Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

buna fetele!!
pentru cine are timp si chef,avem productii noi
crestem in repertoriu, abordam roluri maidificile, asa facem noi de toate (adica radem, plangem, cascam etc): http://www.youtube.com/watch?v=gzVeIxjUXlE&feature=related
imi pare rau ca nu l-am prins inca pe telefon cum stranuta, face dup-aia un aaaaaahhhh de te ia cu rasu'

iar cand e satul, mai nou sta pe perna in brate si incepe sa cante. prima oara canta cand mai era muzica in camera, acuma canta de capu' lui
http://www.youtube.com/watch?v=-bqPxzE1hB4&feature=related
Enrique iglesias in Pampersi!!

sor-sa si tat-su se jura ca l-au auzit plangand moaaa-moaaa dupa ce a primit incurajari din partea lor (adica: hai strig-o pe mama: MAA-MAAA), eu zic ca e in capul lor, inca e prea mic, da' mi-a facut si mie faza cu imitat Lo-ri (numele lu' sor-sa), adica a facut ooo-iiii in limba lui, acolo.
sau e si in capul meu...

in rest nu stiu daca am mai luat in greutate, ca astept pana poimaine sa vaz pa cantar la cantarirea oficiala. oricum dormim bine, mancam cand vrem sau chiar mai devreme, sper sa dea roade.

Raluca, imi pare rau sa aud de regimul tau asa drastic. sper sa se rezolve si cu durerile, si cu bebe. of, pacatoase rau colicile astea! sa stii ca uneori si la mine laptele pare cam apa chioara, dar in fond lor le trebuie si de sete,nu? incearca sa mulgi partea mai apoasa de l ainceput si sa-l pui sa suga direct la aia mai consistenta... o sa creasca productia, dar asa se si hraneste mai bine

pupic si fug, a inceput balamucu'!! la masa cu el!!

Monica de Serban-Andrei, inginer si/sau poet (15.01.2008)
prima intalnire -povestea nasterii
www.flickr.com/photos/monicu/sets/72157600515391346/" target="_blank"> poze cu cupilu'
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


alina dulceeee foc stefi a ta .. si parca incepe sa aduca asa putin cu tine ..

mada si sofiuca este o frumusica si ce de par are ..

doc don' serbanelu' este de poveste!!!

mitsu sa stii ca te urecheiez .. bb C este un frumos si un scump!!! pe bune!! nu mai zice ca e urat .. sau e treaba aia cu psihologia inversa .. aha .. si imi place tare pulovarasul in dungi .. u know my obsession .. di undi .. ca vrea si moi .. e la set cu caciula???

nicole ce smecheros e baietelul tau!! e super dragut!






Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzele2008 spune:

Ellenuta, pull-overul este tot din Plaza, de la Ala-Bala, vis-a-vis de GMarket, la parter... Este, de fapt, un compleu cu pantalonasi rosii si bluzita de tricou, da's de baietei. Il poti lua si separat... Caciulita am gasit numai in Sir... Oricum e maricica... Pentru varsta lor nu prea se fac asa...

docdecap... Am ramas muta de admiratie... Ce sa iti spun... Aveti un mic geniu! Sa va bucurati de el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Eu eram mai devreme ... Am ramas logata ca fraiera

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

quote:
Originally posted by zuzele2008

Ellenuta, pull-overul este tot din Plaza, de la Ala-Bala, vis-a-vis de GMarket, la parter... Este, de fapt, un compleu cu pantalonasi rosii si bluzita de tricou, da's de baietei. Il poti lua si separat... Caciulita am gasit numai in Sir... Oricum e maricica... Pentru varsta lor nu prea se fac asa...

docdecap... Am ramas muta de admiratie... Ce sa iti spun... Aveti un mic geniu! Sa va bucurati de el!



mitsulee .. nu conteaza ca-i de baiat .. are dungi, are! si rosu merge la fetita! pe bebele frumos ca ma-sa m-a cam suparat ca zice ca-i urat

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

docdecap...nu ca ma impresioneaza precocitatea lui "inginer serban" dar ma lasa de-a dreptul fara cuvinte. mijeste in mine un colt de invidie chiar. marturisesc. si in plus... fata draga, nus tiu unde era sotul tau cand s-a conceput copilul, dar e picatura ta cea mica de suflet! doar a ta.

nicole, e un scump mihai! are niste trasaturi finute de initial am crezut ca-i fetita. pe urma mi-am zis ca eun frumos si un sensibil! sa nu te superi pe mine, dar sunt convinsa ca va frnage multe inimi!

alinatudor... io nush de seamana cu tine,d ar stiu ca ochisorii aia...uite, vezi singurul lucru car el-as schimba la copiii mei este culoare ochilor: daca tot nu-s albastri, macar negri sa fie!:)

madalina, ce frumos doarme fetita ta roz:) si ce gene luuuuuuuuuuuungi preluuuuuungi! pupam printesa lu' mama. jucarica d emasina am vazut-o in fata ochilor, am pus mana pe ea... nu m-am putut hotara s-o iau pt ca din experienta cu bruno, mai trec luni multe, si se schimba si sensul de mers pana cand bebe va trebui ocupat. pentur ca doarme in cea mai mare parte a timpului. si cand nu... se uita pe geam: avem plafonul dins ticla la masina.:)

miki si alinatudor... io zic sa va vedeti de alaptat... si cand s-o termina,a tunci deschidem topic de curade slabire. pana atunci... cumparati din lichidari de stocuri si alte cele:))) (cum am facut eu azi - la ce burta am in magazine normale nimic nu sta calumea pe mine).si miki, da, arat demential, sunt capiata adica:))) drept ca s-au dus jos kilograme, dar burta si stomacul s-au refacut, daca intelegei ce vreau sa spun. si cu dulciurile: sunt numa in bucatarie, dar de la tortul ellenutei facut de ziua lui bruno vesnic trantesc cate ceva dulce facut de mine. dezavantajul e ca e cantitate... ca de iau din magazin e o bucatica, asa... e o tava:)

mitsu panikardu... ce face bebe C al tau, cu somnul prelung, e fix normal! e cazul sa-si intre si ei intr-un ritm mai normal, nu crezi? si cum adica "macar voua sa va placa BBC?" adica este fiinta pe lumea asta careia ar putea sa nu-i placa? na indoiesc, sincer! e un dodolots! un frumos si pe ici pe colo zic eu ca seamana cu sacha!

am vrut sa dorm:( nu mi s-a aratat. acu iar doarme toata lumea si sunt de servici la pazit televeizorul:(

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

sa-nteleg sa m-am bagat si eu ca musca...oricum multumesc virgo...daca nu sunt din bucuresti asta e....sau poate doar nu ai vazut mesajul
Mitshule...astia toti sunt pentru tine...ce ai cu bebe C de zici ca e urat?e atat de scumpic...eu l-as face un ginere
Miriii vrem poze!!!
Tinna!!! ocupata cu puiutii?
Madalina e fotomodel printesica ta


Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Monica suuuuperb Serbanelul!!! Nu cred ca mai are mult si chiar o sa zica "mama", iar la cantat - m-a lasat fara cuvinte

Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Zuzici sa va zic ce ap patit...treceam cu BIbi (in carucior) pe trecere...si o gacica care conducea a oprit fix la 30 cm de carucior...raman socata si ma uit la ea fara sa zic nimic...la care instructorul scoate capul pe geam si-mi zici :"Lasa draga ca esti tanara si faci altul!".In secunda doi am facut spume la gura...si i-am umplut "domnului" frigideru...desi parea sa tot aiba vreo 50 de ani...sotu a zis ca daca il aflla care este...

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

gagica facea scoala

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput