Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (39)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

a mea cred ca vrea fripturi...e de neam asa!
Noapte buna!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/mariusadrianalex/AlessiaMariaAlexandrescu
http://picasaweb.google.ro/mariusadrianalex/AlessiaMaria_1
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

Multumesc de raspunsuri fetelor.
Nu am gasit mere romanesti, erau numai din polonia, china si alte state. Nu am stiut de care sa iau. Cred ca asta arata ca sunt inca nehotarata sa-i dau suc.
Pediatrul mi-a zis sa-i dau suc de la 4 luni de mar amestecat cu portocala si tot de atunci cereale, dar dr asta e cam dus cu pluta. Eu stiam ca mai intai se introduce unul si apoi celalalt, dar ma rog...el stie mai bine ...ca doar e scolit

Voi la cand ati introdus sucurile si ce fel de suc? Scuze io am citit din urma, dar recunosc ca pe sarite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

I-am dat suc de morcov cu mar prima data

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

La cate luni? Amandoua deodata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by SufletDInger

Multumesc de raspunsuri fetelor.
Nu am gasit mere romanesti, erau numai din polonia, china si alte state. Nu am stiut de care sa iau. Cred ca asta arata ca sunt inca nehotarata sa-i dau suc.
Pediatrul mi-a zis sa-i dau suc de la 4 luni de mar amestecat cu portocala si tot de atunci cereale, dar dr asta e cam dus cu pluta. Eu stiam ca mai intai se introduce unul si apoi celalalt, dar ma rog...el stie mai bine ...ca doar e scolit

Voi la cand ati introdus sucurile si ce fel de suc? Scuze io am citit din urma, dar recunosc ca pe sarite.



eu i-am dat pe la 3 luni, de morcov, morcov+mar.

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

mie pediatra de aici mi-a recomandat ca de la 4 luni sa incep cu suc de portocale... proaspat facut in casa



Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

Trebuie sa fie o perioada de timp intre introducerea sucurilor si cereale sau nu ? Adica ii introduc, spre exemplu suc la 4 luni si tot atunci cereale? Doamne ce e in mintea mea! Is mai grea de cap cre`ca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ufff ca iarasi am tras o sperietura......iasmi asta a mea tare nazdravana va fi!!!

la ora 20 a facut baita, a papat si direct la nani. acuma merg sa vad ce face, nu cumva sa se fi trezit ca am lasat-o dormind in patul mare.
am intrat in dormitor sa vad ce face.si era doar lumina de veghe care lumina camera vag.cand ma uit nu e iasmi...... ca stiam unde am lasat-o. panicata aprind becul.... si ea era la marginea patului, in partea opusa dormea pe burta cu fata in saltea...

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

salutare
am intrat si eu scurt sa citesc ce ati mai scris si asa sa ma plang putin....cand am crezut ca si-a revenit Iulia cu mancatul....iarasi nu mai mananca....aseara a mancat 190 lapte cu 2 masuri de cereale....mama ce m-am bucurat...de dimi zic sa ii fac iarasi cu cereale ca le mananca....cu chiu cu vai a mancat 140, la 12.30 cu greu a mancat 110 apoi am lasat-o la mama si am plecat la un gratar la ziua unui prieten....fata mea a urlat o ora si a mancat aproape 80 ml pe la 17.30 zicea mama ca mai mult in somn.asta e....si acum seara la 21.30 a mancat spre bucuria mea 210 ml tot asa cu 2 masuri de cereale....totusi nu inteleg de ce nu mananca ziua....si noaptea nu mai mananca...asa ca tot 4 mese avem...
iaca ce m-am lungit si mi se inchid ochii de somn...
sper sa mai intru maine seara ca peste zi mergem la Paltinis sa ia fata o gura de aer de munte.
noapte buna.
pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by SufletDInger

La cate luni? Amandoua deodata?


3 luni

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput