Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (123)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

sarbatoritilor de azi

daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

Buna,fetele!
Ati luat revista Mami?
Tocmai am citit povestea premiata cu 100 lei a colegei noastre de forum Gabriela77,mamica de Sara.

Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

Noi ii dam inainte cu diversificarea...
Azi a fost f maraita,cred ca se pregateste ceva,ca a stat numai cu degetele in gurita..

Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:


tuturor sarbatoritilor si uncalduros "la multi ani"Annisiei!

Micutei crestine a Marunzici


Aveam de recuperat vreo 3 capitale ,dar imi mege greu netul...de maine nu mai am antivirusul si cred ca pana sambata nu reusesc sa-mi cumpar.
Noi crestem incetisor ,dar bine...am inceput diversificare cu mar ...acum aceptam doar supita cu cereale sau grisulet...peste 3 zile ii introduc treptat si legumele pasate si pest o sapt carnita.

Afibebe ai incercat sai dai cu biberonul si supica...poate accepta asa mai bine.

Sabina am citit si despre tanara proana...m-am ingrozit.





Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

Eu iau pampersi Happy maxi,76 buc=46 lei din Cora.

Apropo de hainute,la carrefour au bodyuri si hainute frumoase si de calitate de la Tex;si bune la pret daca prinzi la oferta.

Apropo de probleme cu pielea,de cand a avut fata episodul cu bubitele pe burtica si picioruse am dat-o numai cu trixera.Acum am incercat sa trec inapoi la sanosan sa vedem cum se comporta.Dar sa stiti ca chiar ma intrebam zilele trecute daca tb sa -i dam zilnic cu crema de corp,nu-i totusi cam mult?Si daca totusi tb dati zilnic cam pana la ce varsta?

Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Yu-yu-yu si iarasi yuuuuu!!! Hai ca masa e pusa si bauturi serviti de la bar!!!! Poftiti, poftiti!!!Face mandea cinste!!!!
Multumesc din suflet pentru urari, haideti sa petrecem!!! DJ, baga!!!!






Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Yaia

Aaaaa,Carpatino, pe Sim o feliciti dar pe mine nu, ai?


Pai... pe tine de ce? Ca pentru dinte parca am zis (nu mi-ai zis tu sa nu se teama Ioana ca n-o capseaza delfinasul cand o bezelea pentru cele 6 luni?)
Ca doar n-oi vrea sa te felicit pentru morcov...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Salutare si de la noi.
Ne-am intors de la vaccin iar fluturasul a adormit pe drum. A fost tare cumintel, manca-l-ar mama, nu a plans deloc. In schimb f activ. S-a crucit dr care ultima data il vazuse sedat. De bucurie l-a luat si l-a pupat. A zis ca parca e alt copil, asa de activ si de vioi este. Plus ca vorbea de mama mama, radea, l-a pus pe burtica si a ridicat capul si se sprijinea el frumusel pe manute si dadea din picioruse la greu si comenta in acelasi timp . Ce sa mai, am fost tare mandra de el. Fluturas mic si dulcic are mama.
Ma bag sa maninc ceva ca nu am mancat nimic de azi dimineata.
Revin.

P.S. Annisio, mi-ai facut sange rau cu pozele alea si mai tzin si post. Piei ispita!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Deschid si eu in sfarsit forumul si ce-mi vad ochii: Nana un ffff special fluturasului tau dulce. M-a bucurat tareee postarea ta si m-am intristat in acelasi timp la gandul ca nu pot sa mai stau la povesti cu voi. Mi-e tareeeee dor de voi. Cred ca am zis-o de cate ori am intrat luna asta....

Annisia nush ce-i cu papica aia dar mi-a lasat gura apa...sper ca nu ai gatit atat pentru noi! [D:] Uite un de la mine.

Despre noi ce sa mai zic suntem mari: stam un funduletz super bine (ne mai si bataim din pozitia asta), ne bagam picioruse si cam tot ce gasim prin jur in gurita, din stat pe burtica ridicam fundutz si manute gata de "de-a busilea", papam binisor...avem 9,150 g si in dupa-amiaza asta mi-a oferit special un "ba-ba-ba" articulat. Stia puiul mamei ca trebuie sa astepte sa ma intorc de la servici mai intai.

Cam atat despre noi...as vrea sa gasesc mai mult timp pentru mine sa pot citi din urma capitolele restante!!!!


Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Nana, ma bucur pentru vestile buna pe care ni le dai, sa dea DD sa o tineti tot asa.mamica fericita si fluturasul ei.

Anisia multumim

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput