MONTIGNAC (100) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

quote:
Originally posted by miniuta

andanii, fac si eu prezenta. nu am mai dat pe aici de nervi: pe cantar si pe mine. pe cantar ca de cand l-am schimbat pe ala vechi cu unul digital sta intepenit...oscilez intre 71.8 si 72.4, de mult timp insa s-a blocat la ultima greutate. pe mine pentru ca mananc prostii. incep bine, sau tin o zi intreaga exemplar si apoi bag cipsuri, sau seminte sarate, sau mai stiu eu ce interzisuri. unde mi s-o fi dus ambitul????

ieri: doua felii integrale cu gem dietetic si capucino
pranz: friptura de porc la cuptor cu fasole verde si usturoi; capsuni
seara: capsuni si ananas si interzise(fursecuri)

azi: doua felii cu gem ca ieri
acum am de gand sa-mi fac paste integrale cu varza calita
cina: habar n-am

pupici si ma straduiesc sa intru mai des si (ce e mai important) sa si slabesc.

mamica lui david(21.05.2007)







Ambitul tau cred ca e acolo unde e si al meu.
Tocmai am mancat fasolea buna buna cu salata de varza muuulta.
Acuma e bine dar in juma de ora ma apuca disperarea dupa dulce .

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

uraaa a aparut miniuta
mai cafera si anne si incepem cu fetele din pauza ???????

si facem prezenta dinou

PREZENTA

andanii - prezenta
canne - prezenta
mirelou - prezenta
ele - prezenta
coolutz - prezenta
ellinia -prezenta
anca - prezenta
melany - prezenta
mariana - prezenta
ralu - prezenta
sanse - prezenta
acusor - prezenta
dianarus - prezenta
coolutz - prezenta
carstea - prezenta
androix - prezenta
valentinag - prezenta
bee - prezenta
zambilic - prezenta
miniuta - prezenta

uau ce multe suntem deja pe lista

HELLO

cafera
anne mary
?????????????????????????????????? FACETI PREZENTA ????


ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

kg mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Miniuta, sper ca varza aia cu paste era fara ulei...ca altfel ai dat-o in bara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Androix, si mie mi se pare ca mananca fetele putin . Mai ales Bee. Mie mi se face rau daca nu mananc destul, mai ales dimineata. Chiar am lesinat in metrou acum cativa ani, mancand dimineata doar cafea si una bucata biscuite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Feteleeee...iar am intrat la Insula tineretii. Sunt tentata rau de tot..auzi la ele..5 kg in 2 sapt...pai eu as ajunge exact unde imi doresc. Dar mi-e frica de pastile, mi-e frica sa nu pun inapoi dublu sau sa-mi dea cine stie cum organismul peste cap.

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Andreea, cred ca maninc mai putin si pt ca nu prea pap mincare gatita. nu sint mare fan. am mincat in sarcina si cit am alaptat, am pus pe mine la greu...cind mde obicei aninc mincare gatita maninc cantitati mai mari. In general pun pe mine f repede daca maninc carbohidrati - de asta nu vedeti in meniurile anuntate de mine piine (nici macar integrala), paste, orez sau altceva.


Andanii, totusi nu sint eu aia care maninca cel mai putin de aici, dupa cite am vazut. Orice-ar fi, dimineata trebuie sa maninc bine. in perioada asta am ales fructele. curind voi renunta la fructe dimineata si le mut la cina. atunci voi minca mai satios dimineata. - brinzica, sunculitza, oua...


Elena, lasa-le in plata lor de pastile!!!! rezultatelle or fi ele spectaculoase, insa cine stie ce iti mai dereglezi cu ele. mai bine dai jos in timp, kg care nu se mai pun, decit repede si de unde nu trebuie (de obicei pastilele astea iti scot apa din organism, si odata cu ea si toate minerale, iar grasimile ramin la locul lor)

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Andanii, Melany-merci mult de retete.
Andanii-eu cand o sa vad 6 in fata cred ca o sa ma imbat. De ani buni de zile nu am mai fost sub 70kg.
Ele-eu nu am incredere in medicamente. Sigur au si efecte secundare care poate nu apar imediat si dupa ce le-ai luat iti dai cu pumnii in cap ca nu mai ai ce sa faci. Doamne fereste!

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Astrele si silueta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

quote:

Astrele si silueta



Ce mi se potriveste.....
Sa te uiti Andanii la pestisorii nostrii
Pe mine m-au nimerit

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE + 2 kg

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Ele am citit si eu cate ceva pe la subiectul cu pricina.Faptul ca la farmacii nu se gasesc si trebuie luate de la tot felul de persoane...ma pune pe ganduri.Deci nu e aprobat de Ministerul Sanatatii...sau se dau numai cu reteta pt cei care chiar au nevoie...adica cu multe-multe kg in plus. Hai sa-ti zic ceva, mamei i s-a recomandat inainte de operatia de colecist, ca sa poata fi facuta laparoscopic, sa slabeasca vreo 10-15 kg..mai ales de pe abdomen.Pt ca are o varsta si nu e asa usor de dat jos, medicul de familie i-a recomandat un medicament care sa o äjute"in dieta.Stii cae a fost efectul?...aproape a ajuns cu glicemia la valoarea unui diabetic.

Am trecut si eu prin faze de suparare ca nu slabesc, am incercat si eu pastile din astea minune gen Herbalife, Lindaxa...dar m-am lasat pagubasa.Efectul este sau nu este de slabit si pe urma te lupti cu efectele. Hai sa ne chinuim putin, eu zic ca e mai bine.


Mergi la inceput