Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (23)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Iubitele mele, am vazut pozele si am plans ca n-am fost si eu acolo cu voi! Sunteti atat de frumoase, iar bebelacii si mai si.

Angi, am vazut pozele! Sunteti o familie atat de frmoasa! Sa va dea Dumnezeu tot ce este mai bun pe lumea asta!!

Cretz, sa-i spui lui Dani ca face femeile sa planga[:))]. A propos..am vazut pozele de la botez!!! DEMENTIALE!! Iar petrecerea...traznet! L-au impresionat si pe Babisor (aka Timozaurul) purcelusii pe tava.

Anca.Diana...ma bucur ca ai mai intrat si am reusit si eu sa vad poze cu Chitaila:). Saara are costumas la fel ca el(cel cu care a fost imbracat la intalnire), numai ca este roz...marinarii nostri simpatici





Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Mai tragem si noi cu ochiul la zuzici si clopotei dulci. Am vazut pozele, faine foc.
Am fost si noi la controlul de 3 luni. Vesti nu prea bune, dar nici f ingrijoratoare: fontanela inchisa deja... dr. a zis ca sunt f rare cazurile in care apar probleme din cauza asta, dar oricum trebuie masurat perimetrul cranian cu simt de rasupndere (acum e 40cm, deci e ok, dar sa vedem de acum incolo). Imi spunea ca din ce in ce mai multi copii se nasc cu fontanele mici, nu stiu de ce.
Victorasul are 6700gr si 64cm. A luat doar 550gr in ultima luna pt ca doarme f mult si eu pana acum nu l-am trezit sa ii dau papa, dar de acum nu il mai las, incerc sa ii fac program (ora 6-10-14-18-22). El pana acum imi dormea de la 20-21 pana dimineata la 6-7 fara sa pape, deci practic sarea peste o masa (cea de seara).
Mi s-a trezit gasca, asa ca ma opresc. Va pupam pe toti.


Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Neata Zuzici!

Noi suntem in "picioare" de pe la 7... a urmat un mic dejun copios (al Sofiei nu al meu) si acum - somnul de dimineata. Deci eu am ceva timp de forumeala.

Ange, minunat albumul cu voi trei! Toate fotografiile sunt frumoase, dar eu am trei preferate: 13, 30 si 33. Pupi e dulcel foc, si e deja bebe mare!

Doniro, de fiecare data cand postezi ma uit la pozele comorilor tale...sunt superbi amandoi! Azi m-am uitat si la filmulete, m-a emotionat cel in care Daria isi intalneste fratiorul...ce frumos! Iar Dariuca e asa o incantare de fetita, vesela si frumoasa foc! Filmuletul cu voi doua in piscina e de zile mari, iar tu arati ceva de invidiat !

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia
Botez Sofia si
Scalda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anandrei spune:

Buna dimineatza! Ne-am trezit si noi! David se joaca cu noua lui jucarie, centrul de activitate si se batzaie de zici ca-si ia zborul, iar eu am intrat un pic pe forum sa vad daca s-au trezit zuzele!

Am uitat sa va zic ce-am facut ieri! Am fost o blonda veritabila! S-a urcat Mitsu cu Conrad pe bancheta din spate cu tot cu noul carucior, eu l-am echipat pe David in scoica si acuma sa bag caruciorul in portbagaj! Am pus cheile intr-un spatiu gol sus, langa luneta. Si pentru prima oara, binenteles ca am inchis portbagajul cu cheile in el!!! Ma gandeam ca suntem cu copiii dupa noi, da-i suna-l pe Andrei sa aduca rezerva, stres nenica. Eu ma "laudam" de cat de inteligenta am putut sa fiu! Dar pana la urma tot am fost ca am luat un betisor ca sa agat inelul de la chei si am reusit sa le scot prin spatiul ala stramt!!! Eram cea mai fericita! Zuza, ce sa mai zic!

O zi buna sa aveti! Ma duc sa trag un 3 in 1 si sa beau o tigare!

************************************************************************
Ana-Maria de David pufosu' (11.01.2008)si cel mai fericit tatic, Andrei
Albumul nostru: mama, tata si copilul

************************************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Buna dimineata si de la mine! Noi suntem in picioare de pe la 8:)

Ana, si tatal meu a patit la fel ! Dar noi eram la tara, la 250km de Bucuresti, unde erau si cheile rezerva. Pana la urma a trebui sa forteze usa de la portbagaj, ca altfel acolo ramaneam:))))

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

Anca.b unde ai gasit rotarix cu 260 lei? Eu m-am hotarat sa ii dau la 3 luni si la 5 luni.
Ma intreba o fata de ce carucior roz... pt ca nu stiam cand l-am cumparat ce voi avea, fata sau baiat, si ne-a placut mult si mie si sotului, la targul babyexpo din toamna, inainte de editia aniversara, era primul targ la care mergeam si am hotarat sa il luam.Pe atunci nu aveam tangente cu familii cu copii mici, acum insa realizez ca este f. clar delimitata chestia cu culorile belu-baietei, roz-fetite.Insa noua ne place in continuare rozul,are si o sa-i mai iau chestii roz, si sotul poarta roz by the way.Chestia e ca se creeaza confuzii: "ce fetita scumpica"!
Abia astept sa citesc capitolul 23 sa vad cum a fost la intalnire, unde imi pare rau ca nu am putut veni, spe sa ma lase piticul sa citesc curand capitolul!

Ema cu bebe Milan(07.02.2008)
http://www.flickr.com/photos/25353433@N07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Buna dimineata,
uf ce zi frumoasa a putut sa fie ieri pt voi! Chiar am vrea sa va mai intalniti pe 11 ale fiecarei luni (daca ar fi tot vinerea) sau macar trimestrial!!!

Angi,
albumul profesional al lui Pupi e SEN-ZA-TIO-NAL! Mie imi plac mult nr 25 si nr 31. Sunt atat de "reale" si dezinvolte si naturale si...si.... dar sunteti niste frumosi! Oricat de talentat e fotograful conteaza si materialul/subiectul!

Abia astept si pozele cu bb C tot de sotul Cretei facute!

De asta caut acuma studiouri foto in zona sa facem si noi ceva pt eternitate dupa 1 mai cand e tati in concediu si am avea timp. Daca e cald poate facem si unele afara....sub ciresi in floare. Benji va avea deja 4 luni, poate, poate sta in fundulet ....Deja ma gandesc la cu ce sa il imbrac pe Benji la sesiunea noastra foto....Acuma, pt mine am emotii ca nu sunt de tras in poza iar tati e oricum timid! Dar mai vedem, poate intram toti trei intr-o poza panoramica!


Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 3 LUNI (23.12.2007)

Filmulete!!!
http://www.youtube.com/watch?v=I9mc8EEY2yk
Poze NOI incepand de aaici...
http://good-times.webshots.com/album/561719452hHOOpC?start=120
POZE F NOI AICI
http://community.webshots.com/album/562979681SvBupY

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


neata zuzici,

ieri am pus pozute si v-am lasat asa fara nicio explicatie. nu am reusit sa mai intru ca ieri a fost ziua sotului meu si am petrecut si erau aici si prietenii de la iasi. va rog sa ma iertati ..

angi superbeeeee pozele. sunteti o familie perfecta iar pupi e un frumosss.

zuzici asa bine m-am simtit ieri si m-am bucurat tare tare ca v-am cunoscut. sper sa ne mai intalnim asa si sa fim si mai multe data viitoare.

am vazut mamici frumoase si clopotei superbi si cuminti.

va pupik dulce dulce.

noi azi avem program de umblat cu prietenii de la iasi .. cred ca o s-o car si pe bitzi dupa mine .. poate ajung si la BE sa iau diverse - mai ales sutien de alaptat ..







Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

CLOPOTEI SI ZUZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

Am vazut poze fetelor, sunteti niste mamici fericite toate, bebelusii vostri sunt foarte foarte dulcici si chiar imi pare rau ca nu am putut veni.Imi pare rau si pentru ca nu v-am intalnit, si pentru ca sunt atatea chestii pe care i le-as cumpara lui baby si nu am cum,el e prea dependent de mine acum sa pot pleca cu el.Dar am vazut ca unele dintre voi ati alaptat pe terasa, ceea ce mi se pare super.De ce nu mi-ati spus ca veti face asa, ca si al meu daca il mufez, tace.Pacat ca nu pot sa merg prin incinta Babyexpo cu el asa!
As vrea sa vad si mai multe poze cu voi, dar eu nu stiu parola pentru a putea intra pe ringo.com.
Pozele lui Angi la studio sunt super frumoase!

Ema cu bebe Milan(07.02.2008)
http://www.flickr.com/photos/25353433@N07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

quote:
Originally posted by emabucuresti

Am vazut poze fetelor, sunteti niste mamici fericite toate, bebelusii vostri sunt foarte foarte dulcici si chiar imi pare rau ca nu am putut veni.Imi pare rau si pentru ca nu v-am intalnit, si pentru ca sunt atatea chestii pe care i le-as cumpara lui baby si nu am cum,el e prea dependent de mine acum sa pot pleca cu el.Dar am vazut ca unele dintre voi ati alaptat pe terasa, ceea ce mi se pare super.De ce nu mi-ati spus ca veti face asa, ca si al meu daca il mufez, tace.Pacat ca nu pot sa merg prin incinta Babyexpo cu el asa!
As vrea sa vad si mai multe poze cu voi, dar eu nu stiu parola pentru a putea intra pe ringo.com.
Pozele lui Angi la studio sunt super frumoase!

Ema cu bebe Milan(07.02.2008)
http://www.flickr.com/photos/25353433@N07/


activeaza PM aici sau da-mi mailul si iti trmit parola

Irina de Matei

1001 MODURI DE A DORMI
FILMULETE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
CUM CRESTE BEBE
ALBUM ZUZE




Mergi la inceput