Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (15)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Zuzici, fata mea tare mi-a vomat azi, nu cu jet, dar imediat dupa masa, chiar daca ragaise, laptic si asa gelatinos cumva....oare ce-o fi? Reflux? Vreau si eu 2xGaviscon, platesc si eu, normal! Va rog sa nu ma uitati, sa-mi spuneti cum sa fac sa va dau banii si sa iau steclutele sau ce-or fi alea

Asa, mai voiam sa va spun ca are pielicica pe obraji inrosita, ingrosata si uscata rau , se cojeste tare...ce sa fac, cu ce sa o dau? Cu ulei fiert la bain-marie? Nu prea stiu cum se face, cat se lasa la fiert! trebuie sa scada sau doar sa traga niste clocote?

Stoisor dupa sarcina trecuta si pe mine au inceput sa ma doara calcaiele, rau tare, parca ma curentam cand calcam, la 2 luni dupa nastere...si eu stiu ca-i zona organelor genitale, dar nu am fost la dr. Am tot facut masaj si mi-au trecut dupa vreun an si ceva.

Care-i ciupercuta cu piscina? Ce fel de piscina? Cu bile?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Anca.b felicitari pt micul crestin! Ce costum simpatic are barbatelul Un frumos, sa-ti traiasca! Asteptam si restul de poze.

Si eu am balansoarul de la Primii Pasi si, unde ziceam ca nu-i prea place gazei in el, vad ca sta mai mult decat toti clopoteii de aici in el: doarme si cate 3-4 ore, cand e treza mai face nazuri, dar pana adoarme.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Anca.b , felicitari pentru micul crestin...ce elegant e el , asa in frac

Ceska , eu zic sa mergi la doctor cu Benji daca treaba cu kk persista. Gandeste-te daca ai mancat tu ceva ciudat sau daca i-ai dat vreun medicament , ceva care sa-l strice la burtica.

Cu durerile...pe mine nu ma dor calcaiele insa ma doare rau intre picioare , mai ales cand merg mult am aceeasi durere pe care o aveam in ultima luna de sarcina , de parca as fi calarit 24 ore non-stop.

Laurici de Piatra , pentru pielicica uscata pe fata eu am folosit crema contra frigului si vantului de la Sanosan si i-a mers f. bine.

Zuzele , vi s-a intamplat si voua ca bebeii sa nu manance bine dupa vaccin ? Azi am lipsit de-acasa cateva ore si i-am lasat-o pe Sara in grija lui barbate-miu . Ii lasasem un biberon cu laptic ca sa-i dea cand se trezeste. Cand am venit acasa , barbata-miu imi spune f. senin ca a incercat sa-i dea insa n-a vrut ...in concluzie , zuziliciu a stat nemancata 6 ore , de la 12.30 la 18.30
A mancat cu chiu cu vai 100 ml si acum doarme dusa si sunt deja 3 ore de la ultima masa. Mi-e groaza s-o pun pe cantar ...sapt. asta a fost mofturoasa rau de tot. Ma gandesc ca poate fi o reactie la vaccin ...
Ochisorul cu conjunctivita arata nasol de tot...azi dimineata de-abia il deschidea. S-a tot scarpinat si si-a tras si o zgarietura pe pleoapa. Uuuuf , cate belele , toate-n babii mele. Parca nu trece bine una , ca da in alta.



Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Gatta,

cu reactia la vaccin...noi nu am avut nici una, desi am facut vaccinul de la stat, dar eu am citit ca se poate sa-si piarda micutii pofta de mancare temporar. Daca pot sa-ti dau un sfat...trezeste-o tu la 3 ore, si da-i san ca de ala se agata si din alte motive (plictiseala, nervisori, crampe) si tot mai trage ceva. Pe bibe e mai sigur sa-l refuze, nu o consoleaza asa bine ca tzitzi


Cu conjunctivita...nu stiu ce sa zic. Tine-te de tratament si sper sa-i treaca in curand

Durerile intre picioare le mai am si eu, dar nu asa de intense ca in ultimele luni de sarcina, cand pe mine ma zapacisera cu totul, din cauza lor dormeam prost si mergeam cu pasi mici de japoneza . Cred ca ia timp pana isi revin ligamentele alea. Nu stiu daca exista vreun tratament pentru asta, in afara de rabdare...



Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Laura Ioana, Gatta, multumim, multumim...am si rosit un picutz. ce bine ca ne iubesc fetele....


Gatta, e normal sa fie un pic mai apatica dupa vaccin. Insa nu trebuie sa dureze mai mult de 48 de ore starea asta. Daca nu isi revine la vitalitatea de dinainte, trebuie mers la dr. dar o sa vezi ca nu va fi cazul.

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



anca ce frumos e bb stefan si ce elegant a fost la botez. sa fie sanatos pitiku grasun!!

laurici si mie mi-a vomat ieri de 2 ori .. m-am speriat dar la ea e ceva izolat , nu prea mi-a facut din astea. si bitzi a mea are obrajii aspri .. eu cred ca e de la vant si soare. o sa iau si eu crema de la sanosan .. dak de la mustella nu exista.

gatta ufff .. nu te mai stresa cu cantarul!! uite, eu am cantarit-o pe bitzi in seara asta si am constatat ca a luat 140 g in 15 zile .. .. in schimb, parca s-a lungit peste noapte .. salopete care acum 1 sapt ii erau bune acum nu o mai incap .. tot trag speranta ca de aici e incetinirea luarii in greutate. incerc sa fiu calma ..

moni superbe lalele si superb baiat!!

si noapte bunaa

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Ancab, ce baiat elegant ai si ce frumos este.sa-i fie de bine botezul si sa creasca sanatos.
vazusem si eu balasoarul de la Primii pasi dar ma gandeam ca ar trebui ca bebe sa stea intins la orizontala si de aceea nu l-am luat.

Stoisor, ti-a raspuns foarte bine Ancab.

Laura Ioana





Mari de Daria Maria

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzele2008 spune:

Zuzici capitol nuouaici

Mergi la inceput