Flacai si Domnisoare de aug-sept-oct 2004 (128)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Buna!

Nu am mai scris de mult de tot, nici nu am apucat sa vad ce mai faceti voi.

Noi am avut tot felul de necazuri. Matusa mea (sora mamei), de care sunt foarte apropiata a fost la un pas de moarte din cauza spitalelor si medicilor. Ea face dializa de vreo 12 ani, acum a facut niste crize si s-a internat la Tg. Jiu, unde sta si era sa moara fiindca aia nu stiau ce sa ii faca. Intr-o seara s-a sufocat, nu mai putea sa respire deloc, a facut si tensiune 25 si nimeni nu o baga in seama. Noroc ca era varu-miu cu ea, care a dus-o singur in brate la reanimare (asistentele ziceau ca nu are nimic), unde a fost salvata pe ultima suta de metri, dupa ce a stat cateva ore aproape in coma de un doctor tanar, dar se pare priceput si foarte omenos. Dupa aceea a mai facut cateva crize, in fine dupa cateva zile de spaima cumplita, cum a devenit transportabila am adus-o la Bucuresti unde a fost restabilita complet, acum e acasa. Surprinzator a fost ca medicii de aici au spus ca diagnosticul de la Tg. Jiu a fost complet gresit, aia ziceau ca are un virus la plamani sau poate TBC..., pe cand in realitate nu avea nimic de genul asta crizele au fost declansate de dializa prost facuta acolo.

Acum sunt tare, tare suparata fiindca luni dimineata Ioana a cazut si s-a lovit cu gura de un scaun si si-a nenorocit gurita, e umflata toata si face febra. Si-a spart buza si gingiile in multe locuri dar cel mai trist este ca cei doi incisivi de sus au fost impinsi tare in spate asa ca s-au lipit de mugurii dintilor definitivi. Se pare ca acestia pot fi afectati si doctorul ne-a spus ca daca nu reuseste sa ii impinga singura cu limba inapoi va trebui sa ii scoatem, sub anestezie generala, altfel vor afecta dintii definitivi. Nu va spun ca plange intr-una si nu mananca aproape nimic. S-a si speriat ca i-am facut radiografie si am fost deja la 2 stomatologi. Acum este sub antibiotice ca sa nu se infecteze.

Asta dupa ce duminica seara a cazut in parc si s-a lovit rau la genunchi, deabia a mers pana acasa. Si dupa ce cu cateva zile in urma isi prinsese degtele in usa si cu alte cateva zile in urma o calcase un baietel pe mana de i-a rupt unghia ...

In alta ordine de idei, noi (eu si Octavian) am fost la Praga de vineri pana duminica, unde a fost frumos, cu cateva mici exceptii (de ex. la dus nu am putut sa aterizam la Praga din cauza cetii si, dupa ce ne-am invartit jumate de ora in jurul Pragai, am aterizat la Dresda, unde am stat in avion cam 3 ore de am innebunit de nervi si oboseala (fiind sculati de la 3,30 dimineata).
Sa va spun si ce socata am fost de camera de hotel - de 4 stele - acre avea chiuveta si cada in camera, incat atunci acnd faceai baie celalalt de vedea complet + umpleai de aburi toata camera, iar WC -ul era tot in camera, dupa un fel de paravan, nici usa nu avea, decat una din aia rabatabila, cum sunt cele de la restaurante, care nu se inchidea, statea intredeschisa. Altminteri, un design foarte modern, plasma, aer conditionat. Hm, poate nu inteleg eu stilul asta modern, dar sincer mi s-a parut o aiurela.

Maine plecam in Grecia, caci am primit cadou de la niste clienti o croaziera in insulele grecesti. Am vrut sa o iau si pe Ioana dar apoi m-am gandit ca o sa fie foarte obositor pentru ea si am renuntat. Bine am facut ca saraca numai de croaziera nu e acum. De fapt si eu plec cu inima tare indoita, cu toate ca stiu ca mama are mare grija de ea. Mai ales ca imi tot spune sa nu plec ... De fapt, as renunta daca nu mi-ar fi rusine de oamenii aia care ar pierde o gramada de bani daca contramandez acum.

Cam asta cu noi.

Va doresc de acum SARBATORI FERICITE!

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004)
3 ani!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Danina am vazut ca te ingrijoreaza diversele dureri ale Dienutei. In primul rand va doresc multa sanatate. In al doilea rand vroiam sa-ti spun ca si Ioana acuza tot felul de dureri, ba de mana, ba de picior, ba de cap si sunt sigura ca unele sutn imaginare. Noi chiar ma fost la doctor de mai multe ori. De exemplu, cand avea mai putin de 2 ani se plangea ca o doare o manuta, facea niste crize groaznice, din senin. Am fost la spital, am consultat-o, i-am facut si radiografie, nu avea nimic, ne-a zis dr. ca se preface, probabil imita pe cineva care se plange de dureri de mana. Cert e ca subit dupa ce a speriat-o cu radigrafia si a vazut ca nu glumim cu dusul la doctor i-a trecut orice durere.

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004)
3 ani!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Naty, of ce ghinioane are biata Ioana! Va tin pumnii sa fie bine dintisorii, sa nu se infecteze zona si sa se vindece bine gingia. Pupici domnisoarei!Voua va urez drum bun spre Grecia si sedere placuta!

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Pupici fetelor. Am intrat sa va urez un Paste Fericit si cat mai multa lumina in case si suflete.

Noi vom face Pastele pe drum...

Raluca, numai necazuri... tin pumnii sa-i treaca repede Ioanei si fara consecinte. Vacanta placuta! Pacat ca nu sunteti in tara cand venim si noi, cu toate ca va fi cam greu sa ajungem in Bucuresti, acum cand nu mai avem unde trage... dar n-au intrat zilele in sac. Va pup!

Ana, Andreea, Patrice, sarcini usoare in continuare!
Multumim de aprecieri. Nu cred ca cel mic e chiar asa mare cum ziceti. E intradevar mai vioi decat cel mare la varsta asta si face chestii mult inaintea varstei lui, dar ca dimensiuni e... normal... Saptamana trecuta avea 6600g si 64cm.

Am uitat data trecuta sa zic ca am vazut poze cu Diana, cu Alma, cu Stefan... de fapt asta fac prima oara cand reapar dupa o lunga pauza... sa vad cat de mari sunt copiii, ca doar au crescut toti sub ochii nostri.

Va pup pe toate. Eu mai apar pe la sfarsitul lui mai cel mai sigur.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mitza biciclista cu Stefan Daniel (02 ian. 2008) si Miron Radu (06 oct. 2004)

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Saaalut!

Raluca, of ce de necazuri, ce sa mai zic decat ca ii doresc Ioanei un Iepuras care sa o faca sa uite de bube si belele si matusicii multa sanatate si bafta de doctori responsabili... iar voi sa aveti cateva zile frumoase si relaxante in croaziera La ce dentist ati fost cu ioana? Noi vrem sa merge fiindca nu am facut-o pana acum, dar nu stim unde... sa vedem ce e de facut cu cei doi dintisori din fata care se tot macina...

Lorena multumim de urari si drum bun!!! E un scump praslea si te admir ca rezisti cu succes!!! A propos ca tot zicea Ana de vacanta de primavara, eu am stat doar 2 zile signura cu maimuta gogoasa si vad ca e pe zi ce trece mai obraznicuta... si nu o pot face sa nu mai aiba crizele astea de personalitate urmate de iertaciuni si linguseli... cred ca mai am de asteptat pana sa-i zic sa se incalte de ex. iar ea sa ma asculte

Eu am fost azi la dr, tre sa stau la orizontala serios ca e calea total deschisa pt bebe, are aproape 33 sapt si 2536g, incercam sa-l tinem acolo sa faca macar 3kg... cu aproximarile astea nici un mai sunt sigura de greutate... si n-am voie sa merg de Paste la socrella, o sa se duca ai mei cateva zile sapt aia...

Va pupacesc acum sa auzim doar de bine, spor la treburi!!!



Pogonici mic
Gogoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

am intrat sa va urez spor la toate si Sarbatori linistite, oriunde v-ati afla!

Raluca, multa sanatate Ioanei!

Andora, sarcina usoara in continuare, va urez sa mai stati putin "2 in unul"! incearca sa stai linistita, fiecare zi in plus conteaza, iti spun din experienta!


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Herra, iti multumim din suflet!
Eu am lacrimi in ochi, am citit povestea nasterii lui Vladut, nu am cuvinte, doar cand treci prin asa ceva intelegi si poti simti cum este cu adevarat... mii de pupici dulci


Pogonici mic
Gogoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

multumesc, pupici si voua si ai grija de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Of Raluca ce de belele, sper sa se rezolve cu Ioana. Asa ceva a avut fratele meu, a cazut cand era mic cu biberonul si si-a strambat toti dintii din fata, insa atunci mama nu s-a dus cu el sa-i indrepte din neglijenta si acum a trebuit sa ii scoata pe toti. Eu cred ca o doare mititica si sufera, ma rog sa treceti peste toate necazurile.
Saptamana asta nu a fost una stralucita nici pt noi, am avut un deces in familie si pana azi, cand a fost imormantarea, nu prea am fost buna de nimic. Pregatirile de Paste, incep maine cu prepararea mancarii ,merg la mama sa facem cate ceva si deabia astept sa ma relaxez putin la tara, macar zilele astea libere.
Didiutza e bine, a mai prins un pic de carnita pe ea, turuie intr-una si da replici in stanga si-n dreapta.
Pe iepuras nu-l asteaptam, pt ca tati a avut grija sa ii zica ca nu exista, asadar daca cineva o intreaba, daca a fost cuminte si ce o sa-i aduca iepurasul, ea le spune ce iepuras ca nici nu exista si saracii raman uimiti.
Andora iti tin pumnii sa mai cresca cozonacelul, pana la termen si tu sa fii cumintica.

Lorena drum bun la venirea in tara.

Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:


Sa aveti un Paste Fericit!



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput