Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (123)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

ANNISIA !

Am fost putin afara sa cumpar cate ceva si am inghetat de frig, asa ca slabe sanse sa iesim azi afara la plimbarica.
Ieri am fost in parc la Brancoveanu cu mama. O aglomeratie si o galagie, groaznic. Am fost pana in Tineretului si abia am gasit o banca libera ca sa ii dau sa manance fetii. Mi se parea cam aiurea sa alaptez acolo dar asta daca fetii ii era foame.
Noptile noastre sunt la fel de agitate, se trezeste foarte des sa manance si adoarme doar in pat cu noi, eu zic ca este mare rasfat pe capul ei, sotul zice ca sunt dintisorii care o chinuiesc. Nu stiu de ce nu doarme noaptea bine ca ziua are un somn tare linistit. Cred ca nu o voi mai lasa sa doarma atata ziua.
Maine trebuie sa mergem si noi sa facem o aprovizionare, mai laes lapte ca am ramas fara si in plus niste body-uri ca i-au mici si cele care i le-am cumparat ultima data sunt body maieut.


Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Imi place caruciorul, Mandarinutzo. Sa il foloseasca Antonia cu placere. Si pretul e bun.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Aaaaa,Carpatino, pe Sim o feliciti dar pe mine nu, ai? Bineee...credeai ca scriu teza si nu sunt cu ochii pe tine (dar eu sunt lenesa si te-am prins!)

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Masa de azi nu prea mi-a iesit. Adica piureul la fel de bun ca cel de ieri, dar a mancat mai putin. In schimb i-am dat si putin suc de morcov la sfarsit, daca am vazut ca se cam stramba la piure. Sincer, nici mie nu-mi place morcovul fiert. Dar azi i-am pus pe morcov si o frumza de partunjel la fiert, sa aiba ceva gust. Ei bine, dupa vreo 4-5 varfuri de lingurita de-a lui, a inceput sa planga, l-am linistit, pus la tzitzi si adormit in 5 minute. Probabil era si obosit. Mai incerc sa-i dau dupa masa.

Roxana, eu cred ca nu o sa-l mai dau cu nimic. Ii las piele in pace, sa-i revina singura, mai ales ca vine si caldura si o sa fie imbracat mai subtire. Merg miercuri la un pediatru si sa vad ce-mi zice si el (cica e bun medicul asta, sa vad acum).

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Voiam sa zic 'incerc sa-i dau dupa somn'.
Va las, ca vorbesc aiurea.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Sim,multumim.

Am fost si noi pe afara, sa isi faca Antonia somnul de pranz, acum am mancat amandoua si se joaca pe la salteluta.

Andreea11, de 2 zile, Antonia mamanca si iaurt, ii place tare mult. I-am dat Tnuva pana acum, dar am cumparat ieri de la Cora si Napolact. Am vazut ca scrie pe el iaurt natural fara conservantii deci cred ca asta e singurul ingredient.


Yaia, e mai greu la inceput pana se obisnuieste sa pape cu lingurite. Si Antonia era cam susceptibila la inceput si in cateva zile a inceput sa manance bine.

Fetelor dar unde sunteti? pe o vreme ca asat credeam ca e mai mare activitatea pe forum.


Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

mandarinutza - n-am avut succes cu morcovul.a scuipat cat colo si s-a strambat de ziceai ca-i dau matraguna!asta e!mai incerc mai incolo, ca nu ma grabesc...
azi am avut program administrativ...spalat, calcat...
va pup. poate reusesc sa ma intind si eu nitel cu gaza.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Si eu am avut program administrativ azi: spalat vreo trei masini de rufe, facut piata, maine fac mancare ca e sotul acasa si pot sa prestez linistita.
Acum m-am enervat la farmacia lui peste, am ramas fara lapte praf si am fost pe la mine pe aici sa caut Humana 2 ca nu pot astepta pana maine cand mergem la cumparaturi si nu avea decat la Dona. Frate mari jepcari, am dat pe o cutie de 800 gr 64 ron pe cand in Auchan aceeasi cutie o iau cu 49 ron. Sunt 15 ron diferenta . Asta e, data viitoare fac provizii mai mari.
Nu mai stiu cine ma intreba cu cat iau Pempers din Auchan, i-au pachetul cu 72 buc. Maxi nr. 4 7-18 kg cu 53 ron. Am observat ca tot timpul au marfa si se gasesc toate tipurile de scutece pt copii. Iar la imbracaminte pt bebei au tot timpul oferte. Acum 2 sapt cand am fost aveau oferte la carucioare din astea usoare, pliabile, premergatoare, patuturi si imbracaminte. I-am luat body-uri stil maieu cu 5 ron buc si sunt foarte bune calitativ.
Daca mai vad ceva interesant va zic.
Acum la Dona am vazut Avene Pediatril o gama speciala pt copii cu crema de corp, crema pt eritem fesier si altele toate cu apa termala si special concepute pt pielea bebeilor. Dar sunt destul de scumpe. Crema era 25 ron o cutie mica la gramaj.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Buna fetelor. la noi in Iasi e tare urat, ploua si e frig asa ca azi stam in casa. Amalia e f. mofturoasa azi, vrea numai in brate; daca o pun pe pat plange de nu mai poate si cum o iau in brate rade instantaneu.
Ieri in schimb a fost f. cuminte, am iesit la iarba verde cu prietenii, am facut un gratar, am stat la soare, pe Amalia chiar a prins-o putin soarele
Cu mancarea eu nu ma stresez f. mult, desi in afara de laptic acum nu mananca decat supica, si asta f.subtire. Eu am observat ca are perioade in care mananca tot ce-i dau ( lapte , supica, pireu, fructe) si perioade in care e mai mofturoasa, dar.....nu suntem si noi oamenii mare tot asa? Asa ca eu nu insist cand vad ca nu vrea sa pape.

daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

As vrea sa-i introduc Amaliei si cereale de la 6 luni dar nu stiu de care. Voi de care ati dat prima data la bebei?
Si inca o intrebare: Amaliei ii ies niste bubite mici in jurul guritei din cauza ca isi baga tot timpul manutele in gurita si saliveaza f. mult, cu ce as putea sa o dau?

daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007

Mergi la inceput