Flacai si Domnisoare de aug-sept-oct 2004 (128)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Buna fetelor!

Naty, of ce bine te inteleg....am avut si noi asa o perioada dar a trecut, o sa treaca si la voi!Pupici si sa va relaxati in concediu!

Andora, sa va ajute DD sa stea puiul acolo la caldurica pana mai creste, pana la termen chiar, si tu sa stai linistita in pat pentru ca acum este foarte important sa creasca in burtica.
Cat despre Uca sa stii ca acum sunt Gica-contra! Daca le spui sa se incalte prefera sa-si dea eventual o bluza jos etc...asa este si Stefan, asteptam sa mai creasca.

Eu va doresc ca Sfintele Pasti sa va aduca Lumina in case si numai bucurii!!!

O zi buna in continuare si sa auzim numai de bine!!! tuturor


Ana - - mamica de bondar bzzzzz - cu aripi si acusor - Stefan de 3 ani si....
expozitia de lucrari
castelul de zapada

construim


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Sa aveti o sarbatoare frumoasa, lumina invierii sa patrunda in casele voastre si sufltele voastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Paste fericit!
Fetelor va pe toate si pe puiuti!

Eu is tare ocupatra ca nu am apucat sa mai intru pe DC de foarte mult timp...sper ca toata lumea e ok si va doresc numai bine!


HRISTOS A INVIAT!





Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

Adevarat a-nviat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Va spun si eu Hristos A Inviat!, stiu ca se spune pana la Inaltare , deci m-am incadrat .

Noi suntem bine, tot la Piatra Neamt, unde o sa si ramanem mai mult. Intentionez sa imi fac ziua aici, vor prietenii din Bucuresti sa vada telegondola de aici, asa ca m-am pricopsit cu petrecere, nu mai am incotro.
Sarbatorile au fost in familie cu multa mancare si vreme urata, prin zona, la fel e si azi, astept sa vina si zile cu soare.






Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Hello!
Christos a Inviat!
Cum ati petrecut de sarbatori?
Noi am avut o vacanta minunata in Grecia.
Ioana e mai bine, am gasit-o desumflata complet, dar cei doi dinti se vede ca sunt impinsi pe spate.
Dar ce, credeti ca ne-am linistit? Nu ....
De unde credeam ca in mini-vacanata de 1 mai ne odihnim si noi si petrecem mult timp cu Ioana, vineri am fost la soacra-mea la masa. Am lasat-o acolo vreo 2 ore cat am dat o fuga la Cora si ... ne-am ales cu o indigestie ingrozitoarea (sau ceva mai rau).
Sambata a zis toata ziua ca o doare burtica, samabata seara a inceput sa vomite si sa faca diaree, n-a dormit toata noaptea. Nici acum nu e complet restabilita.

In rest, noi suntem in cautare de gradi pentru la toamna, deja am vizitat 2 gradinite, una nu mi-a placut de loc, una asa si asa, mai avem vreo 5 pe lista.

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004)
3 ani!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

ADEVARAT A-NVIAT!
si
LA MULTI ANI DANINAAA!
Sa fii iubita si sa ai parte de o aniversare superba alaturi deprieteni si de printesa!!!

Mai bine mai tarziu... am avut oaresce probl cu calculatorul,acum e ok...
Naty imi pare rau de indigestia asta,tot ce ii lipsea acum Ioanei... ma bucur insa ca a mai uitat de dintisori un picut.... si ca v-ati mai relaxat si voi in Grecia .. insanatosire grabnica si bafta cu gradinita !!!

Sper ca toata lumea e bine, adevarul e ca ne ia viata pe sus si nu mai avem timp sa intram prea despeaici, eu insa ma bucur ca totusi mai tinem legatura cat sepoate si ca toti copilasii au crescut asa mari si frumosi si sanatosi...
In rest, Raluca cu alintaturile si cu fitele ei, ma dispera cu calutii si cu printesele ei, deseneaza si danseaza toata ziua..... planuiam sa pictam nitel peretii dormitorului, chiar vroiam sa va intreb daca ati facut-o pana acum, un deal un castel o printesa o floare, din astea..... Bebe sta inca in burtica, eu tre sa fiu cat mai cuminte, la 34 sapt si o zi avea 2900g cica(evident cu marja aferenta), sper sa stea cat mai mult acolo...

Va pup acum si raman pe baricade





Pogonici mic
Gogoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La multi ani, Danina!

Andora hai ca mai e un pic. Tinem pumnii!

Naty eu acum am citit prin ce peripetii ati trecut. Imi pare tare rau ca o tineti din una in alta. Iar cu dintii sper sa se rezolve cat mai usor pt. pitica

Despre noi nu am prea multe de spus... Elena incontinuare face talente... eu o pedepsesc, si e-asta nu mai poate...
Ii place sa picteze si sa se joace cu plastilina (m-a induplecat ta'su sa-i aduca iepurasu' ... cred ca vrea sa scape de mine, sa ma vada le nebuuuuni). Se lungeste dar tot pe loc cu greutate. Mananca ceva mai bine, dar cu fitzele aferente...
Cateva poze cu noi de luna asta: http://picasaweb.google.com/elianacalin/Mai2008





Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

LA MULTI, DANINA!

Andora nu-mi vine sa cred ca te apropii de momentul nasterii! Sa dea Domnul sa vina sanatos si la termen!

Fetele, ce greutate mai au copiii vostri? Matza mea reusise sa ajunga aproape de 15 kg dar acum, cu problema cu dintii si enetrocolita iar s-a slabanogit rau.

Azi am mai fost la o gradi, care mi-a placut cel mai mult din cele de pana acum.
Din pacate la cea la care vroiam eu sa o dau (unde m-am gandit intotdeauna ca o sa o dau) nu mai au locuri. Ea intra direct la grupa mijlocie si deja grupa e formata, piticii care sunt acum grupa mica ocupa toate locurile de la anul.

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004)
3 ani!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Doamne, Eliana ce mari s-au facut gemenii! Parca ieri ziceai ca esti gravi. Si cretzulina Elena, ce domnisoara!

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004)
3 ani!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput