MONTIGNAC (100) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna fete dragi!!!

Deci incepem tare da?

Abia astept sa ajung si eu sub 80 si sa vad pe 7 in fata.

Androix-bine ai revenit!

Melany-spre rusinea mea eu nu am facut in viata mea varza calita. Adevarul este ca sotului meu nu-i place, iar fetele mele au mancat la soacra-mea si nu le-a placut. Dar mie mi-a placut intotdeauna. Asa ca, daca ai timp, poti sa scrii cum o faci? Te rog frumos!!!

Revin mai tarziu!
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Neata si de la mine!
Mirela eu de cand mi-am luat cantar electronic innebunesc de-a dreptul. Arata asta tot.... Si cat ceai beau chiar daca merg la baie des.
Eu am pus sa fiern niste fasole..e monti dar nu ma ambalez la prea multa.
Aa, uitai sa zic..la mine scade si burta si cantarul daca nu mananc seara. Am zis doar ca am sa rezist cateva seri nemancata , dar e greu ca tre sa pun papa pt sot si cumnat care muncesc toata ziua in curte la renovat si dupa baroase si gaurit cu bormasina sunt rupti de foame.
Dar eu incerc.!!


Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Andreea, maninc cit imi cere organismul. nu ma fortez in nici un fel. si sincer nu pot sta flaminda, ca mi se face rau si sint super nervoasa.
Niciodata nu astept sa-mi fie foame ca sa maninc - e ora de masa, ma asez si prestez...daca mi se face pofta de dulce bag o bucatica de cioco neagra, sau niste smochine...
am mai avut praguri din astea...in general din 5 in 5 kg. era de asteptat. sper sa treaca repede, ca sa nu-mi pierd curajul.


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canne-marie spune:

Neata si de la mine.
Fetelor dar repede mai scrieti , citesc si eu prima pagina din cap 100 o citesc si pe a II-a la jumate si deja ati ajuns la 3 .
Eu am inceput monti de ieri dupa masa.Aseara am papat pui la gratar fara piele cu muraturi.
Meniul de azi arata asa :
Dim.: - 1 felie de paine se secara cu 2 de sunca, 4 guri de cafea
Pranz: - 1 copanel la gratar de aseara cu rosi.
cina: - cred ca pap mere verzi

Sunt prin zona. pup fetele

annes

Secretele si amintirile unei femei sunt un ocean fara fund,in care nu le vei gasi niciodata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

sanse sa stii ca si al meu cantar imi arata mai mult cu 1 kg decat ieri dimineata , era sa lesin , am zis ca-l arunc pe geam se poate sa fie si de cat de mult ai mers la in dimineata asta

androix te-am pus la active si ai si 87 la greutatea actuala

ralu da incepem tare, las ca ajungi si eu cu 7 si apoi o sa iti doresti sa inceapa cu 6 si tot asa, niciodata nu suntem multumite , si eu asa cantam sa nu mai vad 8 pe cantar si-acuma abia astept sa nu mai vad 7, desi mai am mult pana acolo

anca draga ti-am mai spus ... mananci prea putin si organismul probabil e blocat si nu stie ce e cu el

dianarus cum sa ratezi draga prezenta , tocmai tu ?

bee esti tare cu expresia .... burta scursa

acusor bafta la examene

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

kg mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Andanii, multam de modificari!

Anca, inseamna ca problema e la mine. Acu am citit si ce a scris Bee ca mananca. Doua cafele si fructe la pranz pana seara E clar, la mine e ceva defect.

Am intrat pe poze, am vazut fete frumoase, dar ma asteptam sa vad mai multe O sa mai scobesc si eu printre pozele mele ca deja am mai slabit fata de alea pe care le am puse acolo. Sunt de anul trecut din august si de-atunci am reusit si eu sa intru in blugii de dinainte de sarcini. A si greutatea mea este de fapt mai mica pentru ca mi-am cumparat un cantar tefal care imi arata bine fata de ce imi arata rabla pe care o aveam inainte, ala imi arata cu 3 kilograme mai putin decat in realitate. Deci de slabit am mai slabit numai cifrele au ramas cam la fel

Eu dimineata am dat iar cu oistea de gard cu ciupercile alea pe paine prajita, paine graham la pranz prestez iar o friptura la gratar cu ceva salata, sau vreo conserva de fasole pastai cu usturoi si seara cred ca o sa-mi iau ceva fructe la mine ca merg la scoala. Merge sa-mi fac sendvis cu paine prajita si branza de vaci si apoi sa bag o portocala si multa apa?

Sa aveti o zi buna si fara abateri!

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

quote:
Originally posted by ralu

Buna fete dragi!!!


Melany-spre rusinea mea eu nu am facut in viata mea varza calita. Adevarul este ca sotului meu nu-i place, iar fetele mele au mancat la soacra-mea si nu le-a placut. Dar mie mi-a placut intotdeauna. Asa ca, daca ai timp, poti sa scrii cum o faci? Te rog frumos!!!

Revin mai tarziu!
Pupici!

Ralu-mamica de 2 printese (Ioana si Maria)



Chiar asa ..ia zi-ne cum o faci. Mie imi place de mor varza calita dar nu imi iese cum o face bunica-mea la tara. Si ma laud ca sunt gospodina mare

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

eu varza calita o fac in multe feluri ...

- pun varza taiata marunt , ulei, condimente (bucuioc, cimbru, oregano, sare, piper)
- pun varza taiata marunt cu ardei marunt, rosii taiate , marar tocat , putin ulei si sare
- pun varza taiata cu ceapa tocata , frunze de patrunjel

si exemplele pot continua , eu am o imaginatie , niciodata nu fac aceeasi mancare la fel, e in functie de ce am in frigider si cum am pofta sa le combin

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

kg mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

quote:
Originally posted by Ele

quote:
Originally posted by ralu

Buna fete dragi!!!


Melany-spre rusinea mea eu nu am facut in viata mea varza calita. Adevarul este ca sotului meu nu-i place, iar fetele mele au mancat la soacra-mea si nu le-a placut. Dar mie mi-a placut intotdeauna. Asa ca, daca ai timp, poti sa scrii cum o faci? Te rog frumos!!!

Revin mai tarziu!
Pupici!

Ralu-mamica de 2 printese (Ioana si Maria)



Chiar asa ..ia zi-ne cum o faci. Mie imi place de mor varza calita dar nu imi iese cum o face bunica-mea la tara. Si ma laud ca sunt gospodina mare

Elena & Denisa
NOI



La cererea cititoarelor:

Tai varza subtire si o frec pe blat cu sare, pun niste ceapa (acum am folosit verde) la calit, apoi pun varza inmuiata si apa. O fierb vreo 15 minute pe aragaz dupa care ma plictisesc si torn inca niste apa cu pasta de tomate, cimbru (mai ales daca e varza acra), sare nu mai pun ca e deja sarata de la frecat, piper si o bag la cuptor. O las acolo sa se fiarba si spre sfarsit pun marar verde.Si niste ulei daca e prea putin (tin sa va zic ca nu fac mancarea grasa ca mor sa vad baltind uleiul).
Asta daca e varza noua. Daca e acra sar peste partea cu frecatul.
A, sa nu uit, mie oricum imi place acra asa ca pun si zeama de lamaie dupa gust.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

andanii, fac si eu prezenta. nu am mai dat pe aici de nervi: pe cantar si pe mine. pe cantar ca de cand l-am schimbat pe ala vechi cu unul digital sta intepenit...oscilez intre 71.8 si 72.4, de mult timp insa s-a blocat la ultima greutate. pe mine pentru ca mananc prostii. incep bine, sau tin o zi intreaga exemplar si apoi bag cipsuri, sau seminte sarate, sau mai stiu eu ce interzisuri. unde mi s-o fi dus ambitul????

ieri: doua felii integrale cu gem dietetic si capucino
pranz: friptura de porc la cuptor cu fasole verde si usturoi; capsuni
seara: capsuni si ananas si interzise(fursecuri)

azi: doua felii cu gem ca ieri
acum am de gand sa-mi fac paste integrale cu varza calita
cina: habar n-am

pupici si ma straduiesc sa intru mai des si (ce e mai important) sa si slabesc.

mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput