra de ulei la pastele integrele, asa ca pun si eu. dar numai o lingura.

noapte buna!

mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirelou spune:

Salve fetele,
Eu am inceput azi o cura cu argila. Am mai tinut eu si de alte dati dar acum mi-am luat de la Bocan si vad ca se tine altfel cura. Nu stiu ce sa zic, dar mi-a taiat pofta de mancare bine de tot. Si ma simt chiar bine. A mai luat vreuna dintre voi? Eu care ma plangeam in alte capitole ca balotez fara oprire si nu stiu ce sa ma mai fac, acum ma mir ca mi s-a luat pofta.
Sunt foarte optimista, nu stiu de ce, sper sa va transmit si voua optimismul, daca aveti nevoie. Adica Monti e mare lucru. Nu e o dieta oarecare, nu e chin si foamete. E chiar un stil de viata! M-am reapucat cu seriozitate de cateva zile si ma simt chiar bine. Uitasem cum e.

Ele, in legatura cu pastilele, nu stiu cum sa zic, dar mai bine stai calma. Adica, te inteleg perfect, tentatia e mare si am ezitat mult dar prudenta e mama intelepciunii. Dupa parerea mea, ceva e dubios. Stiu ca fetele de acolo, daca vor citi, or sa dar asta e parerea mea. Daca ar fi in regula, s-ar gasi in farmacii, in plafare, s-ar gasi si in alte tari (daca cauti in Google nu o sa gasesti NIMIC decit doua site-uri americane gen e-bay care comercializeaza engros produse made in china si care spun ca nu-si asuma nici o responsabilitate pentru produsele de pe site. Nu stiu, ceva imi spune ca nu e in regula.
In fine, imi dau si eu cu parerea, sper ca nu supar pe nimeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirelou spune:

am uitat sa intreb! Fetelor, cum faceti voi orezul integral. Mi-am cumparat acum o luna vreo 2 pungi si ma uit la el ca nu stiu cum sa-l fac, ca sa fie si Monti dar si gustos.
Dati-mi, va rog, o idee!
Multam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


[quote]Originally posted by Mirelou

am uitat sa intreb! Fetelor, cum faceti voi orezul integral. [/quote

de ai "rice cooker" iese gustos chiar si cu apa chioara de nu - il fierbi doua ore mai pui o ceapa,un patrunjel,un piept de pui -apoi nu stiu de se asorteaza cu principiile Monti - dar cu asta ar fi si El de acord sau nu

Power plate







Mergi la inceput