*** Shoppaholicele Redouto-masochiste (90) ***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristicross spune:

sI EU ASTEPT O SCRISOARE din 23.03.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diotima spune:

quote:
Originally posted by ancamari
Azi am primit punguta cu 2 cutii de balerini mar 38:
http://www.laredoute.fr/vente-default.aspx?presCode=5840376&SizeCode=00037&Quantity=1&PersText=&ItemId=21&Mode=Update&Single=true&ksource=-1 pe rosu, f. frumosi, dar imi vin mie la limita, mamei mele ii sunt mari. Pt ca se duce piciorul in fata, as zice ca nu trebuie comandati cu un nr mai mare.
http://www.laredoute.fr/vente-ballerines-bout-ouvert-femme-la-redoute-essentiels.aspx?productid=324135539&documentid=207608&categoryid=30363522&single=true&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16 , albi, piele f. moale, cam largi pt mama dar eu nu intru in ei.

Eu mi-am luat balerini nr. 39 pana acum si mi-au venit ok, niste escarpini care sunt un pic prea lungi.


referitor la a2a pereche, ti-ai luat 38, tu purtand 38. In ce sens nu iti incape piciorul in ei? prea scurti?prea stramti?ca i-am ochit si eu, si n-as vrea sa ma ard. eu port 39, nu am piciorul lat. de fapt am o rugaminte, ii poti masura, pe interior, sa imi spui cati cm au la mas 38?
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia3 spune:

multumesc claujro...aceia sunt paietatii si cred ca am gasit si client...multumesc mult de tot. deci nu+i mai trece la mica publi. o zi buna...
eu astept comanda din 24 martie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Eu astept o comanda din 22.03...

Elena M.&Adrian Atit de mare
PozeI
Filmulete Poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BettyBoop spune:

Buna dimineata, fetele!
Ceream un sfat zilele trecute, ptr ca aveam un voucher de valoare mare, dar nu gaseam nimic sa merite si sa imi placa de suma respectiva, si nu stiam daca il pot folosi la 2 comenzi. Cum nu s-a mai confruntat nimeni cu problema asta, imi era frica ca o sa raman cu voucherul neconsumat. Ieri am lansat totusi o comanda mititica si mi-a scris la un moment dat ca bonul respectiv nu poate fi folosit decat o data. Am finalizat comanda totusi, iar la sfarsit mi-a afisat cat a fost voucherul, cat a fost comanda si diferenta de primit, ziceau acolo, ca o sa fie tot un bon de achat. Maaamaaa, ma gandeam eu, ce de mailuri o sa mai scriu ca sa priceapa dansii ca nu am folosit tot voucherul si sa imi trimita unul pe valoarea ramasa. Dupa cateva ore de la comanda eu inca nu aveam mail de confirmare, dar aparea in suivi in curs de pregatire. Astazi dimineata, supriza! Am primit un mail de confirmare a comenzii, care avea la sfarsit detaliat frumos, cum ca nu am folosit toata suma, si cu litere ingrosate noul cod de voucher, pe care spera sa-l folosesc cat mai curand la o noua comanda pe redoute. Asa ca, daca doriti, puteti comanda de mai multe ori cu un voucher fara prea multe batai de cap si mailuri prelungite. Deabea astept acum sa soseasca pachetul.
Va pup si va multumesc de indrumari!

Mami de bondar Andi Florian 16 aprilie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diotima spune:

Daca comand o pereche de cizme (care vor fi sugur in cutie de carton), credeti ca o sa vina in punga sau in colet?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by diotima

Daca comand o pereche de cizme (care vor fi sugur in cutie de carton), credeti ca o sa vina in punga sau in colet?




cutie in punga. cel putin la balerini asa am primit, desi mai erau cateva produse pe langa si totusi... punga...
de ce? e important?



Marc 1+ si Ianis 3+

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia3 spune:

buna. vazand ce rapid se primeste raspuns aici ...indraznesc si eu cu o rugaminte. era cineva care primise 2-3 cataloage. stiu ca unul il 'maritase" in provincie. daca mai ai disponibil vre-unul, te rog , l-as vrea eu. multumesc mult


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emushi spune:

Salutare tuturor! Raportez si eu cu intarziere, pachetul primit miercuri, pt comanda din 19
In sfarsit, lucrusoare pt mine! mai mult de incercare la marimi, pe care nu le-am prea nimerit...poate ma lamureste si pe mine cineva cat ar trebui sa-mi comand - la 1,68 m, 54kg, 85-62-92... ca eu nu am reusit sa-mi dau seama! am avut haine intre marimea 34 si 40, toate imi sunt cam la fel de mari!!!
Am avut
- trench-ul maro cadou, care imi pare ca un halat, ff subtire...ma gandesc sa-i schimb nasturii si poate dupa ce-l calc imi mai schimb parerea...
- celebrul www.laredoute.fr/vente-la-veste-cintree-devant-et-dos.aspx?productid=324082744&documentid=545008&categoryid=0&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=12" target="_blank">sacou vert vif, pe care l-am mai gasit doar marimea 40...imi e putin mare, l-am "maritat" repede
- celebra www.laredoute.fr/vente-la-robe-courte.aspx?productid=324048434&documentid=545008&categoryid=0&single=&hasnext=1&hasprev=0&direct=false&pagesize=12" target="_blank">rochita scurta, pe framboise (superba culoarea, nu ma asteptam), marimea 34 (am riscat, la pretul asta) si-mi vine bine...chiar nu ma asteptam sa se aseze asa
- www.laredoute.fr/vente-la-chemise.aspx?productid=324079556&documentid=545008&categoryid=0&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=12" target="_blank">camasuta asta, mar.38 pe negru, draguta, putin marisoara, dar merge
- inca o www.laredoute.fr/vente-la-chemise-a-jabot.aspx?productid=324103871&documentid=346107&categoryid=0&single=true&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=12" target="_blank">camasuta, mar.36 pe mauve, tot putin larguta, mai lunga decat ma asteptam...draguta, trebuie calcata, uff-uff
- www.laredoute.fr/vente-le-chemisier-dos-nu.aspx?productid=324077999&documentid=532907&categoryid=0&single=&hasnext=1&hasprev=0&direct=false&pagesize=12" target="_blank">chemisier , mar.36 lila, mi-ar mai trebui putin "piept", am vrut s-o dau dar sotului i-a placut mult asa ca ma pune la ingrasat
- www.laredoute.fr/vente-la-veste-en-fausse-peau-lainee.aspx?productid=324104564&documentid=346107&categoryid=0&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=12" target="_blank">jacheta asta este super, mar.38 camel, imi vine putin mai larga dar merge ca jacheta...foarte usoara si calduroasa, am mai pus acum in cos una mar.36 maro
- am mai luat o pereche de bermude mar.38, nu le mai gasesc acum...le-a mai luat cineva, simpatice, dar imi sunt mari...daca nu gasesc client le aduc aici la publicitate
- galustei i-am luat o pereche de pantaloni in genul www.laredoute.fr/vente-jean-transformable-enfant-prix-mini.aspx?productid=324120953&documentid=201207&categoryid=0&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=12" target="_blank">asta, la 3 euro...i-au placut f mult...ma miram cum de-i vin asa bine, am masurat-o si are 1 m! incep sa ma sperii...
- am mai avut si www.laredoute.fr/vente-le-pantalon-velours-lave.aspx?productid=324022273&documentid=545008&categoryid=0&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=12" target="_blank">pantalonii astia buni de stat prin casa etc, 175 i-au venit bine lu' tata...
- sotului, sa nu stea botos, i-am comandat o www.laredoute.fr/vente-pyjama.aspx?productid=324087462&documentid=530607&categoryid=0&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=12" target="_blank">pijama, putin cam mare, bumbacel, culorile mai frumoase decat in poza...cu ocazia asta, l-am facut si pe el "redoutist", acum mi-a zis sa-i iau si camasi ...aveti idee daca marimile barbatesti corespund??? a mai luat cineva camasi? (clasice, nu sport...)
Cand speram sa ma mai linistesc si eu cu reduteala, ie-te ca m-am apucat de cautat camasi!!!

pupici



http://www.pagina-mirunei.piczo.com
Am implinit 2 ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Diotima - imi pare rau dar i-am dat deja balerimii din piele mamei mele si acum nu mai pot sa-i masor. Pentru mine sunt prea stramti, dar ca lungime erau ok. Pielea e f. moale dar chiar nu a fost loc si pt mine! Vezi ca sunt cam decoltati, adica partea din fata e ingusta. eu am luat balerini/escarpini/mules mar 39 de la LR, dar eu port un 38, piciorul meu a ramas lat in urma sarcinii, am cam 10 cm. Poate maine iti scriu ce lungime au.
Nici in balerinii crosetati mar 38 nu intru din cauza largimii lor, desi probabil ca in lungime ar fi buni, deci depinde de model. Escarpinii mar 39 imi sunt lungi cu 1/2-1 nr, dar probabil ca mar 38 m-ar strange rau.

Dar acum mai pregatesc 2 comenzi si comand numai mar.38, la sandale/tongs cred ca e prea mult mar 39.

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct
poze nov-dec
poze ian-febr
poze martie

Mergi la inceput