Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (23)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

gata..le-am uploadat..nu-s multe..ce ma oftic...si si mai tare ma oftic ca eu nu am poze..decat una amarata..dar fumoasa facuta de creata ..nu mi-e de mine..dar nu ati apucat sa vedeti frumusete de fata ce am..:D...hai ca sa imi treaca mai incarc niste fete de Stefania pe webshot..

uite aici linkul cu pozele facute de mine la intalnire:D

http://www.ringo.com/photos/album.html?albumId=43030616


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati_magureanu spune:

Wow! Super, super, super....Am vazut toate pozele facute de Ellenuta, Creata, Ereena, Alinatudor! Excelente! Ce ma bucur ca v-ati intalnit..de parca as fi fost si eu acolo...

Creata, super ideea cu site-ul ala si contul comun...n-ar fi frumos sa-si faca fiecare zuza un albumas acolo (cu numele fiecareia) astfel incat cand intram sa putem sa ne uitam in voie la toate pozele clopoteilor nostri...sa nu mai asteptam ca sa posteze cineva pe forum ca sa-i vedem pozele...ce zici?
Am vazut pozele de la botez...faine rau..Jaristea, nuuu? Acolo am facut noi intalnirea de 10 ani de la terminarea liceului (care, apropo, ca tot se discuta, am avut-o acum 6 ani..iar anul trecut 10 ani de la terminarea facultatii...beaaaahhh)...fantastic ce-a trecut timpul...

Mami de Matei
http://www.dropshots.com/CatiM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Alina, am vazut pozele puse de tine, super ca ai prins atmosfera generala, eu m-am axat pe portrete. Uite-asa ne completam noi!

[red]Ereena, le-am vazut si pe ale tale. Ai facut putine sau nu se uploadasera toate?

S-au terminat de uploadat si ale mele, enjoy, fetelor!

Creata 1 cu Creata 2
www.flickr.com/photos/uic9999/sets/72157601143394729/" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Cati, merge si sa isi faca fiecare album acolo, sau sa se adauge la "friends", cum am facut eu cu Alina. Nu vreau sa oblig pe nimeni sa faca ceva nou, mai ales ca este time consuming. Dar partile super misto la toata afacerea cu ringo sunt: poti sa downloadezi un programel de la ei si apoi doar selectezi pozele de pe pc-ul tau si ele se duc automat in contul de ringo. Dureaza cateva minute, cat selectezi pozele si apoi totul e gata. Si doi, are cont nelimitat si albume nelimitate, nu ca la flickr.

Da, botezul a fost la "Jaristea", extraordinara locatie, daca ma intrebi pe mine... Si tu acum 6 ani ai avut petrecerea de 10 ani??? Ce tare esti!!! Chiar trece timpul repede, sa stii!

Fug sa mananc si eu, ca Mariuca e linistita.

fetele si clopoteii

quote:
Originally posted by cati_magureanu

Wow! Super, super, super....Am vazut toate pozele facute de Ellenuta, Creata, Ereena, Alinatudor! Excelente! Ce ma bucur ca v-ati intalnit..de parca as fi fost si eu acolo...

Creata, super ideea cu site-ul ala si contul comun...n-ar fi frumos sa-si faca fiecare zuza un albumas acolo (cu numele fiecareia) astfel incat cand intram sa putem sa ne uitam in voie la toate pozele clopoteilor nostri...sa nu mai asteptam ca sa posteze cineva pe forum ca sa-i vedem pozele...ce zici?
Am vazut pozele de la botez...faine rau..Jaristea, nuuu? Acolo am facut noi intalnirea de 10 ani de la terminarea liceului (care, apropo, ca tot se discuta, am avut-o acum 6 ani..iar anul trecut 10 ani de la terminarea facultatii...beaaaahhh)...fantastic ce-a trecut timpul...

Mami de Matei
http://www.dropshots.com/CatiM



Creata 1 cu Creata 2
www.flickr.com/photos/uic9999/sets/72157601143394729/" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Sunt cam obosita de nu pricep cum functioneaza ringo.com asta! HELP!

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 3 LUNI (23.12.2007)

Filmulete!!!
http://www.youtube.com/watch?v=I9mc8EEY2yk
Poze NOI incepand de aaici...
http://good-times.webshots.com/album/561719452hHOOpC?start=120
POZE F NOI AICI
http://community.webshots.com/album/562979681SvBupY

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by Ellenuta



gata .. am incarcat poze ..aici ne gasiti .. CLOPOTEI SI ZUZE

linkul l-am pus si la semnatura ..

ce zuza sunt .. am uitat sa-i fac pozute chiar lui fii-mea .. si nici io nu am facut pozute cu ea in brate .. offf

daka ma gasiti in vreo pozuta , pls sa mi-o trimiteti si mie pe mail!!!!



nu stiu cand mai intru ca azi e ziua lu' sotu si avem program de petrecere .. dar, unlike last time .. nu se mai lasa cu un bebe .. anu' trecut pe vremea asta, de ziua lui tati, o concepeam pe fii-mea .. petrecerea a facut-o pe 14 si pe bebe pe 15 dimineata ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

CLOPOTEI SI ZUZE



vazut pozele!!cred ca v-ati simtit tare bine!!mamici frumoase si copii superbi!!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
FILME ROBERT

www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Am vazut pozele de la intalnire...postate de Alina, Creata si Elenuta. Sunt foarte frumoase.Superbi Clopotei, admirabile Mamici. Bravo!!


POZICI DE TOT FELU'
POZE ANDREW-JOHN
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Cati, noi suntem relativ bine, multumim de intrebare.Crestem, ne schimbam comportamentul parca de pe o zi pe alta, nu ne mai saturam de nici un fel la san, nici macar peste zi...

Saptamana viitoare implinim si noi 2 lunite si mergem la vaccinel, vine si sora-mea si vom boteza pe bebe Andrew.

Apropo de botezat, Monica-matz... am vazut pozicile voastre si sunt absolut superbe!!! Am si cateva intrebari... pentru tine:

1. De unde ati luat lumanarea (e vreun magazin specializat)? Si cine v-a "impodobit-o"...voi sau la vreo florarie,ceva?
2.Trebuie dus ceva la Biserica (am vazut pe masa o sticla de ulei de masline..l-ati dus voi?)?
3.Bebe e imbracat acasa inainte de plecare la biserica in hainute casual si abia la Biserica, dupa ce e Botezat e imbracat cu hainutele albe,speciale???
4.I-ati facut a doua zi acea "scalda" speciala????

Deocamdata astea, dar sigur revin cu intrebari.

Superb si ca ati fost in Biserica.
Preotul roman la care vom merge, tzine de fapt slujbele si banuiesc ca si Botezul, in casa lui. Are amenajat living-ul ... ca un fel de mini-Biserica.
Noi deci, n-o sa avem un Botez ca la carte, dar macar micutul va fi crestinat.
Sunt cam tristuta din cauza asta, dar...ce sa fac....noi sa fim sanatosi.

POZICI DE TOT FELU'
POZE ANDREW-JOHN
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Salut zuzici !
Ce misto a fost azi la intalnire ! Am revazut zuzici dragi ( Alinatudor , Creata , Irinouka ,Gratiela , Nemary , Mitsu-Bishu , IrinaL , Alina023 , Laura D , Anca.Diana) si am cunoscut fete noi , pe care totusi aveam impresia ca le stiu de cand lumea , numai ca nu le vazusem live ( Angi , Stancuta ,Ereena ,Elenuta , Madalina28 , Anandrei )

Ma vad datoare cu o precizare , ca am vazut ca s-a creat o nedumerire...tipa din capatul mesei , cu un bebe mic si cu fetita Deni este prietena si colega mea , care nu este membra pe forum dar , prin intermediul meu , pot sa zic ca va cunoaste ( cel putin din poze). Imi pare rau ca a ajuns mai devreme decat mine si ca n-am putut face prezentarile. Sper ca nu s-a suparat nimeni.

Am facut cunostinta si cu bebei deliciosi , cuminti si papaciosi .Majoritatea au dormit frumos in carucioare sau la mamici in brate , n-au plans si s-au purtat exemplar. Abia astept sa ne intalnim din nou ...
Ca o constatare generala ...clontzopeii baietei sunt toti niste voinici si niste haiosi iar clontzopelele , niste domnisoare finute si cumintele.
Bebe Matei de Ereena a fost cel mai somnoros ...imi pare rau ca nu l-am putut vedea agitandu-se . La fel si clontzopelele Eva de Ellenuta si Stefanita de Alinatudor.
Sofiuca de Stancuta si Ileana de IrinaL sunt niste printzese cu cosite lungi , acum-acum le vedem cu codite.Sofiuca de Madalina28 este o ochioasa - are niste ochi negri si niste gene lungi de te baga-n boala.
David de Anandrei si Pupi de Angi sunt niste frumosi-mancaciosi-voinici ...au crescut ca din apa .Conrad este adorabil cu ochisorii lui albastri si boticul lui dulcel...a stat foarte cuminte in scoica vreo ora cat a fost mami Mitsu sa-i cumpere lucruri frumusele din BE.
Rareselul de Irinouka este un scumpel caruia ii place sa fie dat utza-utza cu landoul pe ritm de muzica.
Pe Daria de Nemary o stiam cel mai bine ca ne-am intalnit de mai multe ori ...e o finutza mica si alintata care nu vrea decat la mami in brate si cu tzitzi in gurita.
Tudorash-poznash de Grati este un smecheras dulce care , la ora asta cred ca se joaca de zor cu centrul de activitati pe care i l-a luat mami .
Imi pare rau ca n-am apucat sa le admir mai mult pe printzesele Anita si Eleni care tocmai plecau cand am ajuns noi.

Uitati AICI cateva pozici facute de mine.

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

fetelor tare m-am bucurat ca ne-am vazut...am fost pe fuga si mult as fi dorit sa stau pana la sfarsit...este superb sa vezi atatea mamici fara inhibitzii (alaptand copiii cu atata bucurie), atatia bebei frumosi foc! Tudor a cazut lat dupa atata socializare si a dormit de la 4 la 9 seara cu un scurt episod de bibe (eu am mers si la gineco)...acum rade fericit pe saltelutza de joaca...

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput